Відкриваємо вихідні зі стартового поєдинку Кубка африканських націй за участю господарів турніру, після чого перемістимося до середземномор’я у Серії А, а підбиватимемо підсумки будемо після поєдинків в Бундеслізі та Суперкубку Іспанії, де на нас чекає жадане Ель-Класіко.
Кот-д’Івуар – Гвінея-Бісау
Трейдери вирішили розставити коефіцієнти на рівні матчу відкриття ЧС-2006 Німеччина – Коста-Рика. З чого раптом на представника Берега Слонової Кістки котирування на перемогу зупинилися на позначці 1.23? Подібне можна пояснити лише чинником домашнього статусу. Стосовно складу господарів, тут є питання, хто штампуватиме голи на рівні тотала 2.5 м’яча? Алле, котрий гріє лаву запасних «Боруссії» Дортмунд, а іноді навіть не потрапляє у заявку на гру (приклад матчу проти «БМ»). Жеремі Бога за «Ніццу» забиває в середньому 1 гол у 5 поєдинках (3 в 15). Вінгер Адінгра має схожі показники в «Брайтоні» (4 в 17). Пепе не особливо вражає в «Трабзонспорі» (всього 2 забиті м’ячі в сезоні).
Усі ми чудово знаємо, що Кубок африканських націй – це не про яскравий футбол. В основному, від турніру до турніру спостерігаємо надто багато метушні в центрі поля, неспішні спроби просування снаряда у фінальну третину, затяжні перекочування м’яча без загострення й багато порушень. Гвінея-Бісау якраз із тих команд, хто вийде грати на 0:0, бетонуючи оборону. У кваліфікації КАН дана збірна чинила гідний опір Нігерії (вікторія 1:0 й фіаско 0:1), яка має один із найяскравіших ростерів в Африці. І того, в 2023-му у всіх офіційних матчах (в шести) андердог майбутньої зустрічі пропустив лише 3 голи.
Підбиваючи підсумки, все ж таки не виправдати коефіцієнт 1.2 на підсумковий тріумф для Кот-д’Івуару буде стартовою ганьбою, а піти без забитого м’яча за 1.06 – можна одразу закидати помідорами Алле і компанію. Здійснивши результативну дію господарі включать притаманний для Кубку африканських націй прагматизм, граючи за результатом. Для прикладу, на минулому КАН у 1-му турі ставка «ТМ 1.5» гола пройшла в 11-ти випадках із 12-ти, а рахунок 1:0 фіксувався в 9-ти поєдинках, включаючи матчі за участю Сенегалу, Нігерії, Марокко та івуарійців.
«Монца» – «Інтер»
У минулому сезоні дуель «бріанцолі» і «нерадзуррі» на полі перших завершилася бойовою нічиєю 2:2, при цьому «Монца» могла навіть виривати перемогу на останніх секундах. В тій же першості 22/23 протистояння даних колективів на «Джузеппе Меацца» шокувало Італію, де фаворит мінімально поступився середняку при тотальній ігровій перевазі (удари, кутові, володіння м’ячем, кількість небезпечних атак й тощо – все із запасом на користь «інтернаціонале»). В серпні нинішнього чемпіонату підопічні Індзагі реабілітувались, взявши гору на «Монцею» 2:0.
Відносно крайніх виступів команд, «Інтер» переграв «Верону зі скандальним відтінком. За рахунку 1:1 гольова атака міланців почалася з порушення в карному майданчику «нерадзуррі» і рефері промовчав. Тобто, замість 2:1 за фактом мало бути 1:2. В результаті «мастифи» на емоціях заробили вилучення й не змогли себе опановувати, не реалізувавши пенальті на 90+10. Мікаель Фабрі фактично зламав психологічно гостей. «Монца» ж у 19-му турі взяла гору над «Фрозіноне», встоявши у чисельній меншості (3:2), тим самим «бріанцолі» зберігають за собою шанс поборотися за єврокубкові позиції.
Виступ колектива Індзагі тиждень тому залишив неприємний відтінок. Зважаючи на той факт, що «Монца» відбирала очки у «чорно-синіх» в обох матчах минулого сезону, майже напевно андердогу вдасться нав’язати конкурентне протистояння і цього разу. Єдине, що господарям доведеться грати активніше в атаку, нівелюючи прогалини на останньому рубежі, а вони обов’язково будуть у світлі відсутності основного стража воріт Мікеле Ді Грегоріо. Спробуємо зіграти на кількості ударів через загальний верх. «Бріанцолі» дуже багато дозволяють бити по власним воротам (топам зокрема) – «Наполі» (9), «Мілан» (9), «Ювентус» (7).
