Закриваємо жовтневу програму Ліги націй матчами 4-го туру. Наш найближчий маршрут розпишемо наступним чином: Вроцлав – Зеніца – Санкт-Галлен – Кордова. У перший ігровий день граємо на статистичних викладках, тоді як добою пізніше зупиняємо вибір на опціях результативності.
Україна – Чехія
Довгоочікуваний тріумф української збірної таки відбувся. Нарешті наша збірна не провалилася в першому таймі, домінуючи над грузинами до моменту з забитим м’ячем, після чого не соромлячись ми зіграли другим номером, закономірно втримавши мінімальну перевагу. Окремо варто згадати всіх новачків збірної (тих, хто вперше вийшов у стартовому складі), котрі проявили величезне бажання, вигризаючи кожен епізод й продемонструвавши волю до перемоги. Примітно, що на тлі Калюжного, Гуцуляка, Таловєрова не помітно було персону Артема Довбика, якому не вистачило активності в переміщеннях, пропонуючи себе під передачу.
Оцінювати чехів на тлі гри проти найслабшої команди квартету в особі Албанії – таке собі. Підопічні Гашека тотально домінували протягом усього поєдинку, за рахунок свого дуболомного натиску створивши в достатній кількості моментів для підсумкової вікторії. З чим не варто тягатися у протистояннях з Чехією, так це в силовому футболі. Атропометрія і габарити завжди будуть на боці Соучека і компанії в кожному матчі Ліги націй, проти будь-якого із суперників у даній підгрупі, а ось із комбінаційним футболом у Чехії є проблеми, чому і виникає безліч «епітитетів» на адресу прямолінійного стилю даної збірної.
Другий тайм поєдинку у Празі – це те, з чого треба розпочинати майбутній матч. За рахунок мобільності креативності й індивідуальної техніки виконавців середньої ланки наша збірна здатна з перших хвилин взяти гру під свій контроль. Також є віра і в Довбика на вістрі атаки, котрий після крайнього непоказного виступу намагатиметься проявити себе з кращого боку, відзначившись довгоочікуваним взяттям воріт. Ризикнемо спроектувати хід поєдинку, де Україні в другій грі поспіль вдасться вийти вперед у рахунку, після чого статистична ініціатива перейде до опонента. За основу варто звернути увагу на «ІТБ2» за кутовими, на прикладі зустрічі з грузинською збірною трьома днями раніше (3:7).
Боснія і Герцеговина – Угорщина
У групі 3 Ліги А з двома фаворитами все зрозуміло. Німеччина і Нідерланди зобов’язані обіймати перші два місця й на спокійній хвилі виходити до чвертьфіналу змагань. Стосовно позицій з третьої по четверту, на фінішній прямій очікується загострення відносно боротьби за збереження прописки в елітному дивізіоні ЛН. У дні сьогоднішньому майбутніх суперників розділяє один бал (2 – 1), так само як і перше очне протистояння в Будапешті не виявило переможця, хоча ті ж мадяри мали колосальну ігрову перевагу над «золотими ліліями», де за підсумком все впирається в погану реалізацію перших (0:0).
Дуелі дводенної давності, де Угорщина розписала бойову нічию з «помаранчевими» (1:1), а боснійці несподівано нав’язали під завісу матчу конкурентний бій Німеччині (1:2) – обидва матчі дали ґрунт для роздумів стосовно того, що у другому колі боротьба за результат тільки посилиться. Зокрема, варто чекати підвищеної частоти емоцій у прямому поєдинку між боснійцями та угорцями. До слова, у першому колі дані збірні між собою оформили низи за багатьма компонентами, включаючи голи, картки, фоли… Лише в плані кутових та ударів мадяри проявили себе (13:1 й 20:7 відповідно).
Думається, варто провести аналогії з матчем у Зениці між Боснією та Україною, за підсумками якого вирішувалася доля путівки на форум. Джеко і компанія не соромилися грати в агресивній манері, нав’язуючи силовий футбол, котрий Україна вимушено прийняла (14:20 за фолами). Важкий газон стадіону «Біліно Полє» також дає розуміння того, що продемонструвати всі переваги комбінаційного стилю не вдасться жодній збірній, а значить не уникнути сценарію, в якому рефері матчу в особі британця Ентоні Тейлора буде змушений нагороджувати гравців гірчичниками, як і є ймовірність того, що ми станемо свідками вилучення.
