Закриваємо футбольний тиждень трьома матчами третього туру української Прем’єр-ліги, а також стартовим поєдинком суботньої програми першого туру на туманному альбіоні. Робимо акцент на результативності команд. Let’s go!
«Зоря» – «Олександрія»
Після несподівано впевненого успіху «Олександрії» у Черкасах, пішли розмови про те, що підопічні Ротаня будуть ставити перед собою мету потрапити до єврокубків. Сам же коуч спростував дану тезу, натякаючи на те, що у «жовто-чорних» бюджет не відповідає тому, аби говорити про нездійсненні завдання. В цілому, підсумки після вікторії над ЛНЗ можна провести наступні: організація гри на 5+, так само як і акцентуємо увагу на відсутність мандражу з боку «містян». Але, як показує практика весняної частини сезону, на дистанції у «Олександрії» виникають проблеми з ігровою стабільністю.
Луганці також йдуть без очок у перших двох турах, по черзі перегравши «Інгулець» і «Чорноморець» – двох претендентів на виліт. В обох випадках «мужики» здобули звитяги на тоненького, дозволяючи опонентам створювати достатньо моментів біля власних воріт, а проти представника Петрово взагалі вікторію вдалося вирвати на останніх хвилинах, у компенсований арбітром час (2:1). Враховуючи те, що і в рамках контрольних зустрічей луганці могли похвалитися успішними виступами, завершивши підготовку до першості 23/24 на мажорній ноті (2 крайні звитяги), в активі даного колективу він-стрік вже налічує чотири матчі.
Минулого сезону обидві очні дуелі між майбутніми суперниками завершилися без забитих м’ячів. Подібного сценарію точно не чекаємо на старті нового чемпіонату, адже та ж сама «Олександрія» штампувала верхові поєдинки у другій половині першості 23/24, де тільки п’ять матчів з її участі завершилися через підсумковий низ за тоталом 2.5. Якщо з умовним «Шахтарем» «жовто-чорні» грали організовано і втримали нулі, то проти «Чорноморця» та «Оболоні» колектив Ротаня пропустив аж 5 м’ячів (2:3, 2:2). У дуелі з «Зорею» давно час зняти павутину з воріт. Перший м’яч розкриє гру й майже напевно ми станемо свідками класичного обміну голами.
«Іпсвіч» – «Ліверпуль»
Мерсисайдці стартують у новому сезоні Прем’єр-ліги з поєдинку проти найласішого суперника в особі новачка «Іпсвіча», котрий за своєю ціновою політикою поступається всім клубам АПЛ, без винятку. Тобто «трактористів» можна сміливо записувати до числа основних претендентів на пониження в класі. Навіть з точки зору кадрів, у лазареті андердога перебувають чотири гравці, тоді як «Ліверпуль» не зможе розраховувати лише на Боббі Кларка.
Не можна не відзначити, наскільки якісно провели «червоні» контрольні поєдинки, по черзі перегравши «Бетіс» (1:0), «Арсенал» (2:1), «Манчестер Юнайтед» (3:0), «Севілью» (4:1) і лише у крайній дуелі проти «Лас- Пальмаса» було зафіксовано суху мирову (0:0). «Іпсвіч» також відзначився більшою кількістю переможних виступів у товариських матчах, зарекомендувавши себе як команду з акцентом на оборонні дії (тричі по 1:0), де лише «Дюссельдорфу» вдалося розпечатати ворота «трактористів» (фіаско 1:2).
Оглядаючись у минуле, згадуємо крайні поєдинки «Іпсвіча» в рамках Прем’єр-ліги, датовані у далекому сезоні 01/02, де у лютому і травні 2002-го «Ліверпуль» не залишив «каменя на камені» від скромного опонента – 6:0 на «Портмен Роуд» й 5:0 на «Енфілді». Історично перевага мерсисайдців над «трактористами» також незаперечна, де за підсумками 72 поєдинків «червоні» оформили на 22 вікторії більше за опонента – 36 vs 14, плюс 22 рази фіксувався нічийний підсумок.
