Груповий етап мундіаля добігає свого кінця, а на порядку денному завершальний третій тур. Перші дев’ять ігрових днів дали достатньо ґрунту для роздумів. Є від чого відштовхуватися й зробити правильні висновки.
Нідерланди – Катар
Обидві збірні заслуговують на порцію критики після двох стартових матчів. Якщо у випадку з господарями турніру більш-менш все зрозуміло (банальна переоцінка та відсутність досвіду на такому рівні), то ось що трапилося з підопічними ван Гала, розуміння немає. У тій же літній кампанії Ліги націй в один голос всі експерти відзначали високий ігровий рівень «помаранчевих», плюс те, що ця збірна виглядає найбільш прийнятно серед топів європейського континенту. Даний форум ламає всі шаблони. Гакпо та компанія і близько не грають у той футбол, який від них очікують.
Катарці два поєдинки поспіль демонструють посередній рівень футболу, даючи чітке розуміння того, що ця збірна не відповідає рівню мундіалю. Еквадор, за бажання, міг громити «бордових», але у другій половині вирішив зробити ставку на більш обережнішу манеру ведення матчу, граючи по результату. Сенегальці ж розбазарили свої моменти в першій сорокап’ятихвилинці і також мав нагоду спокійно робити різницю в рахунку непристойною. Висновок з приводу підопічних Баса напрошується сам собою.
Якщо у Нідерландів не проріжеться з результативністю й проти ось такого суперника, тоді підопічним ван Гала в 1/8-й робити нічого. Грати тільки на перемогу та оформляти прийнятну різницю в рахунку – ось завдання «помаранчевих» в прийдешньому матчі. Питання – навіщо потрібен розгром? Відповідь – аби не потрапити в наступному раунді на Англію, котра, майже напевно, буде першою у квартеті В. Суперник в особі умовних США куди більш прохідний на папері. Підбиваючи підсумки, не бачу сценарію, за якого хоча б в одному з таймів Катару вдасться зберегти свої ворота в недоторканності.
Австралія – Данія
Датчани зіграли набагато краще в матчі під номером 2, ніж у стартовому поєдинку форуму. Проти французів був помітен ігровий малюнок. Еріксен і Ко добре тримали структуру. Інша річ, що наразі «Ле Бльо» в накаті й комусь у групі стримати Мбаппе і компанію не вдасться. Скандинави були близькі до цього, але тотальну перевагу на флангах і черговий закид на Мбаппе, котрий забив ледь не пахом, дали свої плоди. Завдання ж «динаміту» в завершальному турі гранично зрозуміле – тільки три бали і нічого більше.
Австралія нічого надприродного не показала у другому турі. Забили з першого ж удару по воротах, після чого було наголошено у бік оборонних дій. Толком навіть спроб, що запам’ятовуються, втекти в контратаку не було. Все якось виглядало просто та прагматично, у британському стилі. Незважаючи на взяті три бали, Сокерузу з такою грою далі робити нічого. У випадку сенсації в прийдешньому протистоянні, австралійці будуть легкою здобиччю для першої команди групи С в раунді плей-оф.
Немає сумнівів, що Данія візьме гору над Австралією й кваліфікується до 1/8-ї. Інша річ, що коефіцієнт досить низький на скандинавів, а грати гандикап у їхній бік – така собі витівка. Альтернативною опцією є порушення правил та кількість гірчичників. Австралійці досить грубо грають на даному форумі, суттєво перебивши за фолами і французів, і тунісців. Проти Данії, котра включатиме персональний пресинг на всіх ділянках поля, верх за порушеннями та картками – вибір найбільш прийнятний, так само як і статус матчу сприяє вибору запропонованих статистичних варіантів.
Коста-Рика – Німеччина
Подумати тільки після двох ігор костариканці котирується вище Бундестім у таблиці. Це не те що сенсація, це маразм, дивлячись на гру і тих, і інших. Лос-Тікос – одна із найслабших збірних на форумі, до того ж команда ще й вікова. Іспанці переїхали катком підопічних Суареса, а Японії банально не вистачало креативу попереду, щоби зламати автобус представника КОНКАКАФу. Тим не менш, не дивлячись на три бали Коста-Рики й другу сходинку, стримати атаку німців буде надскладним завданням й майже нездійсненим.
Підопічні Фліка змогли зібратися після катастрофічної невдачі з «самураями». Перемагати іспанців у другому турі Бундестім могли, але десь не вистачало везіння (як зі скасованим голом Рюдігера у першій половині), а десь підводила реалізація. Тим не менш, на тлі «Фурії» німці виглядали гостріше в атаці й цікавіше в цілому, що дає привід говорити про їхній майбутній успіх у матчі №3 та подальший вихід до наступного раунду змагань. Принаймні, регламент мундіалю дозволяє на це розраховувати.
Немає сумнівів, що костариканці окопаються на своїй половині в фінальній третині поля й всіма правдами та не правдами відбиватимуть масовані атаки фаворита. Враховуючи той факт, що Німеччина провокує на собі порушень більше, ніж фолить сама, є сенс розглянути опцію з індивідуальним тоталом Коста-Рики за даним ігровим елементом.
«Лос-Тікос» агресивно зустрічатимуть суперника на підступах до власного карного майданчика, в цьому немає сумнівів. Для прикладу можна поглянути на показники цієї збірної у відборі в іграх проти тих же конкурентів в особі США, Канади …, де кількість порушень брала свій відлік з цифри 15. В даному випадку нам вистачить і 13 фолів, на чому власне і зробимо вибір.
Сербія – Швейцарія
Серби начебто й непогано проявили себе в першій половині проти Бразилії, зумівши скувати потужну атаку «пентакампеоне», а ось другі тайми в першому та другому турах – це були тотальні провали по частині пропущених. В обох випадках балканці по два рази діставали м’яч із сітки власних воріт і якщо проти головного фаворита форуму це випливало з ходу гри, то те, що трапилося в поєдинку з Камеруном, зрозуміти важко.
Тим не менш, перемога в один м’яч або нічия у другому турі, не дозволяли б сербам вийти на чистий другий рядок в квартеті. У будь-якому випадку необхідно брати гору над швейцарцями в заключному турі. У свою чергу, «Наті» вміло грали другим номером проти бразильців, не дозволяючи доводити справу до удару в тій кількості, як це було у випадку з балканцями. Швейцарія вміє грати на великих турнірах й обирати правильну тактику. Не перший великий форум про це свідчить.
На даний час доби в лінії немає статистичних викладок. Немає сумнівів, що дивитися варто лише у бік кількості порушень та жовтих карток. Також є сенс ризикувати й загравати вилучення. Відносно бігмаркетів, зупинимося на обміні голами. Сербія не вражає своєю грою на задній лінії та просідає фізично у других таймах. Швейцарці цілком здатні цим скористатися, так само як і атакуючий потенціал підопічних Стойковича дозволяє розраховувати на одне точне влучення в ціль. Як мінімум на 1:1 в ході матчу можна зробити розрахунок, а що буде далі вже не наша турбота.