Залишилося всього нічого, якихось два ігрові дні заключного туру Ліги націй, після яких підбиватимемо підсумки. Починаємо нашу фінальну подорож у даному турнірі з протистояння в Будапешті, а жирну крапку поставимо у Кракові.
Угорщина – Італія
Результати останніх двох ігрових днів наочно демонструють, що достатня кількість збірних, як і раніше, до даного турніру ставляться як до напівтовариського, а частина вболівальницької аудиторії встигла перейменувати це змагання в «лігу махінацій». Власне, за іграми двома днями раніше варто виділити прагнення до перемоги двох збірних – Угорщини та Італії. Зокрема, після тріумфу у Лейпцигу, радості тренерському штабу мадяр не було меж, рівно як і Манчіні зі співтоваришами святкували досить жваво вікторію над британцями. Чим не демонстрація мотивації!?
Виходить так, що на фінішній прямій у конкретно взятій підгрупі маємо прямо протилежний результат тому, що пророкували експерти перед стартом першого туру. «Скуадра Адзурра», незважаючи на внутрішній регрес, намагається частково реабілітуватися за весняний провал у плей-оф за вихід на ЧС. В свою чергу, угорці також не зіграють на великому форумі, у зв’язку з чим кидають всі сили на Лігу націй, не оглядаючись на можливі перенавантаження, травми й тощо.
Зустріч двох претендентів на перший рядок повинна вийти гарячою та емоційною. Раніше наголошувалося на тому, з якими емоціями святкували свої попередні успіхи обидві збірні, що говорить про зарядженість досягти необхідного результату в майбутній зустрічі. Враховуючи темперамент обох збірних, плюс персону рефері в особі суворого француза Бенуа Бастьєна (середній показник жовтих карток у всіх турнірах зупинився на позначці 6.67 + 4 вилучення), ймовірність підвищеної частоти гірчичників вкрай велика.
Англія – Німеччина
Переходимо до тих, хто розчарував від слова зовсім. Англійці та німці на двох забили аж 0 м’ячів у попередньому турі, в зв’язку з чим перші остаточно затвердили себе у статусі головного невдахи квартету та ліги А в цілому, а другі лишили себе можливості поборотися лідируючу позицію й потрапити до півфіналу змагань, що сталося б уперше. Виходячи з вищесказаного, зустріч абсолютно позбавлена мотиваційного фактора, що ускладнює наше завдання, обрати найбільш вірний варіант в якості ставки.
Найімовірніше, по обидва боки барикад варто чекати на ротацію. Ризикувати основою ні Саутгейт, ні Флік навряд чи захочуть. Насамперед, відсутність будь-якого стимулу та гра напівзервовими складами призведе до розконцентрації в оборонних порядках, а ось атакуючий потенціал з обох сторін залишиться наближеним до оптимального. Насамперед це стосується британської збірної, склад якої оцінюється у 1.34 млрд. Відповідно, вибір гравців в ростері у пана Гарета обширний. Когось ефективного та й знайде …
Пропоную, зіграти трохи прагматично й поглянути на таку опцію, як класичний обмін голами. Сушити зустріч та грати з акцентом на оборонні дії, даним збірним немає жодного сенсу. Швидше віритися в те, що після нулів у попередніх матчах, британці та німці намагатимуться бути активнішими у наступальних діях. Якщо вже у другому турі дані збірні між собою створили достатньо можливостей для обміну м’ячами (що за підсумком й сталося – 1:1), то що заважає в прийдешньому поєдинку віддзеркалити на табло ті ж самі цифри.
Швейцарія – Чехія
Хто ще зумів здивувати у п’ятому турі, так це Швейцарія. Підопічні Якіна змогли скувати атакуючий потенціал «Фурії», у якої мало що виходило попереду в першій половині, а вже у другому таймі, де доводилося відіграватися, по-справжньому можна було відзначити пару-трійку моментів – сольний прохід Асенсіо, котрий за підсумком призвів до голу Альби та удар перебуваючого у карному майданчику Іглесіаса в компенсований арбітром час, який потягнув Зоммер.
А ось чехи здалися португальцям практично без бою. За великим рахунком, все вирішив перший тайм, де одні не реалізували свої дві стовідсоткові можливості, а інші досягли успіху в атаці з лишком. Не змарнуй Антоні Барак свою можливість відкрити рахунок на 30-й хвилині при «сухарях» на табло, хто знає як би повернулася гра в подальшому, рівно як і промах Патріка Шика з одинадцятиметрової позначки міг відродити інтригу. За підсумком 0:4 возвели колектив Шилгавого до статусу головного претендента на виліт з ліги А.
З характерних рис швейцарців та чехів варто виділити схильність до підвищеної частоти кутових. І для господарів, і для гостей стандартні положення є козирем. Наприклад, на два дні тому «Наті» повністю переграли Іспанію на другому поверсі, забивши свої два голи саме після корнерів. Чехія також відзначилася черговим перформансом за даним ігровим компонентом (6:5 проти «селесао»). Примітно й те, що на останньому форумі річної давності обидві збірні вважалися найбільш верховими на турнірі, оформивши у п’яти іграх по чотири ТБ.
Україна – Шотландія
Українська дружина провалила зустріч у Глазго, поступившись першим рядком шотландцям, але вже через дві доби «синьо-жовті» змусили замовкнути всіх скептиків, відвантаживши п’ять м’ячів Вірменії та оформивши візок індивідуальних перформансів. Звичайно ж, крайня вікторія для нашої збірної як ніколи була важлива з психологічної точки зору. Гравці довели, що після важких потрясінь можуть зібрати волю в кулак і на невдачу блискавично відреагувати іскрометним виступом.
Стосовно «кельтів», у поєдинку проти Ірландії склалося враження, що після гри з Україною у шотландців настало сп’яніння від успіху. В першому таймі ірландці повністю переграли опонента, а рахунок на табло міг бути значно більшим, ніж 1:0. На користь підопічних Кларка вкотре зіграла домашня арена та шалена підтримка дванадцятого гравця. Після перерви «тартанова армія» заграла в інших фарбах, забивши швидкий м’яч, а переможну точку поставив Раян Крісті з одинадцятиметрової позначки.
Незважаючи на дві перемоги Шотландії поспіль, переконаний, що цю збірну можна і потрібно обігравати.
По-перше, «кельти» в рідних стінах і поза їх межами – це дві різні збірні. По-друге, кадрова ситуація в таборі шотландців залишає бажати кращого і насамперед це стосується лінії захисту (плюс опорник Мактоміней дискваліфікований). По-третє, нинішня Шотландія має проблеми з якісними нападниками. Те, що вона забила п’ять м’ячів у крайніх двох іграх – скоріше виняток з правил. Пригадайте, що було з креативом попереду (його банальна нестача) у «тартанової армії» в тому ж матчі плей-оф проти України у червні (1:3). Якщо підсумувати, «синьо-жовта» нація має всі шанси зійти на п’єдестал підгрупи й повернутися до еліти Ліги націй.