Другий єврокубковий тиждень дарує фанатам футболу дводенний цикл матчів 1-го туру другого за значимістю турніру на континенті. По черзі завітаємо до Гамбурга, Манчестера, Амстердама і Ліона.
«Динамо» Київ – «Лаціо»
У грі з «Рухом» підопічні Шовковського десь не допрацювали на перемогу, а причиною цьому є майбутній єврокубковий матч. Частково думками гравці «Динамо» були вже у грі з «Лаціо», чим скористався міцний колектив Пономарьова (0:0). Самому титулованому клубу України раніше випадала честь грати проти «орлів» у далекому 1999-му, коли у Лізі чемпіонів був формат з двома груповими етапами (два фіаско 1:2 й 0:1), так само як і на етапі 1/8-ї фіналу Ліги Європи український клуб не зумів стримати атаку римлян (0:2, 2:2). Зустріч №3 має структуру з одного поєдинку, де х-факторів в прематчі вистачає для того, аби відсторонитися від вибору переможця.
Команда Марко Бароні наразі грає сміливіше, ніж минулого сезону під керівництвом іншого наставника, про що наочно свідчать результати «орлів» за підсумками перших п’яти поєдинків, котрі завершувалися зі стовідсотковим показником обмінів голами й підсумковим верхом за тоталу 2.5 м’яча. Чи збережеться тенденція з урахуванням єврокубкового поєдинку? Чекати на це цілком можна. Принаймні атакуючий потенціал киян дозволяє на це розраховувати, в чому ми могли переконатися у двоматчевих дуелях з «Партизаном» та «Рейнджерс» (12 голів у 4 поєдинках), в той час як проти «Зальцбурга» підвела реалізація (у другій грі зокрема).
Пропонуємо звернути увагу на загальний тотал кутових. «Динамо» в достатку підходить до кутового прапорця як на рівні української Прем’єр-ліги, так і в єврокубках. Два матчі з віце-чемпіоном Австрії підтверджують вищесказане – 11 корнерів у домашній грі (6:5 за «биками») й 22 у гостьовій (16:6 за киянами). У крайніх чотирьох поєдинках проти «Руху», «Ворскли», «Зорі» та ЛНЗ Черкаси «біло-сині» по черзі подавали 8, 8, 7, 7 кутових – 30 загалом за 360 хвилин, що в середньому за гру становить цифру 7.5. Щодо «Лаціо», фіксуємо перше місце римлян серед усіх учасників Серії А за показниками корнерів – 8.6 (космічні 11.5 на виїзді).
«Манчестер Юнайтед» – «Твенте»
«Червоні дияволи» залишаються однією з найнепередбачуваніших команд туманного альбіону. За час своєї каденції тен Хаг так і не зміг вибудувати чітко налагоджену ігрову структуру, у зв’язку з чим «червоних дияволів» лихоманило весь минулий сезон, так само як і немає стабільності в результатах в ході нинішньої першості. Вочевидь, без чергової зміни на тренерському містку справа з мертвої точки не зрушить. Команда не грає на рівні своїх амбіцій, де однією з цілей є місце у зоні Ліги чемпіонів у таблиці АПЛ. А ось на практиці осінньої кампанії минулого ігрового року фіксуємо провал манкуніанців при грі на декілька фронтів (АПЛ + ЛЧ + КА + КАЛ).
Представник Енсхеде вже встиг зіграти на рівні кваліфікації Ліги чемпіонів, де видав два яскраві поєдинки проти «Зальцбурга» (3:3, 1:2), тоді як перед стартом групового етапу Ліги Європи «Твенте» взяв шість балів у рамках Ередивізі, по черзі всуху перегравши «Херенвен» 2:0) та «Алмере Сіті» (5:0). З минулого сезону даний колектив запам’ятався тим, що вмів якісно оборонятися, пропустивши на 25 м’ячів менше, ніж титулований «Аякс» (36 – 61), при цьому результативність «тюккерс» зупинилася приблизно на тих же відмітках, що й у алкмарців з амстердамцями. Двома словами, ігрова дисципліна «червоних» дозволила їм взяти бронзу.
Найякіснішою лінією у структурі «Твенте» є атака, де креативна трійка Ламмерс, Стейн і Ротс стабільно створює моменти й матеріалізує їх у голи. Можна тільки уявити мотивацію андердога зіграти на знаменитому «Олд Траффорд», де окремо взяті молоді виконавці «тюккерс» горітимуть бажанням проявити себе й засвітитися. Той самий талант в особі Стейна цілком відповідає рівню новоспеченої зірки нідерландського футболу. Стосовно «Ман Юнайтед», в плані забитих м’ячів тут і обговорювати нема чого. На свій гол фаворит награє на класі, тоді як в якості ставки вибір зупиняємо на «ОЗ».