Швейцарія – Данія
«Наті» провалюють груповий етап Ліги націй, зазнавши фіаско у всіх трьох матчах турніру, по черзі поступившись данцям (0:2), іспанцям (1:4 у чисельній більшості) і сербам (0:2). Звертаємо увагу одразу на два моменти, котрі кардинально не вписуються в ту картину, яку ми спостерігали у зустрічах Євро-2024 за участю Швейцарії – провали в лінії оборони та опорній зоні (що було характерно для підопічних Якіна у відбірному циклі на єврофорум, де навіть Андорра і Білорусь добивалися бажаного попереду), а також тотальне невдачу гравців ланки нападу (Емболо і Ко).
У третьому турі скандинави вийшли грати на відверті 0:0 проти іспанців, роблячи ставку на те, що Шмейхель потягне все. Данія була близькою до своєї мети, але рикошет після удару Отаменді у фінальному відрізку гри став визначальним того вечора (0:1). За підсумками, «данський динаміт» погіршив своє становище в таблиці, дозволивши піренейцям посунути себе з лідируючої позиції, а також наблизитися сербам на відстань двох балів. Виходить так, що Швейарія в даному квартеті виступала в якості постачальника очок у першому колі й водночас усі ми пам’ятаємо за попередніми турнірами ЛН за участю української збірної, що скидати з рахунків Джаку і співтоваришів не варто.
&t=1s
Майбутні суперники якось перетиналися ще до старту майбутньої Ліги націй, в рамках кваліфікації на Євро-2020. На той період обидві збірні виступали в якості головних претендентів на вихід на форум, зайнявши за підсумками перші дві позиції у підгрупі, тоді як між собою один із матчів завершився мінімальною сухою вікторією скандинавів (1:0), а зустріч у Базелі стала повною протилежністю з точки зору результативності (3:3). Чогось схожого чекаємо і в конкретно взятій дуелі, де в Копенгагені вже стався тріумф данців (2:0), в той час як в Санкт-Галлені вже чекаємо більше загострень попереду, з підсумковим обміном голами.
Іспанія – Сербія
Піренейці не можуть розраховувати на цілу низку ключових виконавців у різних лініях, але це не заважає де ла Фуенте чудово підлаштовуватися під ситуацію й змінювати тактичні схеми і здійснювати точкові кадрові перестановки. Взяти той самий поєдинок третього туру проти Данії. Скандинавів взагалі не було помітно протягом усіх 90 хвилин ігрового часу. Банальна сушка й гра на відсутність голів з боку андердога. І все ж чинний чемпіон Європи зумів дотиснути непоступливого суперника, що вкотре доводить про наявність мотивації з боку «Фурії Роха» в кожному окремому матчі наряду з високми індивідуальним і командним рівнем збірної.
Серби взяли повноцінні три бали у грі зі Швейцарією, але ж скоріше не по грі, а за волею випадку. Перший м’яч – це автогол «Наті», після чого швейцарці забивають, але гол скасовують через офсайд, а вже за рахунку 0:2 підопічні Якіна не реалізували пенальті. За фактом маємо тотальний не фарт з боку гостей, котрі володіли не лише територіальною перевагою, контролюючи м’яч у відсотковому співвідношенні 67 на 33, а й статистично перебивали балканців практично за всіма компонентами. З такою грою Сербії робити нічого на полях Кордови, хіба що знову грати на утримання нулів, на прикладі матчу першого кола (0:0).
До вересневого очного поєдинку між сербами та іспанцями, єдина очна дуель даних збірних відбулася в далекому 2012-му році, в рамках контрольної зустрічі, де піренейці не залишили шансів балканцям (2:0). Схожого сценарію чекаємо і в найближчому матчі. У світлі інтенсивного графіка, навряд чи варто чекати високих швидкостей у конкретно взятій дуелі. Сербія намагатиметься в’язати гру в центрі поля, як це було у Белграді місяцем раніше, тоді як фаворит, з того моменту повинен був провести роботу над помилками й вирахувати слабкі сторони опонента. Вердикт виносимо на користь підсумкового рахунку на табло 2:0.