Посеред тижня баталії на футбольних полях закипають. Відкриваємо нашу подорож з поїздки на туманний альбіон, після чого перемістимося до Штутгарта, а підбиватимемо підсумки будемо матчами в УПЛ та Ередивізі.
«Брайтон» – «Брентфорд»
«Чайки» цього сезону збирають на собі величезну кількість порушень. На сьогодні найбільш високі показники у цьому аспекті демонструє «Тоттенхем», в середньому за матч провокуючи на собі 14.4 фоли, в той час як «Брайтон» йде другим із цифрою 13.7.
Якщо дивитися на окремі матчі за участю підопічних Де Дзербі, виділяємо ігри проти «Ньюкасла», «Вулверхемптона», «Борнмута», «Астон Вілли», «Ліверпуля», «Евертона», «Шеффілд Юнайтед», «Челсі», де в кожному з матчів «чайки» поступалися супернику у кількості порушень, провокуючи на собі від 13 до 21 фолу. Зокрема виділяємо поєдинки з «вілланами» та «мерсисайдцями», де «Брайтон» зібрав на собі 41 фол (21 й 20 відповідно).
«Бджіл» не назвати командою, котра обирає агресивну ігрову манеру. У більшості випадків поєдинки за участю «Брентфорда» завершуються з низовим підтекстом в плані порушень, але водночас позначку 11.5 фолів «червоно-білі» долали навіть проти таких низових колективів (прийняті фоли на собі) як «Ліверпуль» (12:15), «Вест Хем» (12:14), «Фулхем» (12:13), в той час як «Ман Юнайтед» і «Бернлі» взагалі вдалося перестріляти (16:9 і 14:12).
Обидві команди відіграли результативно на уїк-енді, тоді як у мід-уїк активність атак по обидва боки барикад очікується куди нижча у світлі щільного графіка. Опція статистики є цілком об’єктивною альтернативою забитим голам, на що й зробимо розрахунок.
«Штутгарт» – «Боруссія» Дортмунд
Тяжкий календар у дортмундців, при цьому особливу увагу варто приділити рівню суперників. Перед міжнародною паузою виїзд до «Штутгарта» не дав негативного результату (фіаско «джмелів» 1:2), після чого протягом одного тижня зіграли проти гладбахської «Боруссії» (вікторія 4:2), «Мілана» в рамках ЛЧ (черговий успіх 3:1), а на вихідних підопічні Терзича розписали мирову у Леверкузені з лідером Бундесліги (1:1).
«Шваби» поки що йдуть рівно щодо результатів, без збоїв, починаючи з тієї самої очної зустрічі проти «Боруссії» Дортмунд (2:1). Примітно, що у тому поєдинку лідер атаки «Штутгарта» Серу Гірассі вийшов лише на 67-й хвилині, після чого реалізував пенальті й приніс перемогу своїй команді. Від травми гвінеєць вже оговтався на сто відсотків, що і доводить крайній поєдинок проти «Вердера», де даний виконавець вийшов зі стартових хвилин і забив свій черговий м’яч (16-й за підсумками 11-ти ігор).
Попереду у Дортмунда важкий поєдинок проти «РБ Лейпцига» в найближчу суботу, тоді як «Штутгарт» проведе свій матч проти «Байєра» днем пізніше, в неділю, при цьому не будемо забувати, що у «джмелів» в середу очна дуель з «ПСЖ» за перше місце в групі ЛЧ, котре при жеребкуванні дає можливість зіграти з більш слабшим опонентом в 1/8-й. Однозначно, подібний календар не може негативно не вплинути на фізичну готовність «Боруссії», котра цілком може пожертвувати Кубком Німеччини. У домашніх стінах «шваби» грають з потрійною енергією, вигравши на «MHPArena» шість матчів із семи в ході нинішньої першості.
«Динамо» Київ – «Металіст 1925»
Кияни фактично відпочивали на вихідних, здійснивши марний виїзд до Ужгорода, де матч перервала повітряна тривога, в той час як розпочинати поєдинок після умовних 15:00 не було сенсу, адже на арені «Авангард» відсутнє освітлення. То ж в плані фізичної готовності «біло-сині» свіжі на сто відсотків перед майбутньою зустріччю.
Харків’яни програли «Шахтарю» у недільній програмі 16-го туру, у зв’язку з чим серія «Металіста 1925» із поразок продовжилась до трьох ігор поспіль. Стосовно самої гри, «гірникам» для перемоги достатньо було включити більш інтенсивний футбол, котрий ми побачили у другій половині й андердог посипався. Враховуючи той факт, що майбутній суперник «жовто-синіх» підходить до поєдинку сповнений сил і енергії, провівши свій крайній матч ще 25-го листопада проти «Руха» (2:0), підсумок поєдинку в столиці може бути вирішено ще до перерви.
Під керівництвом Шовковського кияни додали в ігровій якості, здолавши двох претендентів на єврокубки в особі «Руха» і «Кривбаса» (двічі по 2:0), в той час як харків’янам десь не вистачає класу, десь здають нерви або ж банально команду топить суддя (повертаючись до дуелі проти «Полісся»). Передумов до того, аби андердог взяв очки у Києві, немає.
Дивлячись на статистику «Металіста», простежується тенденція до підвищеної результативності. Починаючи з поразки від «Кривбаса» (1:3) й завершуючи крайнім фіаско від «Шахтаря» (0:2), харків’яни в шести крайніх матчах пропустили 14 м’ячів, у п’яти випадках від 2 і вище. Враховуючи, наскільки продуктивно «Динамо» розпочинало свої зустрічі проти криворіжців та львів’ян, забиваючи по 2 м’ячі ще до перерви, на свій м’яч у 1-му таймі фаворит награє і у конкретно взятій грі, закріпивши перевагу в фінальному ігровому відрізку.
«Феєнорд» – «Волендам»
Поєдинки 15-го туру Ередивізі за участю «Феєнорда» та ПСВ були зміщені на четвер у зв’язку з участю даних команд у Лізі чемпіонів, при цьому для обох колективів шостий тур групового етапу ЛЧ вже не має жодного значення. Ейндховен завершить свій шлях на другому рядку незалежно від результату дуелі з «Арсеналом», в той час як для роттердамців поїздка до Шотландії також має лише формальний привід, адже підопічні Слота забетонували за собою третю сходинку.
Виходячи з вищевикладеного, обидва лідери чемпіонату Нідерладів можуть спокійно концентруватися на внутрішній арені. За підсумками 14 ігор вже можна дійти висновку, що з високою часткою імовірності чемпіоном стане ПСВ, котрий має десятиочковий відрив від «Феєнорда» (42 – 32) й при цьому в крайньому турі в очній дуелі Ейндховен переграв роттердамців у них же в лігві (2:1). В наявній ситуації чинному чемпіону країни залишається лише не втратити другий рядок.
В суперниках у «Феєнорда» передостання команда Ередивізі в особі «Волендама», яка може похвалитися найгіршою обороною в лізі (36 пропущених). Крайня поразка «помаранчевих» від середняка дивізіону «Зволле» виглядає показовим моментом в плані нинішнього рівня даної команди (0:5). За фактом, у майбутній зустрічі все залежатиме від бажання представника Роттердама. Припускаємо, що тотально громити аутсайдера з умовними 7:0 колектив Слота не стане, при цьому обмежиться 4-5 м’ячами. Діапазон голів від 4 до 6 у цьому сенсі виглядає цілком прийнятним варіантом.