Добігає кінця груповий етап Ліги чемпіонів сезону 22/23. Нашу фінальну подорож в даному турнірі нинішнього року здійснимо маршрутом Ліверпуль – Мюнхен – Варшава – Рим. Побажаємо собі та командам удачі й вперед до підкорення нових вершин!
«Ліверпуль» – «Наполі»
Хочеться головою об стіну вдаритися, коли дивишся на ігри «Ліверпуля» в АПЛ, так само як і від контрастних результатів волосся стає дибки. Який інопланетний розум треба мати, аби розсудливо пояснити крайні виступи «мерсисайдців» у прем’єр-лізі, де після двох поспіль перемог над «Ман Сіті» та «Вест Хемом», «червоні» примудряються програти 20-й та 19-й командам дивізіону поспіль. Що це, як і навіщо? Відповідей немає і не буде. На пана Юргена часом боляче дивитись, адже він і сам не розуміє, що витворяє його оборона в окремо взятих матчах.
А от «партенопейці» у нинішньому сезоні, це як фільми Гая Річи. Неможливо відірватися від перегляду! На сьогоднішній день «Наполі» – найкраща команда в італійському футболі, без варіантів. У ЛЧ колектив Спаллетті вибив страйк із п’яти перемог, а на внутрішній арені здобув 10 вікторій в 12 матчах, без поразок, із найкращим показником результативності. Власне, на єврокубковому терені неаполітанці також сяють у всій красі в плані забитих м’ячів – 20, що в середньому становить 4 голи за матч і це найкращий показник серед усіх учасників групового етапу.
Команди позбавлені мотивації за винятком теоретичних шансів господарів взяти лідерство в квартеті завдяки перемозі з величезною різницею в рахунку, чого звичайно ж не станеться. Єдино вірними опціями є голи та удари по воротах. Оберемо другий пункт.
В першому колі неаполітанці штампували виключно верхові тотали за ударами в площину, зменшивши оберти у другій половині, тоді як «Ліверпуль» свій єдиний низ у групі за даним ігровим елементом пробив у крайньому поєдинку з «Аяксом». Думається, нас чекає повторення цифр у Неаполі, де на двох команди оформили 15 ударів в площину (8:7 за «партенопейцями»).
«Баварія» – «Інтер»
Якщо у протистоянні вище ще існують теоретичні шанси на зміну лідируючої позиції у підгрупі, то квартеті С інтриги немає від слова зовсім. «Баварія» має стовідсотковий показник перемог після п’яти ігор, тоді як «інтернаціонале» закріпилися на другому рядку з десятьма балами, випереджаючи третю «Барселону» на шість пунктів. Що трапляється, коли на команди не тисне відповідальність за результат. Правильно, відсутність концентрації в обороні та наявність чималої кількості результативних дій попереду.
Востаннє, коли «чорно-сині» не відзначилися забитим м’ячем – на подвір’ї стояв вересень місяць, перший тур ЛЧ й домашній матч проти цієї самої «Баварії», в якому італійці заслужено поступилися 0:2. Надалі «нерадзуррі» відзначалися голом у кожному з одинадцяти матчів (серія А + єврокубки), а в жовтні місяці взагалі вийшли на свою пікову форму, здобувши шість перемог у семи іграх. Сімоне Індзагі наразі на коні, так само як і самі гравці на куражі проводять крайні поєдинки (11 забитих м’ячів протягом останнього тижня).
Виходячи з вищевикладеного, варто повірити в гол гостей, тоді як підвищена результативність з боку «рекордмайстера» навіть не обговорюється. З кінця вересня «Баварія» включила властивий їм «режим-вбивці», за дев’ять матчів наколотивши 36 м’ячів, а крайній тріумф у Бундеслізі над «Майнцом» (6:2) виступає в якості наочного прикладу. Припускаю, що в плані продовження переможної ходи, німецька машина не проти оформити шість із шести за підсумками групового етапу, тим самим вчергове проявляючи свою міць і амбітність.
«Шахтар» – «РБ Лейпциг»
«Гірники», у своїй нинішній варіації вже досягли того, чого мало від них чекали. Вікторія над «биками» в стартовому турі, нічиї з «Селтіком» (двічі) та «Реалом» й лише мінімальне фіаско на «Бернабеу». У цій картині величезна заслуга успішних виступів команди лежить на коучу Ігорю Йовичевичу, котрий перш за все вміє налаштувати гравців психологічно. Нехай у донеччан не все гладко на внутрішній арені, де не вдається захопити лідерство, але загальний фон в цілому виключно сприятливий й розташовує до подальшого прогресу.
З появою на тренерському містку Марко Розе саксонці здійснили суттєвий стрибок вперед і на дистанції показують стабільність в результатах. Фіаско у Менхенгладбасі в середині вересня стало останнім для « РБ Лейпцигу» у всіх турнірах. З того часу команда провела дев’ять ігор, в яких сім разів відсвяткувала перемогу та двічі розписувала мирову. Крайні впевнені вікторії над «галактікос» (3:2) та «фармацевтами» з Леверкузена (2:0) багато про що говорять.
Той випадок, коли радий помилитися, але якщо підходити до вибору з холодним розумом, як мінімум не програш бронзового призера Бундесліги трапиться майже напевно, який в свою чергу можна підкріпити опцією «обидві заб’ють». «Гірники» – це конвейєр обміну голами у нинішньому розіграші ЛЧ – у п’яти іграх з п’яти стовідсотковий прохід даної ставки. Немає сумнівів, що «Шахтар» намагатиметься вичавити максимум із можливого, але цього разу, найімовірніше, для тріумфу банального класу і не вистачить, на жаль.
«Рома» – «Лудогорець»
Крайні інтригуюча кінцівка групової стадії Ліги Європи чекає на шанувальників римлян та чемпіона Болгарії. Важкувато виглядає «Рома» у відрізку в місяць, чергуючи перемоги з поразками та нічиїми. Відсутність стабільності – головний мінус підопічних Моурінью, а травма головного голеадора Дібали відбивається на продуктивністю «вовків» попереду. Навіть проти аутсайдера групи «ХІКу» італійці могли втратити очки в наприкінці зустрічі (підфартило зі скасуванням голу фінів).
Будемо відверті, «Лудогорець» не заслуговував програти крайній домашній поєдинок проти «Бетіса», котрий з одного єдиного моменту зумів вичавити максимум й оформити кліншит. «Орли» були винахідливішими в атаці і награли як мінімум на один забитий того вечора. Можливо, десь болгарам повернулося за очний матч із «Ромою», в якому саме римляни виглядали краще, але за підсумком зазнали фіаско 1:2, втративши нічию за дві хвилини до закінчення основного часу.
Не беруся стверджувати, що господарі повернуть борг й обов’язково здобуть вікторію на класі. «Лудогорець» – досвідчений єврокубковий боєць, здатний «показати зуби». Думається, від класичних ставок варто відійти убік та поглянути на опцію з кутовими. У очній зустрічі в Болгарії майбутні суперники набили 13 корнерів (4:9 за римлянами), так само як і в даному випадку варто танцювати від фаворита. «Рома» – одна з найбільш верхових команд серії А за кутовими за останні роки, плюс статус поєдинку й мотивація з обох боків розташовуватиме до атакуючого футболу, в якому буде місце верхового тоталу за даним ігровим елементом.