На порядку денному півфінальний забіг форуму у Катарі. В нашій традиційній рубриці робитимемо акцент на ігровій манері окремо взятих виконавців, а також покладемося на всю суворість суддівства. Не будемо гаяти часу, розглянемо можливі опції ставок у ½-й фіналу.
Аргентина – Хорватія
Після побаченого у чвертьфіналі, можна зробити певні висновки в плані напруження емоцій у матчах на виліт, ігрових стилів збірних (як один накладається на інший) й звичайно ж не обійдемо стороною персону рефері. Стосовно аргентинців на попередній стадії, всі все бачили. Агресія та емоційна складова вийшли на перший план, а синьйор Лаос десь був надмірно лояльний до футболістів (зокрема до «альбіселесте»). За 120 хвилин на пару вилучень латиноамериканці награли.
Стосовно балканців, в матчі проти бразильців в ¼-й ігрових стиків та порушень правил було не уникнути. В основний час «шашкові» сфолили 15 разів, а з урахуванням додаткового 22. Тобто в цій парі акцент у ставці зрозумілий – попередження та фоли. Аби підкріпити цю думку, можна згадати і очний поєдинок даних суперників на форумі чотирирічної давності, де у другому турі групового етапу хорвати перебили Аргентину за порушеннями з показниками 23:15 (7 ж/к).
Відносно рефері в особі Орсато, за підсумками минулого сезону серії А він мав найвищий показник за картками (5.87), так само як і своє реноме суворого судді він підтвердив у двох поєдинках на цьому мундіалі (Аргентина – Мексика – 15:19 за фолами, 5 жовтих; Катар – Еквадор – 15:15 за фолами, 6 жовтих). За наявних цифр й статусу зустрічі, здивує те, якщо італієць не відзначиться черговим перформансом за вищезазначеними статистичними показниками.
Роблячи остаточний вибір ставки, оберу жовту картку одного з ключових гравців балканців, котрий відповідає за опорну зону. Ім’я йому Марсело Брозович. У попередній грі проти Бразилії він єдиний гравець «шашкових», який був нагороджений гірчичником в основний час, а статистика Бро на клубному рівні більш ніж промовиста – Марсело лідер «Інтера» за жовтими картками з солідним відривом (5), тоді як у його одноклубників цифри за даним ігровим елементом котируються від 2-х і нижче.
Франція – Марокко
Якщо підбити підсумки всіх матчів, зіграних на турнірі на даний час доби й поставити питання, яка саме збірна найкраща за їхніми підсумками? Відповідь очевидна – це Марокко. Стабільність, дисципліна, рівень командного взаєморозуміння та самовіддачі на полі – за сукупними факторами рівним «атлаським левам» немає. Особливо вражає те, який обсяг роботи виконують марокканці, а при низьких цифрах щодо володіння м’ячем, язик не повертається назвати Марокко виключно оборонною командою. Достатньо подивитись на те, якими силами йдуть в атаку підопічні Реграгі.
Проти французів представнику Африки буде відверто важче, ніж це було у матчах з Іспанією та Португалією. Я б навіть сказав, що стилістично Франція є найбільш незручним опонентом для марокканців на всьому форумі, оскільки саме ця збірна здатна підлаштуватися під стиль африканців й викорінити максимум зі своєї тактичної багатогранності. Інша річ, що Дешам як тренер не завжди обирає вірні рішення (як до матчу, так і в ході гри), чого не скажеш про коуча андердога.
Поки що на даний час доби персона рефері на другий півфінал ще не відома, але ми все ж таки спробуємо зробити акцент на тому, що гра вийде нервовою, в якій не уникнути агресії, емоцій та неспортивної поведінки. Власне, як і належить поєдинку з півфінальним статусом.
В цьому плані хотілося б звернути увагу на такого персонажа в опорній зоні марокканців, як Соф’ян Амрабат. У стартовому турі проти хорватів він єдиний, хто відзначився попередженням, а якщо дивитися на дистанції, на клубному рівні у складі «Фіорентини» він безапеляційний лідер за жовтими картками – 7. Так як усі попередні ж/к гравців згорають перед ½-ю фіналу, передумови до підвищеної частоти гірчичників зростають. Битва за фінал приречена бути гарячою.