На обрії чергові тури топових чемпіонатів, де по черзі розглянемо дуелі у Манчестері, Ліоні, Житомирі та Львові. Акценти розставляємо у бік результативності команд. Прістібаємось й повний вперед!
«Манчестер Сіті» – «Іпсвіч»
Той випадок, коли доля поєдинку зумовлена заздалегідь. «Іпсвіч» – головний кандидат на пониження в класі виходячи з кадрового ресурсу, що також має своє відображення на трансферній вартості складу. У першому турі в стартові 45 хвилин «трактористи» грали на рівних з «Ліверпулем», котрий не включав повні оберти, тоді як у другій половині «червоні» розставили все по місцях, оформивши суху вікторію з різницею в два голи (2:0). Перед майбутньою зустріччю Кіран Маккена має головний біль ще й у вигляді широкого лазарета, де команді не зможуть допомогти сім гравців. Тобто можливість для варіації складу й тактичних схем також відсутні.
«Містяни» грають на мінімалках на старті першості. У дуелі за Суперкубок Англії проти «Манчестер Юнайтед» вдалося взяти трофей не без частки везіння, дотиснувши «червоних дияволів» у післяматчевій лотереї, після чого «небесно-блакитні» впевнено переграли «Челсі» на «Стемфорд Брідж», оформивши по одному забитому голу в кожному з таймів. У двох словах, відчувається, що «Ман Сіті» може суттєво додати у будь-який відрізок часу, коли цього вимагатиме ситуація. Наприклад, у прийдешній зустрічі чинний чемпіон країни здатен вирішити долю поєдинку ще до перерви, традиційно вмикаючи економ-режим у таймі №2.
Дивлячись на потенціал гостей (атакуючий насамперед), важко віритися в наявність забитих м’ячів з боку андердога. Тобто суха вікторія підопічних Гвардіоли за скромні 1.60 – те, що лікар прописав. Для любителів більш вищих коефіцієнтів пропонуємо придивитися до опції результативності в першій 45-хвилинці, за підсумками якої є всі підстави розраховувати на пару точних ударів з боку Холанду і компанії. Як вже згадувалося вище, різниця як в індивідуальному класі, так і командному величезна, що й має відбитися на ігровій якості з перших хвилин.
«Ліон» – «Монако»
За останні два сезони майбутні суперники тричі грали через обмін голами з урахуванням загального верхового тоталу – 3:2 у квітні 2024, 1:0 й 3:1 у грудні і травні 2023 та 2:1 у вересні 2022-го, при цьому в перших трьох випадках стабільно звитягу здобував «Ліон». Перший тур Ліги 1 особливо нічим не вразив і не здивував. «Олімпік» вчергове важко вкочується в сезон, поступившись на виїзді «Ренну» (0:3), в той час як «Монако» мінімально переграв у домашніх умовах новачка дивізіону в особі «Сент-Етьєнна» (1:0). Висновки з цих матчів поки що робити зарано і якраз прийдешня дуель розставить все по місцях.
Минулого сезону під керівництвом Адді Хюттера «монегаски» демонстрували відкритий футбол, маючи другий напад у дивізіоні після парижан (68 забитих) і лише сьому оборону (42 пропущених), де за підсумками першості 23/24 менше осічок на останньому рубежі допускали «Марсель», «Ланс», «Ніцца», «Лілль», «Брест» і «ПСЖ». Ведемо до того, що виглядатиме не логічним, якщо за нинішнього ігрового стилю, вже на старті чемпіонату «монегаски» видадуть одразу два поспіль сухі поєдинки й особливо в контексті того, що у другому матчі «червоно-білі» зіграють проти найнезручнішого опонента за останні пару сезонів.
Камбек «Ліона» в минулій першості (у його другій половині) був показовим в плані того, що команда реанімувалась з приходом нового наставника й заграла у властивій для себе манері, з явним перекосом у бік атаки. «Олімпік» все сказав своїм фінальним спуртом на фінішній прямій чемпіонату 23/24, видавши серію із чотирьох перемог й зумівши вскочити у єврокубковий вагон (6 позиція – Ліга Європи). Проти «Ренна» у першому турі «ОЛ» явно не пощастило з реалізацією (xG – 1.64), у зв’язку з чим чекаємо на реабілітацію атаки підопічних П’єра Сажа. Ризикнемо зупинити вибір на обміні голами після перерви.
