Клубний футбол повертається до Європи після двотижневої паузи. На порядку денному чемпіонати Італії, Німеччини, України та Іспанії, де акценти будемо розставляти на користь фаворитів протистоянь.
«Емполі» – «Ювентус»
Те, що тосканці й досі не програли жодного поєдинку за підсумками трьох стартових турів – це диво. У літнє трансферне вікно від «Емполі» пішли низка ключових виконавців, тоді як на заміну прийшли орендовані, за ігровою якістю поступаючись колишньому кістяку команди. У зв’язку з цим гостьовий успіх над «Ромою» виглядає чимось із розряду «амбиливибил», так само як і дві мирові проти «Монци» і «Болоньї» також не вписуються в логічний ланцюжок. Ведемо до того, що на дистанції результати підопічних Роберто Д’Aверси обов’язково просядуть, де вже за підсумками першої половини сезону ми побачимо справжній рівень «синіх».
У «Старої синьйори» з ігровим якістю питань не виникає. Навпаки, при Тіагу Мотті туринці заграли сміливіше в атаці, що й продемонстрували у протистояннях з «Комо» (домашні 3:0) і «Вероною» (гостьові 3:0), тоді як у третьому турі «Ювентус» розписав нічию на «Альянц Стедіум» з «Ромою» (0:0), де на двох команди організували лише два удари в площину воріт (1:1) й 15 в загальній кількості (8:7). У двох словах, представник Турина як і раніше надійно грає в обороні, в той час як щодо атакуючих дій стабільності не вистачає. Середняків й аутсайдерів Влахович і компанія розбиратимуть, а от з топами у грі простежується більше прагматизму.
«Емполі» саме той суперник, якого туринці зобов’язані проходити впевнено. Цілком можливо, тосканці стримуватимуть атакуючі потуги фаворита до перерви, поки на те вистачає сил, тоді як друга 45-хвилинка має бути показовою в плані різниці в рівні між майбутніми суперниками. Достатньо подивитися на трансферну вартість складів обох колективів, аби зрозуміти справжнє співвідношення сил у конкретно взятій зустрічі (ростер «Юве» дорожчий у 10 разів). Трейдери щедро оцінюють вікторію гостей коефіцієнтом 1.75, в той час як успіх підопічних Мотти за умови двох забитих м’ячів підвищує котирування до рівня 2.23.
«Хольштайн Кіль» – «Баварія»
Чи виправдані коефіцієнти на звитягу обох команд? Цілком. Більше того, дивує віра букмекерів на забитий м’яч з боку андердога, котрий у перших двох турах слабко виглядає в плані творення, креативу і ефективності. Забити два голи у ворота «Хоффенхайма» – це далеко не подвиг, адже «селяни» славляться тим, що грають надміру відкрито й залишають багато вільних зон в обороні, а ось здійснити результативну дію проти «Вольфсбурга» «Хольштайну» не вдалося. «Вовки» банально задавили новачка інтенсивним пресингом, тоді як плану «Б» у резерві коуча «Кіля» схоже й не існує.
Наприклад, мюнхенці впевнено перегравали «Вольфсбург» у першому турі у гостьовій зустрічі, але примудрилися привезти голи у свої ворота на рівному місці (вікторія 3:2). Проти «Фрайбург» все пройшло гладко, без помарок і огріхів на останньому рубежі. Наразі «Баварія» має стовідсотковий показник перемог на рівні з «РБ Лейпцигом», в той час як головний конкурент в особі «Байєра» свої очки вже втратив, що не може не додати позитивного настрою для «рекордмайстера» на майбутні битви. У конкретно взятій дуелі колектив Компані має величезну перевагу у всіх ігрових компонентах без винятку, а отже переможна тенденція має бути збережена.
З високою часткою ймовірності фаворит відсвяткує впевнену вікторію, причому навряд чи варто чекати яскравого початку поєдинку. «Хольштайн» щільно сяде низьким блоком, у зв’язку з чим результативність мюнхенців у першій половині буде не високою (на рівні 1-2 м’ячів), тоді як після перерви «Кіль» посипеться, де позначатимуться абсолютно всі фактори – від фізичної готовності до індивідуальної майстерності окремо взятих виконавців. В якості пудсумку зупиняємо вибір на перемозі «Баварії» в обох таймах, де своє слово обов’язково скаже головний голеадор команди Кейн. 1-й тайм – 0:1 (0:2), 2-й тайм – 0:2 (1:3).