«Боруссія» Менхенгладбах – «Штутгарт»
Відразу поглянемо на очні зустрічі, де констатуємо той факт, що між собою дані команди штампують підвищену результативність як у контрольних матчах, так і в офіційних. З січня 2021-го опція «обидві заб’ють» грає зі стовідсотковою регулярністю – 2:2, 1:2, 1:2, 1:1, 3:2, 3:1, 2:1, 5:1. У 2024-му і «шваби», і «гладбахці» провели по одному товариському матчу й вчергове в повний зріст проявили свою здатність багато забивати і не забувати пропускати, де «Штутгарт» виніс «вперед ногами» «Гройтер Фюрт» (6:1), а «Боруссія» влаштувала перестрілку з нідерландським «Гоу Ехед Іглс» ( 3:2).
Втрата Гірассі для «Штугарта» звичайно ж відчутна, але і від своєї філософії «швабам» не втекти. Коли у суперника дір в обороні як у швейцарському сирі («Боруссія» Менхенгладбах), своє можна назабивати і при Ундаві, Мійо і Фюріху. До слова, підопічні Хенесса не стабільні поза рідними стінами. Окрім восьми пропущених від «РБ Лейпцига» (1:5) та «Баварії» (0:3), «біло-червоні» зазнавали невдачі і в дуелі з новачком дивізіону «Хайденхаймом» (0:2). Менхенгладбахці ж навпаки стабілізували результати в домашніх стінах, не знаючи гіркоти поразок протягом семи матчів поспіль (враховуючи Кубок Німеччини).
Підбиваючи підсумки, все зводиться до того, що поєдинок, рано чи пізно набуде відкритого характеру, де один забитий м’яч породить гру, в якій снаряд не затримуватиметься в центрі поля. «Гладбахці» являють собою приблизно те ж саме, що і «Хоффенхайм», статистика яких за забитими/пропущеними майже однакова. Проти «селян» «Штутгарт» грав без Герассі й поступився у рідних пенатах 2:3. Приблизно такого ж рахунку чекаємо зі ще більш результативною «Боруссією». Гадати переможця пари не станемо, рівно як і не вигадуватимемо «велосипед».
«Реал Мадрид» – «Барселона»
Спринтерський забіг Діаса наприкінці екстра-таймів нагадував полювання за жертвою в дикій савані. Браїм неначе лев на п’ятій передачі вигриз здобич у носорога Облака й тим самим поставив яскраву крапку в мадридському дербі (5:3). Плюс до всього, з моменту проведення турніру в Саудівській Аравії (з 2020-го), серію ігор з «обидві заб’ють» в рамках півфіналів було продовжено до 9 (стовідсотковий показник). Днем пізніше «Барселона» все зіпсувала і порушила затяжну тенденцію, оформивши клін-шит (не без частки везіння) в дуелі проти «Осасуни» (2:0).
Чи правильно розставлені коефіцієнти у фіналі? На всі сто. Навіть статистично багато про що говорить той факт, що «блаугранас» вперше у своїй історії не змогли виграти жодного матчу з різницею в 2+ голи протягом 20 ігор поспіль (з 23.09.23 по 7.01.24). Плюс до всього, очні дуелі «Реала» і «Барселони» проти «Жирони» також є показовим моментом, хто саме за підсумками першої половини чемпіонату демонструє більш якісніший футбол. Стосовно жовтневого Ель-Класіко, каталонці просіли у другій половині, демонструючи нульовий креатив в атаці, в той час як мадридці по-чемпіонськи вирвали вікторію в компенсований час.
Очікування від фінального двобою двоякі. Півфінальна гра «Реала» нагадувала виставковий поєдинок, де оборона часто втрачала концентрацію (в 1-му таймі зокрема), а ось каталонці докладали зусилля, аби не пропустити. Тобто мадридці грали не на своєму максимумі, чого не можна сказати про каталонців. Припускаємо, «галактікос» прагнуть реваншуватися за фіаско минулорічної давнини, де у вирішальній дуелі столичні поступилися 1:3. На сьогодні потенціал та ігрова форма на боці «РМ». Зупинимося на опції переможця турніру, з урахуванням усіх прибамбасів (екстра-таймів, пенальті). Мадрид це зробить!