У всіх топ-чемпіонатах справа наближається до розв’язки. Особлива увага прикута до Прімери та французької першості, де інтрига в боротьбі за чемпіонство з кожним туром посилюється. Загалом, традиційно торкнемося найцікавіших двобоїв, то ж пристібаємо ремені і поїхали …
«Боруссія» Менхенгладбах – «Айнтрахт»
За шість турів до фінішу «Орли» мають прекрасні шанси кваліфікуватися до ЛЧ. Дві крайні вікторії над головними конкурентами в особі «Джмелів» та «Вовків» були вельми показовими і визначальними. Дивлячись на той графік ігор, що залишився у «Айнтрахта», приводів говорити про будь-які зміни в топ-4 немає. Хіба що про рокіровку третьої-четвертої позиції і ніяк інакше.
У менхенгладбахців існують варіанти хіба що з потраплянням до Ліги Європи, від якої їх сьогодні відділяє чотири бали. Чи зуміють вони проявити спритність і видати вогненний кінець чемпіонату – це велике питання, дивлячись на те, як ще зовсім недавно вони йшли на серії з семи поразок поспіль (з урахуванням ЛЧ). Влітку в команді гряде розпродаж, свою посаду залишить і нинішній головний тренер «БМ». Можливо, цей факт також якось позначається на хімії всередині колективу, в більшій мірі на її відсутності.
Франкфуртці на сьогодні виглядають більш цілісно та збалансовано у всіх лініях і що також примітно, по відношенню до суперника підопічні Хюттера – одні з найжорсткіших і агресивніших колективів в Бундеслізі. Фолять вони понад 14 разів за зустріч в середньому, при цьому на собі збирають всього 11 порушень. Цікаво, що «Боруссія» в домашніх стінах показує достатньо низькі цифри за фолами (10.9), а «Айнтрахт» на виїзді другий в чемпіонаті після «Герти» (15.1). В очних протистояннях тенденція щодо порушень на користь «Орлів» також простежується. Цей варик і заграємо.
«Кальярі» – «Парма»
З одного боку, вивіска поєдинку абсолютно нічим не примітна, але конкретно в цьому матчі може завідомо визначитися ще один колектив, який слідом за «Акулами» вирушить підкорювати серію Б на наступний сезон. Поразка в більшій мірі вдарить по «Пармезанцям», яких в разі невдачі можна буде остаточно списувати. Відіграти сім очей у «Торіно», яке до всього має ще й гру в запасі, завдання для «Жовто-синіх» фактично непосильне.
«Сардинці» ж не так погано виглядали в крайньому турі проти майбутнього чемпіона країни на його землі. Це вселяє певну віру в серцях фанатів цього клубу. В принципі і сам розклад перед даною грою скоріше змушує дивитися більше в бік «Кальярі». За ключовими втратами «Парма» лідирує, плюс на виїзді вони не знають смаку перемог на протязі чотирьох з половиною місяців. З іншого боку, вибір тріумфатора в парі двох «збитих льотчиків» вкрай ризикований.
Що напевно варто чекати від цих колективів – це війни на полі за місце під сонцем, високу емоційну складову і в’язкий, контактний стиль гри, який буде каратися суддею відповідно. Рефері матчу Паоло Валері якраз відноситься до верхових у серії А за гірчичниками. У порівнянні з минулим сезоном його показники злегка знизилися, але в той же час майбутня зустріч якраз з тих, де він на всі сто зможе проявити свою суворість. У гарячій битві за виживання жовтим бути.
«Алавес» – «Уеска»
Ще одне протистояння з розряду збереження прописки в еліті очікує нас в країні Басків. Як бачимо, в Прімері щільність між командами в нижній частині турнірної таблиці вкрай висока. За вісім турів до завершення від 15-ої позиції до 20-ій відстань всього лише в сім балів, а 19-ий «Алавес» і 16-у «Уеску» розділяють якихось три пункти. Що тут й казати… Ла Ліга в першості 20-21 як ніколи інтригує, як верхівці, так і в низу.
У плані вибору ставки, думка в даному протистоянні буде схожа з минулим поєдинком. Варто розглядати варіанти в бік фолів, карток (при тому різного кольору), а гадати переможця тут можна хіба що на кавовій гущі. Поки, на даний час доби лінія не настільки багата і перерахованих вище статистичних котирувань ще немає, спробуємо обрати з того, що є.
Кандидатура арбітра в особі Алехандро Хосе Ернандеса буде ключовою при виборі найбільш оптимального варіанту. У нинішньому чемпіонаті він входить до топ-3 за призначеними одинадцятиметровими і за останні три сезони асоціація його прізвища з червоною карткою набула високого резонансу в Прімері.
Якщо в нинішній першості це проявляється не так відверто, то наприклад роком раніше Ернандес був єдиним рефері, хто досяг двозначної позначки за кількістю вилучень, тому наша битва за збереження прописки добре вписується в контекст зробленого вибору. Виходячи зі сверхмотиваціі обох команд, ймовірність пенальті або к/к вельми висока.
«Нант» – «Ліон»
Де також не позичати конкуренції, так це в Лізі 1. Жодна розсудлива людина не могла припустити подібну битву за титул перед стартом чемпіонату, в якій братиме участь відразу чотири команди. Мабуть що озираючись на календар, серед всієї четвірки шанси «ПСЖ» залишитися чемпіоном найбільш високі, а ось «Ліону» в наступні два тижні доведеться неабияк попітніти, адже на горизонті очні битви з «Ліллем» та «Монако».
Що стосується «Нанта», на одну мега-сенсацію цей колектив встиг уподібнитися, здолавши на «Парк-де-Пренс» Мбаппе і співтоваришів. Заслуг аутсайдера в тій перемозі ніхто не применшує, але відверто кажучи, в тому матчі Париж ходив пішки і не виявляв ні натяку на бажання перемогти. Після цього успіху «Канарки» знову впали в кому (розкинувши кістки на передостанньому місці), в подальшому з якої їм буде вкрай важко вийти.
Цікаво, що в очних баталіях між командами намітився верховий тренд за кутовими і що ще більше справляє враження, з 2016 року (тобто за останні п’ять сезонів), індивідуальний тотал «Ліона» за корнерами стабільно проходить через верх. З огляду на той факт, що «Олімпік» зараз є номером один у Франції за кількістю підходів до кутового прапорця (6.2) і те, що «Нант» регулярно відхоплює за кутовими від топів (1:9 і 2:8 від «ПСЖ» та «Монегасків» відповідно), загравати гостей за даним ігровим елементом можна й потрібно. Власне, так і зробимо.