Суперпотяг Ліги націй вирушає у свою першу подорож осінньої кампанії. На порядку денному триденний марафон п’ятого туру групового етапу ліги А, де по черзі ми побуваємо в Парижі, Загребі, Лейпцигу та Празі.
Франція – Австрія
Французи, поряд з англійцями, стали головним розчаруванням червневих матчів ЛН. Єдина відмінність між цими двома невдахами полягає в тому, що «гальські півні» примудрилися програти обидва свої поєдинки при рідній публіці (1:2 датчанам та 0:1 хорватам). І того, розклад сил у квартеті перед передостаннім туром такий, що «триколірним» необхідно як мінімум виграти один з двох матчів, котрі залишилися, інакше від ганьби в особі пониження в лігу В їм довго не відмитися.
Австрійці за керівництва Рангніка, після чотирьох ігор залишили двояке враження. З одного боку вдалося розгромити Хорватію в її ж лігві (3:0), але з іншого крайня зустріч проти Данії розставила все на свої місця. Нинішня Австрія не готова до великих викликів, а поєдинки на кшталт вікторії над «шашковими» мають локальний характер. Нічия проти Франції – свідчення поганої ігрової форми (на той момент) чинних чемпіонів світу й не більше того. В цілому, у даному протистоянні з фаворитом все більш-менш зрозуміло.
Турнірне становище зобов’язує нестабільний колектив Дешама грати виключно на перемогу, що майже напевно й станеться. Ось з гандикапом є питання, так як зіграти прагматично за рахунком «гальські півні» цілком можуть, утримуючи мінімальну перевагу в далеко не найвидовишньому матчі. Оптимальним вибором з області смолмаркетів є відсоток володіння м’ячем гостей. Рангнік та його гегенпресинг повинні сказати своє слово в плані контролю снаряда, а з урахуванням моделювання ігрової картини, де потенційно господарі вестимуть у рахунку вже в першій половині, австрійцям під силу досягти позначки у 42%. В якості прикладу виступають дві зустрічі проти датчан у 2-у та 4-у турах.
Хорватія – Данія
Балканці провально стартували у нинішньому розіграші Ліги націй, зазнавши несподіваного фіаско від потенційного андердогу підгрупи, але наступні три зустрічі перевернули все з ніг на голову. Два гостьові тріумфи над Францією та Данією (двічі по 1:0) звели «шашкових» у ранг одного з претендентів на перший рядок. Навіть якщо прийдешній матч на «Максимірі» завершиться внічию, календар на останній тур у хорватів буде значно легшим, ніж у «данського динаміту».
Підопічні Каспера Юльманна у більшості ігор диктують свої умови суперникам. Винятком став лише очний матч проти Хорватії, в якому після першої половини здавалося, що Данія таки дотисне опонента, але … Далічу вдалося перебудувати гру після перерви, позбавивши скандинавів м’яча за рахунок контрпресингу й заслужено вирвати три бали. Саме той поєдинок і зберіг інтригу в квартеті на останні два тури. По факту, тільки «шашкові» мають шанси посунути данців з першого місця.
Складний матч з точки зору вибору переможця. Зрозуміло, що за нинішнього турнірного становища грати аби як (подібно Франції з Англією) ні ті, ні інші не стануть. Обидві горітимуть бажанням уперше вийти до ½-ї ЛН. У зв’язку з цим, за суддівства італійця Масси, розглянув би опцію з кількістю попереджень. Середні показники даного рефері за ж/к зупинилися на позначці 4.75 (за останніх 20 ігор), а з урахуванням статусу матчу, шанси побачити вельми невелику кількість карток (4) досить високі.
Німеччина – Угорщина
Угорці під керівництвом Марко Россі не перестають дивувати футбольну громадськість. Крайній Євро виступив в якості наочного прикладу того, що недооцінка «чарівних мадяр» загрожує наслідками. Червневі зустрічі ЛН лише підтвердили дану тезу. У перших трьох турах Угорщина забила по голу англійцям, італійцям та німцям, а в завершальному матчі літньої кампанії, на «Молінью», знищила Англію 4:0. Після такого язик не повертається сказати, що ця збірна незаслужено займає лідируючу позицію у групі.
Німці при Фліку тільки починають розгойдуватися. Перша половина групового етапу не дала особливої їжі для роздумів й десь складалося враження, що за нового наставника Німеччина все так само холодно ставитиметься до даного турніру, але погром італійців у Менхенгладбасі (5:2) виступив в якості показового прикладу того, що у майбутніх іграх той ігровий стиль, котрий насаджує Ганс-Дітер, трансформуватиметься у велику кількість м’ячів, як це було свого часу у «Баварії».
Якщо підсумувати, то як би не закохували в себе угорці своїм бойовим характером, але проти Бундестім у майбутній зустрічі їм буде вкрай важко стримати запропонований господарями атакуючий натиск. Німці мотивовані тим, що вперше можуть вийти із групи з першого рядка. За фактом, права на помилку у фаворита майбутнього поєдинку немає, адже в завершальному турі Кімміх і компанія вирушать на туманний альбіон, де на них чекатимуть британці, котрі прагнуть уникнути ганьби й вильоту до ліги В. Чекаю від господарів забитих м’ячів в обох половинах.
Чехія – Португалія
Збірна Чехії неабияк вразила результатами в перших двох іграх групової стадії. Вся справа в тому, що до червневих матчів колектив Шилгавого підходив із катастрофічними кадровими втратами – мінус 12 гравців, включаючи лідера збірної Патріка Шика. Проте, граючи резервом, чехи переграли Швецарію (2:1) і лише на 90-й хвилині втратили перемогу над Іспанією (2:2). Якщо поза рідними стінами «народна команда» (з урахуванням всіх втратах) прагматично зазнавала невдачі, то непоступливість в рідних стінах цієї збірної більш ніж красномовна.
Що стосується «селесао», у сьогоденні питань стосовно окремо взятих персоналій вистачає з лишком. Брати ту ж атаку, Роналду та Жоту – форма обох незадовільна перед прийдешнім протистоянням. Перший не має належної ігрової практики, а другий лише залікував травму. Даний список можна продовжувати… Єдиним стабільним гравцям португальців у конкретно взятій зустрічі бачиться Бернарду Сілву, за яким у літнє трансферне вікно ганялася «Барселона».
З приводу вибору ставки, найбільш привабливою опцією проглядається варіант з кутовими через підсумковий верх, але так як на даний час доби лінія на майбутній матч обмежена, зупинимося на класичному обміні забитими м’ячами. Оборона не є сильною стороною Португалії, що і підтверджують гостьові ігри цієї збірної. Від Швейцарії та Іспанії в ЛН пропускали, рівно як і від Сербії та Люксембургу у відборі. В свою чергу Чехія, в рідних пенатах, за останні п’ять років не йшла з поля без забитого й водночас, після чотирьох червневих ігор «народна команда» в графі пропущених має 7 м’ячів. Висновок: вірогідність обміну голами вкрай висока.