«Полісся» – «Верес»
Після того, як «Верес» нереалізував безліч гольових можливостей на старті матчу проти «Лівого берега» й замість рахунку 4:0 у першій 45-хвилинці ігрового часу отримав підсумкові 1:3, на сьогодні можна сміливо стверджувати, що представник Рівного – це один із претендентів на виліт , якому не судилося перетворитися на міцного середняка чергову першість, а от вікторія над «Колосом» у четвертому турі – це не більше ніж слабкість ковалівців, а не заслуга «червоно-чорних» в повній мірі. До слова, колектив Шандрука не зміг нав’язати конкурентний поєдинок «Кривбасу» (такому претенденту на бронзу, як і майбутній суперник) …
Команда з Житомира прогресує цього сезону і все завдяки якісній трансферній політиці керівництва клубу. Успіх над «Шахтарем» не був випадковим, тоді як домашня нічия з «Інгульцем» – не більше ніж збіг обставин. «Полісся» в невластивій для себе манері розгромило «Оболонь» і «Чорноморець», двічі забиваючи по чотири голи, демонструючи свій високий потенціал й амбітність стосовно боротьби за найвищі місця в чемпіонаті. Наразі у «вовків» є унікальна можливість вийти на перше місце у таблиці за підсумками п’ятого туру. Достатньо лише перемогти у конкретно взятій зустрічі й за додатковими показниками Гуцуляк і компанія будуть першими.
За підсумками першості 23/24 обидва поєдинки між «Поліссям» і «Вересом» завершувалися через підсумковий низ за тоталом м’ячів 2.5 – гостьова вікторія житомирян 2:0 й нічия 1:1. У дні сьогоднішньому маємо більш збалансований склад «вовків» порівняно з тим самим другим колом минулого чемпіонату (в атаці зокрема), а отже, і ймовірність підвищеної результативності з боку господарів можна розцінювати вище, порівняно з вищезгаданим відрізком. Тим не менш, даний поєдинок не тягне на 4 і більше забитих м’ячі. «Верес» обере закриту ігрову манеру, відбиваючись від численних атак фаворита. Вердикт виносимо на користь підсумкового рахунку 2:0.
«Атлетіко» – «Валенсія»
«Кажани» в глибокій кризі з самого старту першості 24/25. Окрім того, що лазарет команди переповнений ключовими гравцями (Дуро, Гая, Мир, Діакабі й інші), ще й керівництво клубу довело стан справ «до ручки», «кладучи з прибором» на якісну трансферну політику. Селекція в стані «Валенсії» наразі на найнижчому рівні, так само як і не зрозумілі подальші перспективи. Які саме цілі на сезон у клубу? Одне можна стверджувати точно – з подібною грою на прикладі серпня місяця, де вдалося взяти одне очко завдяки трамвованому на сьогодні форварду в особі Уго Дуро, пасти задніх «помаранчеві» приречені.
Колектив Сімеоне залишає подвійне враження від своєї гри. З одного боку «матрацнки» не програли жодного поєдинку (2 перемоги, 2 нічиї), по ділу вигравши лише у «Жирони» (3:0), а ось у протистоянні на «Сан-Мамесі» «індіанцям» відверто пощастило на останніх хвилинах, де баски пішли всіма силами вперед й нарвались на контратаку столичних (0:1). З іншого боку, «Атлетіко» повинен був брати очки в рідних пенатах проти «Еспаньйола», маючи тотальну територіальну і статистичну перевагу, але м’яч банально не летів у ворота каталонців (плюс скасований гол). За фактом, за підсумками 4-х турів, головна трійка вже утворилася – «блаугранас» і два представники Мадрида.
З огляду на всі плюси та мінуси по обидві сторони барикад, робимо сміливий висновок на користь успішного виступу господарів, котрі скористаються всіма ігровими недоліками з боку суперника, а також його кадровою знекровленістю. Середня ланка «Атлетіко» виглядає однією з найсильніших у Ла Лізі, де в міжсезоння до «матрацників» приєднався Конор Галлахер (колишній капітан «Челсі»), так само як і попереду бачимо голодного до забитих м’ячів Хуліана Альвареса. «Кажани» можуть лише розраховувати на свого стража воріт Гіоргі Мамардашвілі, якому не вдалося врятувати команду ні проти «Барселони» (1:2), ні проти «Сельти» (1:3), ні проти «Атлетіка» (0:1).