Другий тур групового етапу успішно пройдено і попереду на нас чекає найсмачніше. Все або нічого, зараз або ніколи. Настають запеклі битви за місця в 1/8, які неможливо пропустити пересічному глядачеві, тож занурюємося глибше в розбір й вперед разом до перемоги!
Швейцарія – Туреччина
У групі А події розгорнулися не по наміченому сценарію. Якщо до італійців питань ніяких бути не може, то розклад місць з 2-го по 4-е у багатьох викликав подив. Валлійці, яких списували в ранг аутсайдера, своє місце в 1/8 застовпили, а ось швейцарці з турками потрапили під бронепоїзд під назвою «Скуадра Адзурра».
Якщо шанси Туреччини на продовження боротьби на Євро вкрай мінімальні, то у Швейцарії, в разі перемоги, з високою часткою ймовірності все буде тіп-топ, але в той же час розраховувати на те, що «Місячні зірки» ось так просто зіллють матч точно не варто. Наостанок, підопічні Гюнеша намагатимуться грюкнути дверима, які б проблеми в структурі гри вони не відчували, тому логічно припустити безліч боротьби, стиків, зупинок з боку рефері …
До слова, що одні, що інші сповідують силовий футбол і це можна було побачити вже на нинішньому форумі. Проти Уельсу турки одноосібно наколотили 18 порушень, як і у другому таймі проти італійців вони вели гру досить грубо (9 фолів за половину). Те, що швейцарці відповідять взаємністю, сумніватися також не доводиться. Досить поглянути на їхню статистику за останні роки, в якій вони вкрай рідко поступаються за даним ігровим елементом будь-кому.
Статус поєдинку також говорить на користь високої частоти порушень правил. Для обох все може закінчитися вже зараз і лише тріумф влаштує і тих, і інших. Схоже, що війни на футбольному полі не уникнути, а роботи у головного в полі словенця Славко Вінчіча буде досхочу. Якщо за жк він вельми неоднозначний персонаж, то в плані фолів присікає будь-які види грубості й агресії. Вибір напрошується сам собою.
Росія – Данія
Після стартового туру не можна було не відзначити не фарт датчан, але програвати два матчі поспіль, володіючи територіальною та ігровою перевагою – це вже якесь прокляття. Бельгійцям відверто пощастило, що Де Брюйне відновився і був готовий прийти на допомогу в самий найважливіший момент. У другій половині м’яч вперто не хотів летіти в площину воріт Куртуа (рятувала навіть хрестовина) і як підсумок – друга невдача скандинавів в ряд.
Росіяни не без проблем взяли три бали з фінами, але в той же час, помітно, що запас міцності у цієї збірної не великий. Під пресингом, високою інтенсивністю та градом атак підопічні Черчесова цілком можуть зламатися й це неодноразово і наочно показували «Червоні дияволи» Роберто Мартінеса. Всі виступи Росії за рік в цілому показують, що у них є проблеми в ментальному та психологічному напрямку. Ніякою стабільністю не пахне й поготів.
В даному протистоянні за данців каже практично все – від кадрового ресурсу до ігрової дисципліни. Єдине, що бентежить – наявність удачі, яка обходить їх усіма можливими способами. Насилу віриться, що збірна, яка переконливо стартувала у весняній частині відбору з трьох перемог, за підсумком не виграє жодного матчу в рідному Копенгагені на великому форумі. Скандинави заслуговують перемоги й давно на неї награли. Відступати вже нікуди.
Чехія – Англія
Плавно підбираємося до тих, хто більше розчаровує, ніж виправдовує очікування і збірна «Трьох левів» якраз з таких. Незадовільно команда Саутгейта відіграла в другому турі проти своїх сусідів з Шотландії. Якщо «Кельти» заслужили повагу своєю самовіддачею, то англійці вбивали відсутністю бажання до перемоги й будь-якого креативу в атаці. Єдине, що викликає подив – це рішення Лаоса не призначати чистий пенальті на Стерлінгу в кінцівці, а так, за великим рахунком, нічия виглядала закономірно.
Форвард «Байєра» Патрік Шик виступає в ролі локомотива для чехів. Його вміння бачити гру та моментально користуватися наданими можливостями достойно виняткової похвали, але в той же час сама збірна не особливо вражає. Шотландці мали безліч моментів біля воріт Вацліка й десь можуть уповати на відсутність везіння, а хорвати в принципі багато не створюють попереду і тим не менше на свій гол балканці награли.
Складно сказати, чому «Леви» перетворилася раптом в настільки прагматичних та читаючих персонажів й куди подівся їхній комбінаційний стиль. Атака на чолі з Кейном – тихий жах, без валідолу дивитися на це неможливо. Проте, нічийний результат з принциповим суперником в особі «Тартанової армії» повинен вдарити по самолюбству англійців. Один забитий м’яч за два поєдинки – це взагалі що таке?
Передумови, виправити ситуацію в ліпшу сторону вже в найближчій зустрічі проти Чехії є і їх чимало. Навчальним посібником для Саутгейта може послужити один з очних матчів проти підопічних Шилгавого у відборі, коли на цьому самому «Уемблі» від чехів летіли одні тріски (5:0). Того вечора спрацювало все – високий пресинг, перекриття зон, робота на флангах та холоднокровність групи атаки, де Кейн і Стерлінг показали себе якнайкраще. В останньому турі саме час нагадати догам, хто в групі господар.
Німеччина – Угорщина
Нарешті німців ми побачили у всій красі. Зразковий матч з потужним стартом (нехай й перші пропустили, але в той же час не зламалися) і подальший винос тіла в стартові 60 хвилин гри з відносно спокійною кінцівкою. Що тут скажеш, системність Льова дала свої плоди. Позиційно португальці були розтягнуті та розбиті і не факт, що після подібного «Селесао» оговтаються перед доленосним поєдинком проти діючих чемпіонів світу.
Відносно суперників «Бундестім», зустріч в Будапешті між Угорщиною та Францією запам’ятається передусім атмосферою навколо футбольного поля. Вщент заповнений стадіон створив особливий мікроклімат, в зв’язку з чим відчувалася підтримка 12-го гравця для угорців, що в якійсь мірі допомогло їм взяти одне очко. Хоча більшою мірою, самі французи не горіли бажанням добивати суперника, про що й говорять цифри по кілометражу – тільки за першу годину гри мадяри набігали на 5 км більше.
В заключному турі у підопічних Россі вже не буде підтримки трибун, а ті ж німці схоже тільки почали відчувати запах крові. Те, як Госенс і Ко вміло розтягували оборону Португалії – гідно особливої уваги та було дуже показовим. Компактність угорців також кане в лету і є підозра, що в заключній зустрічі вони зіграють більш відкрито, за що й поплатяться сповна. Як ніяк, а теоретичний шанс зачепитися за 1/8 у мадяр є і німці сповна скористаються оголеними тилами суперника. В ефективності атаки збірної Німеччини сумнівів практично немає.