Відкриваємо квітень місяць з подорожей до Парижа, Манчестера, Волендама і Ліверпуля. В перший ігровий день граємо виключно на викладках статистики, тоді як за добу особливу увагу приділимо опціям результативності.
«ПСЖ» – «Ренн»
Парижани в погоні за всіма трьома титулами – чемпіонат і кубок Франції, а також Ліга чемпіонів. Мбаппе хоче піти в мадридський «Реал» красиво, залишивши за собою слід величі в Парижі. Якщо в перемозі у Лізі 1 питань і бути не повинно, то в КФ може статися всяке, адже сітка на кожній стадії складається з одного поєдинку. Луїс Енріке заздалегідь замінив Мбаппе в принциповій битві з «Марселем» на вихідних, дозволивши головній зірці клубу відпочити в завершальні 30 хвилин ігрового часу, а значить всі сили Кіліан направить на здобуття путівки у фінал французського кубка, де на «ПСЖ» вже чекає на «Ліон».
«Ренн» відверто забуксував у весняній частині сезону, опустившись в таблиці на восьме місце, вигравши лише один матч у крайніх п’яти турах (домашня вікторія 2:0 над однією з найгірших команд за іграми на виїзді в особі «Марселя»). Не можна не відзначити і несподівані фіаско «червоно-чорних» у дуелях проти команд із нижньої частини таблиці й зони вильоту зокрема («Страсбурга» (0:2) та «Лор’яна» (1:2)), у зв’язку з чим шанси колективу Жульєна Стефана зачепитися за єврокубкові місця тануть на очах. А ось проти «ПСЖ» вже як два сезони поспіль «Ренну» вдається відбирати очки на «Парк де Пренс» (звитяга 3:1 + нічия 1:1).
Грати вікторію господарів за 1.45 немає сенсу, тоді як гандикап на фаворита бачиться ризикованою витівкою. Зіграємо альтернативний варіант у вигляді однієї з опцій статистики. Атака «Ренна» вкрай рідко вибиває 2+ офсайди за матч, маючи одні з найнижчих показників за даним ігровим елементом (в середньому 1.1 за матч), при цьому оборона «червоно-чорних» вміло тримає лінію, підловлюючи суперника в положення поза грою 2.0 рази за поєдинок. «ПСЖ» у всіх турнірах (Ліга 1 + Кубок Франції + ЛЧ) демонструє показники офсайдів на рівні 1.9, в той час як захист столичних ловить опонентів у дану пастку 1.5 разів. Звичайно ж, на Мбаппе буде вся увага, адже саме він забігає в офсайди найчастіше (0.8 за матч). «П1» за наявним статистичним показником бачиться найоптимальнішим вибором.
«Манчестер Сіті» – «Астон Вілла»
У матчі 30-го туру виділяємо суддівство Тейлора, котрий при 20 фолах з боку «Арсенала» не дав жодної жовтої саме за порушення (обидва гірчичники за неспортивну поведінку й затримку гри). Чи повторитися подібне і за арбітражу Даррена Інгланда, який є одним із найсуворіших рефері нинішнього сезону (в середньому 5.0 ж/к)? Скоріше ні, ніж навпаки. Наприклад, даний арбітр судив матч «Ман Сіті» проти «Брентфорда» й побачив чотири приводи нагородити гравців «бджіл» жовтими (4:2 за лондонцями), а на минулих вихідних («Челсі» – «Бернлі») Інгленд діставав картку з кишені шість разів (5 ж/к + вилучення).
Те, що немає сенсу дивитися на загальний тотал попереджень, говорить статистика «містян» по сезону в цілому, де середня кількість порушень «МС» зупинилася на позначці 8.3 (найнижчий показник серед усіх учасників), в той час як на собі «небесно-блакитні» збирають 10.8 фолів. Знову ж таки крайня гра з «канонірами» дає наочне розуміння того, що собою являє чемпіон Англії за даним ігровим елементом. «Віллани» також з тієї когорти команд, котра вміє провокувати опонентів на фоли, але при цьому цифри бірмінгемців (порівняно з «Ман Сіті») в рази вищі – 10.9 й 12.6 відповідно.
Є сенс дотиснути ставку на ж/к у бік суперника «Ман Сіті». З огляду на турнірну таблицю, «Вілла» «вчепитися зубами» за очки, при цьому не забуваємо і про те, як завершився матч першого кола, в якому «МС» по грі було знищено, незважаючи на скромні 0:1 й водночас, того вечора, загальна статистика фолів зупинилася на позначці 26 (13:13). Теоретично, бірмінгемці можуть навіть поборотися з гостями за третю сходинку у разі потенційної звитяги на «Етіхад». У будь-якому разі майбутній поєдинок не повинен стати дзеркальним відображенням матчу «канонірів» з «небесно-блакитними». Чекаємо більш відкритого й емоційного протистояння.
