На порядку денному 1-й тур Ліги націй, де в рамках двох діб завітаємо до Алмати, Дебрецена, Праги і Ейндховена. Граємо виключно на лінії бігмаркетів, акцентуючи увагу на результативності фаворитів.
Казахстан – Норвегія
Казахи до останнього боролися за пряму путівку на форум у Німеччині в квартеті з Данією, Словенією, Фінляндією, Північною Ірландією і Сан-Марино, за підсумками 10 турів заробивши рекордні у своїй історії 18 очок й водночас маючи позитивний баланс як перемог/поразок (6/4 ), так і забитих/пропущених (16:12). Лише протистояння з Грецією у плей-оф виглядає темною плямою за останні два роки (0:5). Примітно, що Казахстан жодного разу за п’ять гостьових матчів не йшов з поля без результативної дії, тоді як єдиний випадок, коли дана збірна не змогла відзначитися голом, була домашня дуель з фінами (0:1).
Від Норвегії давно чекають на потрапляння на великий форум. Згадуючи історію скандинавів, відзначаємо часи Туре-Андре Фло, в епоху якого норвежці пробивалися як на чемпіонат світу у 1998 у Франції (1/8-а фіналу), так і на Євро-2000 у Бельгії і Нідерландах (груповий етап), після чого настала посуха, яка вимірювється 26 роками без великих турнірів. Наразі у ростері представника Скандинавського півострова можна відзначити одразу трьох зірок світового масштабу – Холанда, Едегора та Серлота, завдяки яким ця збірна має проявити себе в майбутньому відбірному циклі на ЧС-2026.
Матчі Ліги націй – це завжди питання мотивації кожної зі збірних. Враховуючи те, що результати в даному турнірі здатні вплинути на вихід збірних на великий форум, і казахи, і норвежці підійдуть до майбутньої зустрічі з належною концентрацією. Звичайно ж, у скандинавів опцій для успішного виступу буде більше, враховуючи креативну лінію півзахисту/атаки, а значить є сенс зупинити вибір на голах з боку фаворита. Прийнятною у лінії виглядає ставка на вікторію Норвегії з урахуванням загального тоталу забитих м’ячів (1.5) за коефіцієнт 1.72., де бачиться умовний рахунок на табло 0:2.
Бельгія – Ізраїль
У кваліфікації на Євро-2024 Ізраїль грав по-різному – як у прагматичній сухій манері, так і відкрито, за що й поплатився у плей-оф в дуелі з Ісландією (фіаско 1:4). У минулому відборі показовим був гостьовий поєдинок проти Швейцарії, котру можна зарахувати до топів європейського футболу, де «біло-сині» з тріском провалилися (0:3). Також і в товариській зустрічі проти Угорщини у ізраїльтян не знайшлося аргументів стримати атаку дисциплінованого середняка (чергові 0:3). За великим рахунком, Глух і співтовариші не являють собою серйозну опозицію, що й доводить відсутність даної збірної на світових чи єврофорумах.
Стосовно «червоних дияволів», спад у грі даної збірної очевидний у світлі відходу на пенсію частини ключових гравців оборони і півзахисту, так само як і поява Тедеско на тренерському містку бельгійців – таке собі рішення федерації футболу країни, при якому страждає хімія в роздягальні. Спираючись на результати Євро-2024, Бельгій ні чим не виглядала краще за Україну в останньому турі, де «жовто-сині» створювали більше гостроти біля воріт фаворита, тоді як «КД» запам’яталися лише інтенсивним 10-хвилинним відрізком після перерви (0:0). З суперниками нижчого калібру в особі Румунії та Словаччини також не вдалося взяти шість балів, на класі перегравши перших і не зумівши дотиснути других.
Тим не менш, які б труднощі з креативом не зазнавали бельгійці, атакуючий потенціал збірної залишається високим за таких виконавців як Де Брюйне, Доку, Лукебакіо, Опенда, Бакайоко. А от у ізраїльтян не вийде виїхати на одному тільки Оскарі Глусі, так само як і немає ресурсів у євреїв стримати передню ланку фаворита. Усі чотири офіційні поєдинки в очних дуелях майбутніх суперників завершувалися підсумковою вікторією Бельгії (3:1, 1:0, 5:0, 1:0). Головне питання, в якому стилі «дияволи» візьмуть гору? Припускаємо, що по голу у кожному з таймів колектив Тедеско впевнено оформить.