«Полісся» – «Оболонь»
Житомиряни провели два різні за якістю поєдинки на старті першості. Вкотре «Полісся» продемонструвало, що знає рецепт успіху в дуелях проти «Шахтаря» (вікторія 1:0), граючи другим номером, на контратаках, тоді як у домашній зустрічі проти «Інгульця» «вовки» не змогли розкрити щільний масований низький блок опонента, де суперник у другому таймі грав відверто на утримання мирової (підсумкові 1:1). Подібний результат ставить під питання, наскільки готова команда із Житомира боротися не лише за бронзові нагороди, а й замахнутися на чемпіонство.
Цікаво, що в рамках Першої ліги «Оболонь» стабільно обігравала житомирян (5 перемог, 1 нічия), в той час як минулого сезону «Поліссю» нарешті вдалося перервати затяжну чорну смугу, оформивши звитягу в рідних пенатах (2:0), але при цьому поступившись у столиці в березні 2024-го (0:1), коли «вовків» підкосила низка травм й якість гри пішла на спад. У дні сьогоднішньому можна констатувати той факт, що в літнє трансферне вікно колектив із Житомира точково посилився за різними позиціями і точно має великі амбіції на нинішній ігровий рік (бронза як мінімум).
Наразі «пивовари» вкрай слабко виглядають в обороні, що не може не дивувати, спираючись на показники команди у сезоні 23/24. У першому турі «Оболонь» сенсаційно видала верховий поєдинок з «Колосом» (2:2), після чого поступилася «Руху» (0:4), а минулого тижня підопічні Іващенка капітулювали у Полтаві проти місцевої «Ворскли» (0:2). На виході маємо вісім пропущених у трьох турах. З урахуванням наявних цифр буде виглядати дивно, якщо «вовкам» не вдасться розтягнути оборону суперника й забити хоча б один м’яч. Думається, андердог зіграє в максимально закритій ігровій манері, за підсумком поступившись із різницею в 1 (2) голи. Вердикт виносимо на користь ставки «П1+ТМ 4.5».
«Рух» – «Зоря»
Головне питання відносно львів’ян – це цілі на майбутній сезон. Всі ми пам’ятаємо, як після зимової паузи керівництво «Руха» оголосило, що команда ще не готова до єврокубків, хоча перед стартом останнього туру саме «жовто-чорні» мали більш високі шанси зачепитися за Лігу конференцій, ніж «Полісся». Ось і перші два тури залишають питання стосовно кадрового потенціалу представника Львова, де начебто маємо впевнену вікторію над «Оболонню» (4:0) і провал у другій половині проти ЛНЗ Черкаси (1:3), котрим вдалося відігратися з 0:1 й перевернули гру протягом 9 хвилин.
Луганці не відрізняються стабільною грою протягом усіх трьох турів. В перших двох поєдинках проти «Інгульця» (2:1) та «Чорноморця» (1:0) скоріше позначився індивідуально більш вищий клас гравців «Зорі», тоді як проти організованої «Олександрії» «мужики» двічі дали осічку в обороні ще до перерви, поступившись за підсумком 1:2. Підопічні Ротаня виглядали гострішими в атаці в перші 45 хвилин, тоді як у другому таймі «жовто-чорні» грали за результатом, успішно втримавши мінімальну перевагу. Незважаючи на перші дві звитяги над аутсайдерами УПЛ, проти середняка колектив Коваля не виглядав тією силою, яка зможе нав’язати боротьбу за єврокубки.
Якщо брати у розрахунок очні поєдинки, звернемо увагу на ігри за останні два сезони, де в трьох випадках із чотирьох фіксувався підсумковий верх за тоталом 2.5 м’яча (3:1, 3:0, 2:1). На сьогоднішній день, спираючись на перші тури, все вказує на те, що між собою зустрінуться два рівні суперники й гадати переможця в даній парі не має сенсу. Львів’яни, як і луганці, наразі не ідеальні в плані організації в аспекті оборони. На всі 90 хвилин не вистачає концентрації, у зв’язку з чим можна припустити, що умовні Квасниця і Герреро зуміють проявити свою індивідуальну майстерність.