«Волендам» – «Феєнорд»
«Помаранчеві» із Волендаму жахливо проводять домашні поєдинки. В першу чергу відмічаємо велику кількість дірок в обороні, де лише у крайніх чотирьох матчах на «Крас» арені головний аутсайдер першості пропустив 18 м’ячів! У крайньому поєдинку в рідних пенатах скромний клуб із села Волендам поступився «АЗ Алкмару» (0:4), тоді як у попередніх трьох зустрічах «помаранчеві» зазнавали фіаско від «Неймегена» (2:5), «Херенвена» (0:4) і ПСВ (1:5), плюс до всього можна згадати грудневі й листопадові капітуляції перед «Зволле» (0:5) і «Спартою» (1:4). За вищеперелічений відрізок сезону кількість розгромів (від 4+ пропущених) просто зашкалює.
Представник Роттердама завершує чемпіонат на спокійній хвилі. В рамках Ередивізі, за останні два місяці, «Феєнорд» втрачав очки лише в гостьовому протистоянні з лідером дивізіону ПСВ (2:2), не зумівши втримати вікторію в останні 20 хвилин ігрового часу. В решті семи матчів за лютий-березень підопічні Слота виключно перемагали, при цьому чинний чемпіон країни вже не грає прагматично на результат, як це було в зимовій кампанії, що й доводять крайні три виступи проти «Хераклеса» (3:0), «Херенвена» (3:2) і «Утрехта» (4:2) – 10 забитих одноосібно.
Перед «Феєнордом що ні на є «найсолодша булка» дивізіону в особі найгіршої оборони ліги (68 пропущених), при цьому «Волендам» має із запасом найгірший захисний показник серед усіх учасників і в рідних стінах (36), тобто в домашніх умовах «помаранчеві» пропускають більше, ніж на виїзді. Роттердамці можуть похвалитися другою атакою першості після ПСВ (70 забитих) й вже точно Хіменес і компанія здатні перестріляти перформанси таких середняків як «Зволле», «Неймеген», «Херенвен» і «Спарта». З одного боку, опція на чотири голи фаворита виглядає занадто ризикованою, з урахуванням гостьового статусу, але в той же час обидві команди дограють сезон фактично без мотивації, а значить, розконцентрація в обороні дорівнює наявності підвищеної частоти результативних дій.
«Ліверпуль» – «Шеффілд Юнайтед»
Мерсисайдці заслуговують стати чемпіонами. Справа навіть не в тому, що «Ліверпуль» намагається демонструвати яскравий футбол абсолютно у всіх матчах й проти будь-якого суперника (включно з матчами проти прямих конкурентів за золото), але й з точки зору, як саме Клопп виходить із надважких кадрових ситуацій, впроваджуючи молодь, котра також дає результат у найвідповідальніший момент. Коли у того ж «Ман Сіті» вилітали через травми Родрі і Де Брюйне, команда виглядала приречено на тлі «Астон Вілли» (2 удари за весь матч), в той час як «червоні» завжди грають із запалом, включаючи напіврезервний склад у старті (фінал КАЛ в приклад).
«Клинки» мають лише теоретичні шанси залишитися в еліті, причому на «Шеффілд» вже не тисне відповідальності за результат. Команда заграла розкутіше, у зв’язку з чим у весняній кампанії можна спостерігати стабільні «ТБ 3.5» і вище за участю даного колективу. Якщо проти середняків чемпіонату в особі «Борнмута» і «Фулхема» (2:2 й 3:3 відповідно) підопічні Вайлдера можуть нав’язати конкуренцію, то в іграх з топами все складається інакше – повна діра в оборонних порядках й практично нульова ефективність попереду. Домашній поєдинок проти «Арсенала – наочний приклад вищесказаного (0:6), де вже в перші 45 хвилин «каноніри» оформили 5 результативних дій.
Попереду на вихідних у Салаха і компанії принципова дуель на «Олд Траффорд», але при цьому це не дає привід думати, що «червоні» віднесуться з недооцінкою до «Шеффілда». Зайві нерви перед топ битвою «Ліверпулю» ні до чого, а значить мерсисайдці намагатимуться зняти питання про переможця зустрічі якнайшвидше, аби дати відпочинок основі у другій половині й її завершальному відрізку. Якщо «Арсенал» зумів забити 5 м’ячів у 1-му таймі на «Бремолл Лейн», так чому ж «ліверпудліанці» не можуть оформити пару точних ударів в ціль у перші 45 хвилин на «Енфілді»? Діас, Салах, Нуньєс, Гакпо – цієї четвірки імен цілком достатньо, аби можна було виправдати запропоновану ставку.