Нарешті дочекались довгоочікуваних вихідних другої половини грудня. Спершу завітаємо на яскраве боксерське видовище за участю Олександра Усика в Саудівській Аравії, а також не забудемо здійснити традиційну подорож європейським континентом, з вояжами до Глазго, Риму і Ліверпуля.
«Рейнджерс» – «Данді»
«Джерс» мають чудовий шанс повернутися на другий рядок шотландської Прем’єр-ліги, скориставшись «чорною смугою» другої команди дивізіону в особі «Абердіна», котрий не знає смаку перемог протягом п’яти турів поспіль, а ось «Рейнджерс» навпаки, вийшли на серію з трьох успішних виступів. Нав’язати боротьбу за чемпіонство «Селтіку» «синім» навряд чи вдасться, адже «кельти» за своїм рівнем ростера наразі поза конкуренцією в місцевому чемпіонаті. І в той же час підопічні Клемана зобов’язані зберегти за собою хоча б статус другої сили в країні й передумов до цього більш ніж достатньо на сьогоднішній день.
«Данді» – типовий середняк шотландського футболу, якого можна вважати постачальником очок для двох головних фаворитів першості. У крайньому турі даний колектив зазнав гостьового фіаско від найгіршої команди Прем’єр-ліги «Хартса» (0:2), пропустивши обидва голи ще в перші півгодини ігрового часу. Також показовою була виїзна поразка від «Абердін» в першій половині листопада, коли фавориту не склало труднощів довести справу до розгрому «темно-синіх» (4:1), при цьому відзначаємо, що андердогу вистачило сил лише на першу половину, тоді як після перерви довелося виймати м’яч із сітки власних воріт чотири рази.
З квітня 2018-го, в очних протистояннях майбутніх суперників відзначаємо тотальне домінування з боку «Рейнджерс», де за підсумками 14 матчів «Джерс» оформили 12 перемог й ще у двох випадках була зафіксована нічия. Зокрема, звертаємо увагу на дуель даних опонентів у вересні нинішнього сезону, де колектив Клемана впевнено пройшов «Данді» в рамках ¼-ї фіналу Кубка Шотландії (3:0), відкривши рахунок на 14-й хвилині і закріпивши успіх на старті другої 45-хвилинки. Під завісу минулої першості, у травні, «сині» вчергове досягли бажаного в результативній манері – 5:2. Ставка в прийдешній грі напрошується відповідна.
Усик – Ф’юрі
Для українця – це ще один бій всього його життя. Чергове випробування, перевірка волі, характеру і непохитності у своїх силах. На прес-конференція й битвах поглядів Усик випромінює впевненість, а ось «циган» навпаки, все ще не вивозить зберігати спокій на довгій дистанції й холодну голову, не теревенити зайвого. Епізод з татусем Ф’юрі перед стартом першого бою наочно продемонстрував (коли головою боднув одного з членів команди Олександра й до крові розбив собі чоло), що карма завжди працює і якщо дуже потрібно, все трапиться в найкоротші терміни.
Що показав нам перший бій? По-перше, те, що Усик здатен нокаутувати британця, при цьому Олександр може прорахувати суперника в плані витривалості – коли варто трохи зменшити оберти, а коли натиснути й підловити того на розконцентрації. Так сталося у 8-му раунді, коли в голову Ф’юрі полетіли перші бомби, а в 9-й трихвилинці українець практично довів справу до нокауту, але врятував рефері, котрий не дозволив завдати останнього удару. Багато експертів в один голос заявляли, що якби це був поєдинок не чемпіонського характеру, ми побачили б відмашку головного в ринзі й дострокове завершення.
&t=1s
Стосовно ставок, мутний бій в плані суддівських записок, якщо до цього дійде. Що впадає у вічі за підсумками 12 раундів першого протистояння, так це величезна кількість джебів, котрі Ф’юрі в основному випускав у повітря. Якщо по точним джебам Тайсон перебив Олександра лише на 14 ударів, то в плані загальної кількості фіксуємо тотальну перевагу «циганського короля» – 286 проти 147 (різниця – 139). Саме завдяки наявному показнику в кількості даного удару британець й створив загальну перевагу за ударами (голова, корпус, повз ціль) – 496 проти 407, але при цьому Тайсона підкачала точність – 157 vs 170 на користь Усика. На виході маємо очевидного фаворита в ставці «хто більше завдасть ударів» (загальна кількість) й ним бачиться саме «циган».
