Останній мід-уїк у липні нинішнього сезону закриваємо маршрутом Кошице – Загреб – Тирасполь – Ченстохови. З очікуваннями від прийдешніх поєдинків ¼-ї фіналу кваліфікації Ліги чемпіонів ділимося нижче. Пристібаємо ремені й повний вперед!
«Дніпро-1» – «Панатінаїкос»
Давненько даний представник Афін не мірявся силами з українськими клубами. Пам’ятається, ще в золоті часи київського «Динамо» на чолі з Ребровим та Шевченко (наприкінці 90-х) жереб звів нашого чемпіона з «Панатінаїкосом», де на груповому етапі стався дзеркальний обмін домашніми перемогами (двічі по 2:1), а вже у 21-му столітті, в рамках основної сітки кваліфікації Кубка УЄФА, «конюшинним» протистояв запорізький «Металург», котрий зумів здобути сенсаційну нічию в Греції (1:1) й зазнав фіаско в рідних пенатах (0:1).
Дивлячись на ігрову нестабільність дніпрян у другій половині УПЛ сезону 22/23, від першого поєдинку на полях Словаччини можна очікувати чого завгодно. До слова, «Панас» також вкрай непереконливо провів фінальний відрізок у чемпіонській групі Суперліги, у завершальних чотирьох турах не вигравши жодного матчу (три нічиї + одна поразка).
Спробуємо зіграти на лінії смолмаркетів, в якій статистично проглядається не програш «Дніпра-1» за кутовими. В цілому, за минулий сезон (з урахуванням єврокубків) підопічні Кучера подавали в середньому за матч 6,05 корнерів, в той час як своїм суперникам дозволяли підходити до кутового прапорця лише 3,55 рази за гру.
Показовими є цифри дніпрян за минулу першість на домашній арені, де за кутовими вони не програли жодного поєдинку – 15 перемог, 5 нічиїх, 0 поразок (з урахуванням виступів в ЛЄ та ЛК). А ось «Панатінаїкос» у рамках грецької Суперліги на відрізку в крайніх 12 гостьових іграх програвав 8 разів за даним статистичним елементом («ПАОКу», «Астерасу», «АЕКу», «Олімпіакосу» – 1:7, 1:6, 3:7, 4:8…). Висновок напрошується відповідний.
«Динамо» Загреб – «Астана»
Рік тому загребське «Динамо» створило собі проблеми на рівному місці, мало не вилетівши на початковій стадії кваліфікації ЛЧ від македонського «Шкупі» (домашні 2:2 + гостьова вікторія 1:0). Як виявилося, балканцям лише був потрібен час на розкачку, де вони в наступному раунді пройшлися «катком» по «Лудогорцю» (2:1, 4:2), а в заключному етапі вирвали путівку до групового раунду у непоступливого чемпіона Норвегії «Буде/Глімта» (виїзні 1:2 й звитяга в рідних стінах 4:1 (за підсумками екстра-таймів)).
Повторювати минулорічні помилки представник Хорватії навряд чи стане. В сьогоденні «Астана» далеко не того рівня, що була в сезоні 15/16, коли вдалося пробитися до групового раунду Ліги чемпіонів, про що і свідчать виступи команди в останні пару років, де їхнім «потолком» є етап кваліфікації Ліги конференцій. Для прикладу, минулого єврокубкового сезону даний представник Казахстану вилетів від «Ракува», зазнавши розгромного фіаско на виїзді (0:5) й не зумівши здобути нічию в рідних пенатах (0:1). Ще рік тому, в кваліфай етапі, «Астану» зупинив скромний фінський «КуПС» (3:4, 1:1).
Загреб – безапеляційний фаворит протистояння за всіма викладками. Казахи вкрай посередньо виглядали проти тбіліського «Динамо» на минулій стадії, де по грі не заслуговували на путівку до наступної стадії, котра майже напевно стане для них останньою в рамках ЛЧ. Із запропонованого трейдерами досить симпатичним виглядають опції «П1+ діапазон загальний забитих м’ячів 2-4» та «П1 + ТМ 3,5». Те, що не вдалося матеріалізувати у голи грузинам в 1/8-й, вдасться зробити балканцям. Банального класу фавориту для цього має вистачити.
«Шериф» – «Маккабі» Хайфа
У стартовому раунді кваліфікації було тяжко, але молдавани таки пройшли перший бар’єр на шляху до групового етапу в особі румунського «Фарула», де за підсумками двоматчевого протистояння довелося грати екстра-тайми (0:1, 3:0). «Шериф» банально перебігав опонента й зокрема варто відзначити флангову роботу.
Для довідки, чемпіон Молдови подав рівно два десятки кутових на попередній стадії (10:0 в рідних стінах та 10:3 на виїзді). У цьому плані «Маккабі» виглядало набагато скромніше, граючи по результату в дуелі з мальтійським «Хамруном», перегравши того 4:0 в гостях і 2:1 у домашніх умовах, при цьому в плані корнерів цифри маємо наступні – 4:4 та 4:2 (за євреями) відповідно.
Враховуючи прогрес ізраїльського футболу останніми роками, грати проти гостей бажання немає жодного. Свій пік «Шериф» давно пройшов після відходу з посту коуча Юрія Вернідуба й майже напевно молдавани зазнають труднощів в досягненні прийнятного результату у двобої з представником Хайфи.
Припускаємо, що саме опція з кутовими є найбільш оптимальною, складаючи все вищесказане воєдино. У рідних стінах «Шериф» гратиме з позиції сили, тоді як «Маккабі» вміє добиватися свого, віддавши ініціативу в руки опонента (перемога над «Ювентусом» – торішній приклад), так само як і гостьова гра з «Хамруном» (друга половина) тому підтвердження. Приводів дивитися у бік корнерів з боку молдавського чемпіона більш ніж достатньо.
«Ракув» – «Карабах»
Найкраща команда Польщі за підсумками минулого сезону не зовсім переконливо виглядала в дебютному для себе матчі Ліги чемпіонів проти естонської «Флори», дотиснувши ту на домашній арені лише у другій половині (скромні 1:0), в той час як у матчі-відповіді «Ракув» на банальній фізиці перебігав андердога (3:0) й вчергове всі голи були забиті після перерви.
Що впадає у вічі, так це статистика польської команди в плані кутових, де у Ченстохови підопічні Давида Шварга переграли «Флору» з різницею у вісім корнерів (11:3), в той час як на естонській землі цифри тільки збільшилися – 14:3. Власне, середні показники «червоно-синіх» в ході минулої першості (єврокубки + Екстракласе + кубок країни) наочно все демонструють – 6.4, тоді як суперникам «Ракув» дозволяв підходити до кутового прапорця 3.06 рази за гру.
«Карабах» – значно зріліший єврокубковий боєць, ніж польський чемпіон. Свою гру азербайджанці будуватимуть від оборони, намагаючись нав’язати опоненту в’язкий футбол, в якому ми майже напевно не побачимо великої кількості голів (якщо вони взагалі будуть).
Стосовно переможця за опцією кутових, багато залежатиме від ходу матчу, де у разі нічиї або успіху гостей з упевненістю можна розраховувати на прохід ставки «Ф1 (-1,5)» за вищезазначеним статистичним елементом, при цьому на попередній стадії «Ракув» продемонстрував, що в плані корнерів він не зупиняється навіть у випадку прийнятного для себе результату на табло.