Україна – Албанія
Востаннє ми зустрічалися з албанцями в офіційних поєдинках у далекому відборі на історичний для нас ЧС-2006, де вдалося досягти етапу чвертьфіналу. 19 років тому, у домашній грі з балканцями Україна розписала нічию (2:2), тоді як на виїзді «жовто-сині» впевнено тріумфували (2:0). Порівнюючи рівень «червоних-чорних орлів» того часу і в сьогоденні, констатуємо суттєву різницю на користь нинішнього складу Албанії, котрий можна сміливо називати найсильнішим у її історії, про що й говорять дві участі на єврофорумах у 2016-му та 2024-му роках. До слова, у літній кампанії у квартеті з Італією, Хорватією і Іспанією підопічні Силвінью «попили крові» всім без винятку.
Як показує практика великого форуму й обидва матчі плей-оф весняної кампанії, підопічні Реброва довго запрягають. У всіх вищезгаданих крайніх п’яти дуелях, плюс матч останнього туру відбору проти Італії, наша збірна не змогла жодного разу вразити ворота суперника в першій 45-хвилинці, тоді як у половині ігор (проти Боснії, Ісландії, Словаччини) українці оформляли вольові вікторії, забиваючи рівно по два голи після перерви. Не виключено, що і з впертою Албанією виникнуть труднощі з креативом попереду, враховуючи відсутність найкращого голеадора Ла Ліги минулого сезону Артема Довбика.
Об’єктивно, на Україну чекає важка дуель, в якій суперник почуватиметься немов «риба у воді», граючи другим номером. Стримати контратаки балканців ресурсів у нашої збірної вистачає, в той час як попереду у «жовто-синіх» є Яремчук, Мудрик, Циганков, Судаков, Шапаренко… Тобто атакуючого креативу українцям має вистачити, аби награти на скромний один забитий м’яч. Сергій Ребров також наголошував на важливості даного поєдинку як з точки зору перспектив на майбутній світовий форум, так і в плані зіграти для країни, котрій як повітря потрібні позитивні емоції.
Нідерланди – Боснія і Герцеговина
«Помаранчеві» далеко заповзли по сітці крайнього Євро, де підопічних Кумана було зупинено лище у півфіналі, де вони поступились англійцям (1:2). Й водночас не варто з даного фахівця і самої збірної ліпити героїв, дивлячись на високе досягнення на форумі. За ігровою якістю Нідерланди виглядали прямолінійними немов трамвай, з відсутністю позиційної гри і стабільним переведенням на фланги, де атака завершувалася навісами. На тлі Румунії «летючі голландці» ще виглядали прийнятно, а ось проти Франції, Австрії, Туреччини та Англії подібний стиль виглядав безхитрісно і безідейно.
Боснійці – це катастрофа з огляду на результати збірної у крайній кваліфікації, а також в рамках плей-оф та контрольних поєдинках. Приміром до майбутньої зустрічі БІГ підходить на серії із шести поразок поспіль, в той час якщо дивитися на виступи збірної у минулому відборі у підгрупі з Португалією, Словаччиною, Люксембургом, Ісландією та Ліхтенштейном, фіксуємо скромні 9 балів за підсумками 10 матчів – 3 перемоги + 7 поразок, де дві вікторії було здобуто у протистоянні з головним аутсайдером групи J, а в ході вищезгаданих десяти виступів акцентуємо увагу на показових фіаско від Португалії (домашні 0:5) і Люксембурга (виїзні 1:4).
&t=1s
Єдині очні дуелі між «помаранчевими» та балканцями відбулися у Лізі націй зразка 2020-го року, де на «Біліно Полє» у Зеніці була зафіксована нічия (0:0), тоді як «Йохан Кройф Арені» в Амстердамі «помаранчеві» не залишили шансів андердогу (3:1), де три взяття воріт сталося вже на 55-й хвилині. Думається, що і у майбутньому поєдинку є всі підстави розраховувати на розгром з боку Депая і компанії. Пік боснійців давно пройдено, тоді як на сьогодні в ростері «жовто-синіх драконів» можна виділити пару-трійку імен в особі Демировича, Дедича і Ахмедходжича, котрі ніяк не допомогли своїй збірній уникнути ганьби у кваліфікації на єврофорум. Зупиняємо вибір на індивідуальному тоталі забитих м’ячів з боку Нідерландів.