У найближчі три доби вирушаємо в подорож європейським континентом маршрутом Порту – Неаполь – Мадрид – Роттердам. Основну увагу буде концентрувати на статистичних опціях, а в одному з протистоянь традиційно не оминемо стороною забиті м’ячі.
«Порту» – «Інтер»
У першому матчі на «Джузеппе Меацца» «інтернаціонале» заслужено спромоглися вирвати вікторію в одного з гегемонів португальського футболу. Точний удар Лукаку за чотири хвилини до закінчення основного часу втілив у життя територіальну перевагу міланців. Допомогло тріумфувати фавориту й вилучення одного з лідерів «драконів» в особі Отавіу, котрий відповідно не зможе допомогти «Порту» в прийдешньому поєдинку, тоді як крайнє фіаско «Інтера» в серії А свідчить про те, що італійці подумками були в єврокубках.
Статус гри-відповіді + місце проведення + хитка перевага фаворита після першого двобою – тільки ці три фактори свідчать про те, що нам варто чекати величезної кількості порушень, регулярних сплесків емоцій та подальших за ними покарань з боку рефері. Власне, «Драгау» – це те місце, яке гостьові команди називають пеклом. Місцеві фанати влаштовують гарячий прийом для суперників як до матчу, так і під час нього, тож «Інтеру» варто готуватися до надважкої дуелі й з точки зору психології.
Майбутню зустріч розсудить польський арбітр в особі Шимона Марциняка, який в ході нинішнього сезону має показники трохи вищі за 4.5 ж/к за матч. Яскравим прикладом того, наскільки суворим може бути даний суддя в іграх на виліт, є серпневе протистояння «ПСВ» та «Рейнджерса» за вихід до групового етапу змагань й підсумкові 8 гірчичників (5:3). Поляк також судив зустріч і за участю «Інтера» (4-й тур проти «Барселони»), в якому роздав 6 попереджень (плюс вилучив Індзагі). На виході маємо достатньо передумов до того, аби в майбутньому поєдинку карток жовтого кольору було у великий кількості.
«Наполі» – «Айнтрахт»
Шансів на інтригу в даній парі практично немає. Неаполітанці продовжують показувати стабільність у результатах, при цьому готові до створення сенсації в Лізі чемпіонів. Принаймні, з такою грою є всі шанси дійти до умовного фіналу турніру. У вихідні неаполітанці легко розібралися з «Аталантою», втіливши тотальну ігрову перевагу в голи у другій половині. Кварацхелія, Осімхен, Зелінський та співтовариші працюють немов «відбійний молоток», зупинити який не під силу сьогоднішньому «Айнтрахту».
У Бундеслізі на уїк-енді франкфуртці розписали домашню мирову проти представника зони вильоту в особі «Штутгарта» (1:1), а перед цим «орли» зіграли внічию з «Вольфсбургом» (2:2) та зазнали фіаско від «РБ Лейпцига» (1:2). І того, чорна смуга підопічних Гласнера затягнулася до чотирьох матчів, тобто команда не знає смаку перемог із середини лютого, що показово. Схоже, що «АФ» втрачає місце в ЛЧ одразу на обох фронтах – в сьогоденні в 1/8-й та на майбутній сезон 23/24.
З вищесказаного випливає тільки одне – потенційний успіх «Наполі» з дзеркальним рахунком на табло, що і в першій грі (2:0). Наприклад, в крайніх п’яти матчах «партенопейці» виграли чотири з рахунком 2:0, при цьому за весь лютий місяць майбутній чемпіон Італії не пропустив жодного м’яча. Представник Франкфурта наразі не в тому стані, аби хоч якось здивувати футбольну спільноту, в той час як колективу Спаллетті може стати на заваді лише х-фактор у вигляді швидкого вилучення. Інших варіантів немає.
«Реал Мадрид» – «Ліверпуль»
Вийшло так, що в заключний ігровий день 1/8-ї фіналу турніру обидва поєдинки позбавлені інтриги. З неаполітанським матчем вже розібралися, тоді як битва в столиці Іспанії навряд чи такою є. Результати нинішнього «Ліверпуля» не піддаються здоровому глузду. Як можна пояснити п’ять матчів «червоних» в АПЛ на нуль, серед яких причаїлося принизливе єврокубкове фіаско на «Енфілді» мадридському «Реалу» (2:5), з чудесами ляпів від Аліссона та всієї задньої лінії. А той факт, що «мерсисайдці» обіграють «МЮ» 7:0, після чого примудряються зазнати поразки від найгіршої команди Прем’єр-ліги, так і не зумівши забити жодного м’яча – це що таке?
Немає сенсу говорити про теоретичні шанси гостей в майбутньому протистоянні. «Реал» показує стабільніші результати і до майбутнього поєдинку підходить в оптимальних ігрових кондиціях, а ось «Ліверпуль» ментально не готовий до суперкамбеку. Єдине, що варто зазначити – це найближчий графік ігор майбутніх суперників. Якщо мадридцям належить зіграти в «Ель-Класіко» у найближчі вихідні, то «мерсисайдці» свій матч пропускають у світлі того, що їхній суперник в особі «Фулхема» загран в Кубку Англії.
В матчі, де лише треба утримати нажиту раніше перевагу, від Анчелотті має віяти прагматизмом. «Галактікос» віддадуть ініціативу «червоним» з перших секунд, у зв’язку з чим є сенс заграти такі опції ставок, як володіння м’ячем та кутові на користь гостей. Якщо перший варіант на даний час доби відсутній у лінії, то з другим проблем немає. За підсумком, від підопічних Клоппа ми побачимо приблизно ті ж самі цифри в статистиці корнерів, які були зафіксовані в крайньому матчі проти «Борнмута», де в обох випадках «Ліверпулю» потрібно шукати щастя попереду.
«Феєнорд» – «Шахтар»
Тиждень тому в столиці Польщі «гірникам» відверто пощастило. Йовічевіч не міг розраховувати відразу на кількох ключових виконавців у світлі дискваліфікацій через перебір жовтих, але водночас чемпіону України вдалося вичавити ледве не максимум із можливого. Якби ще й поталанило втримати мінімальну перевагу в рахунку при тотальному домінуванні «Феєнорда» – це можна було сприймати немов диво. У будь-якому випадку, характер донеччани в черговий раз показали.
Як буде протікати поєдинок-відповідь на «Де Кейпі», за великим рахунком гранично зрозуміло. Роттердамці підуть на штурм воріт Трубіна з перших секунд. Питання полягає лише у витримці «гірників» і як показав досвід минулих ігор в Лізі чемпіонів та 1/16-й фіналу Ліги Європи, терпіти «Шахтар» вміє й при цьому не забуває вміло жалити в контратаках. Якщо підсумувати, прийдешній матч пройде під прапором тотальної переваги «Феєнорда» за всіма статистичними викладками.
На що особливо хотілося б звернути увагу, так це на статистику кутових. При 59% контролю м’яча роттердамці змогли подати шість кутових проти двох у донеччан, при цьому «гірники» витримали навалу з 21 удару по своїх воротах. Дисципліна українців на останньому рубежі стане на чільне місце й сьогоденні, у світлі чого господарі продовжать незмінно тиснути, притискаючи «Шахтар» до власного карного майданчика. Чи вдасться фавориту домогтися бажаного – питання відкрите, але те, що ті ж самі шість кутових «Феєнорд» оформить вдруге, сумнівів немає.