Оглядаємо 5-й і 3-й тури англійської й української Прем’єр-ліг, де по черзі побуваємо у Ліверпулі, Одесі, Лондоні та Кривому Розі. Усю увагу акцентуємо на опціях результативності команд. Прістібаємось й поїхали!
«Евертон» – «Борнмут»
«Іриски» провалюють старт сезону, двічі розгромно поступився всуху «Брайтону» (0:3) і «Тоттенхему» (0:4), після чого представник Ліверпуля відігрався на друголіговому «Донкастері» в 1/32-й фіналу кубка англійської ліги (3:0). Враження від гри команди Миколенка поки що далеко не позитивні. Це стосується як креативу в атаці, так і відносно надійності оборонних редутів. Поки що немає балансу між лініями, як і структурно «сині» виглядають найслабшою командою Прем’єр-ліги за підсумками старту чемпіонату. Третій тур буде показовим в плані того, чи вийде щось путнє у «Евертона» при Дайчі надалі.
Андоні Іраола змінив «Борнмут» на краще після свого приходу на пост коуча команди. «Вишні» заграли у більш відкритій манері, додали в характері та ігровій якості, перетворившись на міцного середняка АПЛ. Перші матчі першості 24/25 наочно підтверджують той факт, що представнику Дорсета під силу попсувати нерви будь-якому супернику елітного дивізіону. У гостьовій дуелі з «Ноттінгемом» вдалося вирвати заслужену нічию під завісу матчу (1:1), тоді як проти «Ньюкасла» у домашній зустрічі «Борнмут» був близьким до перемоги, але гол Уаттара скасували через гру рукою (1:1).
Пропонуємо не змінювати тренду результатів за участю гостей. На свій м’яч «Борнмут» награє майже напевно з огляду на катастрофу у захисті господарів (7 пропущених після двох турів), так само як і «Евертону» настав час забити свій перший гол у сезоні, аби не опинитися в психологічній ямі, зі статусом головного аустайдера першості. Загалом, ресурсів попереду вистачає по обидва боки барикад, аби можна було розраховувати на результативний футбол. Наприклад, кризові «іриски» оформили чотири взяття воріт «вишень» у двох очних поєдинках минулого ігрового року.
«Чорноморець» – «Полісся»
Одеса виглядає відверто слабко. Фіаско від «Лівого берега» у четвертому турі розвінчало міф про те, що Бабич зможе зліпити з наявних кадрових ресурсів щось на зразок середняка чемпіонату. «Моряки» боротимуться за виживання й іншого шляху та цілей на чемпіонат у команди не буде, якщо не станеться диво у зимове трансферне вікно. У той же час не сказати, що «Чорноморець» заслужив на поразку в крайньому турі. Моментів попереду у одеситів вистачало (у другому таймі зокрема), а ось реалізація кульгала і це на фоні прямого конкурента за виживання…
Житомиряни навпаки, приємно здивували у протистоянні з «Оболонню», зігравши варіативно та ефективно стосовно атакуючих дій, розгромивши колектив Іващенка з різницею у чотири м’ячі, попутно оформивши історично перший хет-трик у Прем’єр-ліги. Помітно, що «Полісся» є куди додавати в подальшому. Враховуючи високий кадровий потенціал «вовків» й дивлячись на те, як мучиться у своїх поєдинках «Шахтар», чому б представнику Житомира не включиться в боротьбу за умовне друге місце (перше віддаємо «Динамо» з огляду на те, що Шовковський якісніше готується під суперників саме в рамках УПЛ).
Увага, сенсаційна новина! «Чорноморець» має другу найкращу оборону (після «Полісся») на сьогоднішній день у Прем’єр-лізі (3 пропущені), але водночас і суперники були у «моряків» з питаннями стосовно фізичної готовності до чемпіонату. Той же «Кривбас» грав за обставинами, втримуючи мінімальну перевагу у світлі майбутнього поєдинку у єврокубках, в той час як «Зоря» наразі попросту нестабільна. В сьогоденні житомиряни на емоційному підйомі після розгромної крайньої вікторії над «пивоварами». Дотискати одеситів фаворит зобов’язаний, з уомвним рахунком на табло 2:0 (3:0).
