Запускаємо наш перший суперпотяг у новому році, а новий маршрут розподілимо наступним чином: Ліверпуль – Картахена – Мілан – Рим. Побажаємо нам удачі у найближчі два дні і у 2023-му в цілому й вперед до розбору!
«Евертон» – «Брайтон»
«Іриски» створили одну з головних сенсацій на туманному альбіоні минулого року, відібравши очки у чинного чемпіона країни на «Етіхад». Статистика ударів того вечора була шаленою в плані різниці на користь «містян» – 16:2 та 3:1 у площину. З одного боку представнику Ліверпуля неабияк пощастило, але з іншого, креативу в атаці «Ман Сіті» було замало. Окрім стерильного володіння м’ячем та тиску господарів лише з 82-ї хвилини й згадати більше нема чого. А тим часом «каноніри» збільшили відрив ще два пункти (до 7 очок).
Стосовно «чайок», з «Арсеналом» стався тотальний провал в оборонних порядках. Такого безладу на останньому рубежі не пригадується при Поттері, як це ми зараз спостерігаємо при Де Дзербі. Загалом, при італійському фахівцеві «Брайтон» не пропустив лише в одному поєдинку – домашня гра проти «Ноттінгема» (0:0), тоді як на виїзді «Альбіон» й досі не оформив жодного клін-шиту – 3:3, 0:2, 1:3, 3:2, 3:1. Власне, саме відсутність надійності в захисті і є основною перепоною для команди, аби почати конкурувати за місця в єврокубковій зоні.
«Евертон» наразі досить непередбачуваний колектив, здатний по-різному дивувати, у зв’язку з чим в даній парі краще придивитися до статистичних викладок. З примітного виділяємо показники команд за порушеннями. «Іриски» збирають на собі фолів більше, ніж порушують на супернику (9.7 та 10.5 відповідно), тоді як «чайки» – повна протилежність майбутньому опонентові (10.7 та 9.8). Цифри в очних зустрічах також свідчать про те, що «Брайтон» грає в більш агресивній манері. З 2017-го року 6 перемог за фолами на користь «Альбіона», 2 за представником Ліверпуля та 2 нічиї.
«Картахена» – «Вільярреал»
На минулій стадії «жовта субмарина» важко подолала бар’єр в особі представника нижчих дивізіонів «Гіхуело» – 1:1 в основний час, з переможним м’ячем від Груневелда в додаткові 30 хвилин. Що варто відзначити в тій грі, так це відсутність належного бажання з боку фаворита. Другий тайм можна порівняти зі снодійним для тих, кого мучить безсоння. Проти майбутнього суперника із Сегунди подібний футбол може обернутися для підопічних Сетьєна вельми плачевним підсумком.
А ось колектив із Мурсії пройшов повний спектр емоцій на попередньому етапі кубка Короля. Проти «Алькоркона» справа дійшла до серії післяматчевих пенальті, де «Ефесе» виявилися точнішими. У Сегунді ж підопічні Луїса Карріона йдуть на восьмому рядку, маючи рівність балів із шостою позицією (з «Гранадою»), котра дає право зіграти у плей-оф й вибороти собі путівку до елітного дивізіону. В цілому даний колектив можна охарактеризувати як досить непоступливий і проти якого у «Вільярреала» можуть виникнути проблеми.
Попередні стадії кубка Іспанії наочно продемонстрували, що грати перемогу й голи фаворита – справа невдячна. В конкретно взятому поєдинку пропоную звернути увагу на персону рефері в особі Алехандро Ернандеса, який у минулій першості мав найвищий середній показник за жовтими картками (6.4). Якщо спробувати спроектувати майбутню зустріч, то наявність боротьби та конкурентоспроможності ми цілком можемо побачити, а котирування в районі 1.6 на «субмарину» бачаться невиправданими.
«Рома» – «Болонья»
Перед стартом сезону прогнози скептиків, котрі ставили під сумнів потенційне чемпіонство римлян, виявилися виправданими. Моурінью – не той тренер, який зі своєю філософією потягне команду на вершину топового чемпіонату. До майбутньої зустрічі «вовки» підходять на серії з трьох матчів без перемог, перебуваючи поза єврокубковою зоною. Подібні результати обумовлені й тим, що страждає креативність і ефективність атакуючої ланки «Роми», яка відзначилася всього 18 голами в 15 іграх.
Стосовно «Россоблу», крайній відрізок сезону дана команда може занести собі в актив – чотири вікторії в п’яти матчах й просування вгору по турнірній таблиці, ближче до середини. За фактом, «Болоньї» не загрожує ні виліт, ні умовна Ліга конференцій. Що стосується першого – трійка команд на виліт вже окреслена («Кремонезе», «Сампдорія», «Верона»), а створити конкуренцію тій же «Ромі» чи «Аталанті» за шосту позицію, для колективу Мотти є архіскладним завданням й практично нездійсненним.
Мотивація римлян гранично зрозуміла. Наразі за будь-що необхідно брати три бали й розпочинати серію успішних виступів. Ціль «Россоблу» – по закінченню сезону опинитися в десятці, а на сьогодні тиск за результат на гравців не виявляється, що може лише зіграти в плюс для «червоно-синіх».
З найоптимальніших опцій ставок, пропоную кинути погляд на показники за кутовими, де «Болонья» має найнижчі цифри за іграми на виїзді серед усіх учасників – 3.1, в той час як «Рома» входить у трійку за корнерами в плані домашніх зустрічей. Цілком можливо, ми побачимо травневий сценарій очного поєдинку даних команд, де статистика кутових зупинилася на позначці 10:5 за «вовками».
«Інтер» – «Наполі»
Головна битва на європейському континенті найближчого тижня. Неаполітанці показали найякісніший футбол серед усіх лідерів топових чемпіонатів, при цьому «партенопейці» відмінно виглядали і на єврокубковій ареніЮ де після п’яти турів їм вдалось оформити 15 балів при 20 забитих. На обрії у сьогоденні і близько не помітно того суперника, який міг би створити конкуренцію підопічним Спаллетті в боротьбі за Скудетто, про й що свідчить відрив від «Мілану» на вісім пунктів (41-33).
«Інтернаціонале» також можуть занести собі в актив відрізок із жовтня місяця, а під Симоне Індзагі крісло вже не хитається, як це було після цілої пачки вересневих поразок. На даний момент «нерадзуррі» перебувають на п’ятому рядку, маючи порівну балів з «Лаціо» (по 30) й на одне та три очки відстаючи від «Ювентуса» та «Мілана». Про боротьбу за чемпіонство мова поки що не йде, але після закінчення прийдешнього поєдинку, картина може почати кардинально видозмінюватися.
Якщо говорити про ставки за бігмаркетами, в майбутньому протистоянні є сенс ловити нічию. «Інтер» є єдиним представником серії А, котрий й досі має 0 в графі мирових підсумків, а тим часом на дворі йде вже 2023 рік. Зі статистичних опцій поглянемо на статистику офсайдів. На перший погляд, обидві команди мають приблизно однакові цифри за даним ігровим елементом («Наполі» – 1.5; «Інтер» – 1.7), але водночас показовим є те, як оборонні ланки обох колективів ловлять своїх опонентів в офсайдну пастку.
Так як оборона «інтернаціонале» сідає дуже низько, цифри маємо відповідні – в середньому 1.0 за матч, тоді як у неаполітанців показник зупинився на позначці 1.6. Також поглянемо на крайні очні зустрічі даних команд, де «партенопейці» не забігають в положення поза грою вже як протягом трьох матчів поспіль.