Враховуючи ту ігрову форму, котру «Ліверпуль» демонстрував у літній кампанії, важко уявити оборону «Іпсвіча», яка успішно стримуватиме потужний і креативний напад фаворита. В прематчі ідеальним варіантом бачиться ставка з голами гостей у кожному з таймів, де на будь-який смак результативними діями можуть порадувати Салах, Жота, Нуньєс, Діас і Гакпо. Очікуємо впевнений початок від одного з претендентів на золоті медалі, з умовним рахунком на табло 1:4.
«Верес» – «Кривбас»
Для криворіжців важко дається гра на два фронти. Починаючи з першого туру «Кривбас» просідає фізично у других половинах і якщо в дуелях з «Чорноморцем» і «Карпатами» це можна пояснити тим, що команда була всіма думками в єврокубках й зменшувала оберти після екватору протистоянь, то в обох поєдинках з «Вікторією» Пльзень фатальними для «червоно-білих» ставали стартові відрізки других 45-хвилинок, де чехи включали високий інтенсивний пресинг й бронзовий призер УПЛ сипався немов картковий будиночок. На виході маємо три фіаско підопічних Вернидуба у ряд.
Стосовно представника Рівного, непоступливість «Вереса» проявлялася як у стартовій домашній дуелі з «Карпатами» (0:0), так і в протистоянні з київським «Динамо» (1:2), де рівненчани були близькі як зрівняти рахунок, так і програти з різницею в два+ голи. Власне, на фінішній прямій сезону 23/24 підопічні Шандрука демонстрували лише стабільність, вийшовши на серію із шести матчів без поразок, в тому числі успішно відігравши стикові зустрічі проти «Епіцентру». Виходить, що затяжний позитивний відрізок для «червоно-чорних» перервався саме у грі проти віце-чемпіона України.
З огляду на амбітність криворізького клубу, серія із трьох поразок поспіль повинна бути перервана вже у найближчій зустрічі. Незважаючи на те, що «Кривбас» двічі обіграв «Верес» в ході минулого сезону, в обох випадках вікторії давалися не просто, де на полях Кривого Рогу «червоно-білі» вирвали звитягу за п’ять хвилин до закінчення основного часу, а у виїзному поєдинку колектив Вернидуба зумів перевернути матч лише після перерви завдяки вилученню в стані суперника. І тим не менш, позитивний результат фаворит здобував за рахунок більш вищого класу, а значить немає приводу сумніватися в команді і цього разу.
«Лівий берег» – «Шахтар»
«Гірники» сенсаційно програли «Поліссю» в турі №2, заплутавши карти стосовно своєї безапеляційності в плані фаворитизму цього сезону, так само як і житомирян скидати з рахунків не варто в плані чемпіонських перегонів. «Вовки» продемонстрували характер втретє поспіль в дуелях з донеччанами протягом одного року, при цьому чемпіону України не вдається забити у ворота даного суперника у всіх очних поєдинках без винятку (0:0, 0:2, 0:1). Звісно, підопічні Пушича горітимуть бажанням моментально реабілітуватися за подібну осічку й відновити свій статус лідера чемпіонату якомога раніше.
«Лівому берегу» залишається лише поспівчувати у майбутній зустрічі, адже донеччани підійдуть до протистояння зі всією спортивною злістю. Усі ми пам’ятаємо, як «Шахтар» громив умовний «Металіст 1925» і з огляду на поразку киян у матчі з «Ворсклою» (0:3), де полтавці в одну хвіртку забрали матч, не дозволивши новачкові створити жодного небезпечного моменту біля своїх воріт, є всі підстави акцентувати увагу на розгромі з боку фаворита. Яскравим прикладом того, що представник Києва вимальовується головним аутсайдером сезону, свідчить виліт колективу Первака з 1/64-ї фіналу Кубка України від «Ниви-Кудрівки» (2:3).
За великим рахунком, у даній односторонній грі можна ставити як на мінусовий гандикап «гірників», так і на індивідуальний тотал «Шахтаря» через верх. Коефіцієнт 1.15 на звитягу донеччан також виглядає цілком виправданим у світлі вищесказаного, у зв’язку з чим припустимо забиті м’ячі з боку фаворита як у першій 45-хвилинці, так і після перерви. Якщо говорити банальними словами, кияни не мають ресурсів для стримування атаки суперника. Надійною виглядає опція «команда 2 заб’є в обох таймах» за 1.62, так само як і «П2 в обох половинах» за 1.92 – рівноцінний вибір, так як у результативні дії андердога не віриться від слова зовсім.