«Челсі» – «Крістал Пелес»
«Пенсіонери» вичавили максимум із можливого у гостьовому поєдинку проти «Вулверхемптона» (6:2). Мадуеке оформив хет-трик, своъ м’ячі оформлювали горе-нападники Фелікс і Джексон, так само як і не обійшлося у графі забитих без найкращого снайпера минулого сезону Коула Палмера, котрий виклав на блюдечку три асисти для Чуквунонсо після перерви. Такий холоднокровний «Челсі» здатний розібрати будь-якого середняка АПЛ, не напружуючись. Посеред тижня «сині» успішно кваліфікувалися до групового етапу Ліги Європи, поступившись волею випадку «Серветту» у матчі-відповіді, але при цьому, за сумою двох зустрічей, здобувши перевагу в один м’яч (2:0, 1:2).
«Пелес» провалив перші два тури під керівництвом Олівера Гласнера, по черзі поступившись «Брентфорду» (1:2) та «Вест Хему» (0:2). Далі послідувала 1/32-а КАЛ, де «орли» розгромили «Норвіч» (4:0), але даний успіх важко назвати показовим. Наразі лондонці допускають в достатку моментів біля своїх воріт, де тим же «молотобійцям» дозволили завдати по воротах 18 ударів. Враховуючи, яку хвилю позитиву спіймали «пенсіонери» після виїзду на «Молінью», можна уявити того ж таки Палмера в якості ката для «орлів», який розрізатиме своїми передачі оборону «КП», виводячи партнерів за забійні позиції.
Особливу увагу приділимо і очним протистоянням, де з жовтня 2017-го року «Челсі» незмінно обігрують «Крістал Пелес». Тільки вдумайтеся, «пенсіонери» тріумфують в дуелях з «орлами» у 14 поєдинках поспіль, в тому числі двічі перегравши своїх лондонських сусідів в ході минулої першості (3:1, 2:1). На виході маємо безліч причин дивитися у бік «синіх», за умови результативного футболу. Оборона по обидва боки барикад не безгрішна, тоді як атака «Челсі» в рази якісніша за передню ланку «орлів», а значить зупиняємо вибір на опції «П1 + загальний (індивідуальний) ТБ 1.5».
«Кривбас» – «Шахтар»
Важко приходиться криворіжцям в ході серпня місяця. На відміну від «Полісся» та київського «Динамо» «червоно-білі» не переносили свої матчі на внутрішній арені і вже ближче до кінця літньої кампанії команда виглядає виснаженою фізично і морально. Практично у всіх офіційних поєдинках «Кривбас» просідав в плані витривалості після перерви, що також можна відзначити і в крайній дуелі проти «Бетіса», де, як і з «Карпатами», колектив Вернідуба більш-менш намагався досягти прийнятного результату до першого пропущеного голу на 40 хвилині.
«Гірники» якісно провели лише один матч у новому сезоні – гостьова дуель з «Ворсклою» (5:0), після чого, другий рік поспіль, не змогли вскрити оборону «Полісся» (фіаско 0:1) й насилу дотиснули скромний «Лівий берег», котрий тримав захист на замку аж до 63-ї хвилини (1:0). І це результати «Шахтаря» на тлі відсутності єврокубків, тоді як з появою Ліги чемпіонів у графіці донеччан, можна припустити приблизно той самий підсумок першої половини першості, що й за попередні два ігрові роки, коли чинний чемпіон країни наганяв втрачене у весняній частині чемпіонату.
Усі ми пам’ятаємо очну дуель минулого сезону у Кривому Розі між майбутніми суперниками, котру за напруженням можна оцінити як найяскравіше протистояння всієї першості 23/24, де «Кривбас» відігрався з 1:3 після провального старту матчу. Цього разу подібного не чекаємо у світлі того, що криворіжці виснажені фізично, так само як і відхід Прінса Аду тільки знекровлює атаку «червоно-білих», хоч і ганця складно назвати тим гравцем, який робив погоду попереду. Грати успіх «гірників» за скромні 1.5 було б не раціонально, в той час як класичний обмін голами відбутися повинен хоча б тому, що в обороні донеччани залишають надто багато вільних зон для переднього ланки суперника.