Нашу нову подорож відкриває дуель у Середземномор’ї, тоді як на туманному альбіоні відвідаємо Саут-Йоркшир у Першій лізі, а днем пізніше не забудемо про Кубок африканських націй й топову дуель у Кубку Бельгії. З вірою в перемогу, вперед до розбору!
«Ювентус» – «Сассуоло»
Саме «Нероверді» є єдиним кривдником «Старої синьйори» в ході нинішньої першості. У другій половині вересня «Сассуоло» шокувало туринців двома м’ячами в першій половині, тоді як у другому таймі підопічні Діонізі швидко відреагували на пропущений м’яч К’єзи й забили ще два голи у фінальному відрізку матчу (82 та 90+5 хвилин – підсумкові 4:2). В плані статистики, «чорно-зелені» того вечора перестріляли колектив Алегрі за ударами (18:15 й 7:2 у площину), кутовими (6:3), фолами (13:8) та кількості атак (93:89). Тобто по сезону у «Ювентуса» 4 із 12 пропущених саме від представника Емілія-Романья.
У кубку Італії на етапах 1/8-ї та ¼-ї фіналах «Б’янконері» аномально багато назабивали (10 м’ячів – 6:1, 4:0). Причина в тому, що для суперників в особі «Салернітани» і «Фрозіноне» даний турнір банально був у вигляді баласта, від якого обоє благополучно здихалися. Стосовно виступів «Ювентуса» в рамках Серії А, спостерігаємо тенденцію мінімальних прагматичних перемог. Тільки вдумайтеся, якщо говорити виключно про перемоги «Юве» (без урахування нічиїх), серія тріумфів з різницею рівно в 1 м’яч досягла 9 ігор поспіль. Фантастичний показник гри за результатом.
Дивлячись на результати туринців на дистанції, не можна не відзначити високу частоту фарту. Команда перебирає набраної кількості очок й саме на «Сассуоло» «синьйора» цілком може спіткнутися. Окрім того, що «Нероверді» здатні підбирати ключі до воріт «Юве», варто звернути увагу і на лазарет фаворита. Дискваліфікація Федеріко Гатті, травми Де Шільйо і Алекса Сандро – усі наявні втрати суттєво знижують оборонний потенціал представника Турина. Підопічні Діонізі були, є і будуть командою про атаку й на свій м’яч на «Альянц Стедіум» андердог награє.
«Барнслі» – «Карлайл»
«Карлайл Юнайтед» серед головних претендентів на пониження до Другої ліги. В таблиці нижче за «камбрійців» перебуває лише «Флітвуд», котрий за втраченими очками відповідно йде вище за «КЮ». Виходить так, що до Саут-Йоркширу завітає найгірший колектив Першої ліги Англії.
«Червоні дворняги» цього сезону ставлять за мету вихід до Чемпіоншипу. Поки що це вдається зробити зі змінним успіхом, балансуючи на межі топ-6, котра дозволяє розраховувати на стикові матчі й омріяну путівку.
А от що точно можна стверджувати, так це те, що «Барнслі» – одна з найстабільніших команд Першої ліги за останні два місяці (якщо не найстабільніша). Починаючи з 11-го листопада, з гостьового фіаско від «Дербі» (0:3), «дворняги» не програли жодного поєдинку (без урахування кубкових зустрічей) – 5 перемог, 4 нічиї, 0 поразок.
У крайньому поєдинку «Карлайл» в домашніх стінах поступився «Оксфорду» (прямому конкуренту «Барнслі») – 1:3, а за тур до цього «КЮ» не зміг встояти в протистоянні з «Ексетером» (1:2), дозволивши тому збільшити відрив від зони вильоту до трьох балів. Єдина гра в першій половині чемпіонату, у якій «камбрійці» відіграли на нуль в обороні, датована вереснем місяцем (вікторія 2:0 над «Шрусбері»). В решті 26 матчах «Карлайл» незмінно пропускав.
Немає приводу не загравати результативність господарів у світлі негативних оборонних показників андердога. Спробуємо зупинитись на надійному комбо-варіанті у вигляді не програшу господарів через підсумковий верх за тоталом 2.5 м’ячів, з акцентом на умовні 2:1 (3:0).