«Рома» – «Парма»
Знав би Довбик у який кругообіг подій його затягне в Римі, навряд чи погодився б піти з «Жирони». «Рома» – ходяча нестабільність, так само як і фанати команди досить мінливі, котрі то хейтять українського форварда, то співають йому дифірамби, як це було після крайнього кубкового успіху над «Сампдорією», коли Артем встиг відзначитися дублем вже в перші 19 хвилин ігрового часу. На сьогоднішній день, в турнірній таблиці, «вовки» випереджають свого майбутнього суперника в особі «Парми» лише на один пункт (16 – 15). Хто б міг подібне подумати ще на початку сезону, коли командою керував Даніеле Де Россі.
«Пармезанці» продовжуватимуть балансувати на межі вильоту протягом усієї першості 24/25, що красномовно підтверджують результати команди, де сенсаційна домашня вікторія над «Лаціо» (3:1) змінюється на не менш несподіване фіаско в рідних пенатах від представника зони вильоту «Верони» (2:3), котра йшла на затяжній серії поразок. Власне, у п’яти крайніх матчах за участю «Парми» стабільно фіксувався підсумковий верх за тоталом м’ячів 2.5 за обов’язкової умови обміну голами – 2:1, 1:3, 3:1, 1:3, 2:3 проти «Венеції», «Аталанти», вищезгаданих «лаціале», «Інтера» і веронців відповідно.
Після успіху римлян у кубковій дуелі, є надія на те, що команда Довбика нарешті прокинеться й продемонструє той футбол, на який всі чекають з першого туру. Принаймні суперник для «вовків» ідеальний в плані того, аби зіграти результативно й за рахунок провалів «пармезанців» в оборонних порядках, покласти в скарбничку залікові три бали. У дні сьогоднішньому нікуди не годиться те, що «Рома» має негативний баланс забитих/прорущених у вигляді -5 (18:23). До слова, оборона «Парми» – третя знизу в дивізіоні за кількістю пропущених (28), що наштовхує на користь опції «П1 + ТБ 2.5».
«Евертон» – «Челсі»
Хто б міг подумати, що Мареска виявиться генієм, який зніме з «пенсіонерів» прокляття останніх років. Наразі «Челсі» веде боротьбу не просто за місце в топ-4 дивізіону, а вже включившись в повноцінну гонку з «Ліверпулем» за золоті медалі. Наскільки вистачить «синіх» і яких розмірів їхні амбіції – це покаже дистанція сезону, а поки що Палмер і співтовариші виступають вище за всілякі похвали, розвіявши всі сумніви скептиків перед стартом чемпіонату. Тішить і те, що інтрига в боротьбі за золото оживає, не дивлячись на провальні виступи «Манчестер Сіті» і «Арсенала». Наразі дуже важливо для лондонців не розгубити свій запал.
Від «ірисок» наразі можна чекати будь-чого. Негативний відрізок першої половини першості «Евертон» вже пройшов і в сьогоденні колектив Дайча поступово виповзає з ями негативних результатів, зумівши розгромити в домашніх умовах «Вулверхемптон» (4:0), після чого сенсаційно відібравши очки у «Арсенала» на «Емірейтс» (0:0), відігравши від глухої оборони. В дуелі з «пенсіонерами», у світлі домашнього статусу і нестабільності задньої лінії опонента, представник Ліверпуля гратиме більш відкрито в порівнянні з поєдинком проти «канонірів», а значить і цифри статистики будуть вищими.
&t=1s
З того моменту, як «Евертон» очолив Шон Дайч, козирем команди є стандартні положення, плюс ліверпульці заграли в більш силовій манері. Власне, обидві очні зустрічі між майбутніми суперниками зразка першості 23/24 пройшли дзеркально відносно кількості підходів до кутового прапорця, де на «Стемфорд Брідж», за розгромного рахунку 6:0 на користь «Челсі», статистика корнерів зупинилася на позначці 8:4 (за «ірисками»). А ось у першому колі, на «Гудісон Парк», з ідентичними цифрами за кутовими (8:4) вже попереду були «пенсіонери», котрі поступилися того вечора за рахунком 0:2. Не будемо гадати переможця пари й зупинимо вибір на підвищеній частоті стандартів.