«Аякс» – «Бешикташ»
Будь-який представник Нідерландів асоціюється з результативним футболом, а коли ми бачимо матч за участю амстердамців, не дивлячись на статистику та цифри, вибір падає у бік забитих м’ячів. Чи варто вірити у голи проти команди зі Стамбула? Сто відсотків так. «Бешикташ» має одну з найкращих атак Туреччини, де попереду у «чорних орлів» грають такі знамениті особистості як Чіро Іммобіле, Рафа Сілва, Жоау Маріу, а на посту коуча пристуній Джованні ван Бронкхорст. Власне, свій клас стамбульці проявили з першого офіційного матчу сезону, розгромивши «Галатасарай» у Суперкубку країни (5:0).
На відміну від свого майбутнього опонента, «аяксидам» довелося пройти через три кваліфікаційні раунди Ліги Європи, де бар’єри у вигляді польської «Ягеллонії» (3:0, 4:1) і сербської «Войводини» (3:1, 1:0) були пройдені без проблем, тоді як битва з «Панатінаїкосом» затяглася аж до серії пенальті, де у матчі-відповіді «євреї» примудрилися зазнати мінімального домашнього фіаско (0:1), тоді як у безспосередньо самій післяматчевій лотереї справа дійшла до того, що команди пробивали по 17 ударів й гра нервів все ж завершилася на користь нідерландців, котрі пройшлись по тонкому льоду і цим самим продемонтували свою слабкість в іграх проти добре організованих команд.
В ході нинішніх єврокубкових баталій у стамбульців була можливість проявити себе лише у поєдинку зі швейцарським «Лугано», де на виїзді «Бешикташ» розійшовся результативним миром (3:3), тоді як у рідних пенатах більш вищий клас «чорних орлів» мав відображення на рахунку на табло (тріумф 5:1). Враховуючи ігровий стиль «Аякса», високі шанси на те, що тренд підвищеної результативності буде продовжено щонайменше ще на один матч. Не виключаємо і того варіанта, що турецький колектив зуміє шокувати весь Амстердам, як це було у вищезгаданому прикладі з «Галатасараєм». Якщо говорити об’єктивно, вердикт виносимо на користь опції «обидві заб’ють + тотал більше 2.5».
«Ліон» – «Олімпіакос»
Як і роком раніше, «Олімпік» знову створив собі проблеми на внутрішній арені на старті першості. Згадуючи минулий ігровий сезон, у букмекерській лінії приймалися навіть ставки на пониження в класі Ляказетта і компанії, тоді як усе змінилося на позитивний лад лише після зміни особистості на тренерському містку. З одного боку, рік тому П’єр Саж дав свободу діям гравцям команди, котрі відчули впевненість в собі, чого не було під керівництвом Мотти, але на сьогоднішній день складається стійке враження, що даний наставник вичерпав себе. Банально не вистачає нових ідей.
Французький клуб поки що може похвалитися лише одним матчем із п’яти, де вдалося зберегти ворота в недоторканності (нульова нічия проти «Ланса»), в той час як у решті зустрічей «Ліон» пропустив 11 м’ячів (тричі по 3 і в одному випадку 2). Тільки за наявними цифрами можна зробити сміливий висновок, що в ігровій структурі П’єра Сажа найуразливішим місцем є оборона (четверта найгірша в Лізі 1). Дані показники не є випадковістю, адже за підсумками першості 23/24 «ОЛ» мав негативну різницю забитих/пропущених, що для одного з представників єврокубків виглядає з ноткою ганьби (49:55).
Колектив із Пірея є чинним володарем трофею Ліги конференцій, але водночас «Олімпіакос» провалився на внутрішній першості, пропустивши вперед «ПАОК» і «АЕК», задовольнившись бронзою. Першість цьогорічну «червоно-білі» начебто як почали впевнено (3 перемоги поспіль), але в крайніх двох турах знову дається взнаки минулорічна відсутність стабільності – 1 здобутий бал у двох поєдинках проти середняків в особі «Панетолікоса і «Аріса». Останнім команда Яремчука взагалі програла 1:2. Загалом констатуємо той факт, що на останньому рубежі «лажають» обидві сторони, а отже, є сенс звернути увагу на наявність результативних дій. Наприклад, прийнятним виглядає варіант з голами в обох таймах.