Марокко – Танзанія
Багато сенсацій трапилося в другий ігровий день на Кубку африканських націй. Єгипет на останніх секундах вирвав нічию у Мозамбіку (2:2), Нігерія розписали мирову з Екваторіальною Гвінеєю (1:1), а Гана взагалі капітулювала перед Кабо-Верде (1:2). На тлі подібних осічок фаворитів, марокканці повинні з першого матчу демонструвати, що зліплені з іншого тіста, проявляти амбіційність і виправдовувати статус головного претендента на золото в даному турнірі.
Для прикладу, у відбірному циклі на майбутній чемпіонат світу жереб звів Марокко і Танзанію в одній групі, де у другому турі «атлаські леви» не залишили шансів «національним зіркам» в їхньому ж лігві (2:0). Якщо вірити наведеній статистиці того поєдинку, танзанійці завдали всього 1 удару по воротах півфіналіста крайнього ЧС і 0 у площину. Більше того, марокканці настільки круті, що у березні 2023-го переграли основний склад Бразилії в контрольному поєдинку (2:1). Осінньо-зимовий відрізок підопічні Реграгі також проводять зі знаком плюс – 4 перемоги, 1 нічия, 0 поразок (різниця м’ячів – 10:2).
Марокко має найнадійнішу лінію оборони на всьому континенті й ЧС-2022 це наочно продемонстрував. Відіграти на нуль проти Танзанії фаворит зобов’язаний, при цьому не забуваючи демонструвати і свої найкращі якості в атаці. «Атлаські леви» в стартовому складі мають топових гравців у кожній з ліній, від передньої ланки до стража воріт. До слова, у кваліфікації в домашніх умовах танзанійці поступалися Уганді (0:1) і Алжиру (0:2). У андердога слабка ланка нападу. Нав’язати конкуренцію Ен-Несірі і компанії не вийде.
«Рояль Уніон» – «Андерлехт»
У чвертьфіналі Кубка Бельгії жереб звів нинішніх лідерів Ліги Жупіле. «Рояль Уніон» безапеляційно найкращий в країні колектив (48 балів), в той час як у спину йому дихає найтитулованіша команда Бельгії в особі «Андерлехта» (42). Окрім внутрішньої арени «Сент-Жиллуаз» відіграв груповий етап у Лізі Європи в квартеті з «Ліверпулем», «Тулузою» та «ЛАСКом», зайнявши третій рядок, при цьому зумівши «грюкнути дверима» наостанок, перегравши «мерсисайдців» у рідних пенатах (2:1) й кваліфікувавшись до Ліги конференцій. У свою чергу, «Андерлехт» грає виключно на одному фронті, завдяки чому вдається нав’язати конкуренцію фавориту сезону.
За мірками бельгійського чемпіонату обидві команди перебувають у піковій формі. «Рояль» має безпрограшну серію з 14 матчів поспіль (12 перемог, 2 нічиї), в той час як «Андерлехт» у крайніх 9 поєдинках брав гору над суперниками у 6 випадках і ще тричі розписував мирову. Що стосується кубкової сітки, обидва колективи пройшли на мінімалках стадію 1/16-ї фіналу, перегравши представників нижчих ліг, тоді як у 1/8-й «Андерлехт» виявився сильнішим за «Стандарт» (2:0), а «Сент-Жиллуаз» тріумфував в парі з «Бевероном» (2:0).
В прематчі трейдери бачать суттєвим фаворитом «Рояль», що цілком закономірно, але якщо говорити про підсумки та ставки, коефіцієнт 1.85 на «П1» не виправдовує ризики. «Андерлехт» зголоднів до трофеїв з 2017-го року, коли востаннє брав титул чемпіона Бельгії й завойовував Суперкубок. Кубок країни й взагалі рідко підкорявся «пурпурово-білим», у 21 столітті лише одного раз – у 2007-му. Після затяжного занепаду 34-разовий чемпіон хапатиметься за будь-яку можливість виграти хоч щось. Конкурентний бій з обміном голами у брюссельському дербі бачиться найвірогіднішим розвитком подій.