Листопад місяць відкриваємо з протистоянь 9-го і 12-го турів у німецькій Бундеслізі та іспанській Ла Лізі, де в обох випадках намічаються максимально конкурентні двобої. Розбираємо, чого чекати за підсумком.
«Байєр» – «Штутгарт»
З 2020-го року в очних зустрічах даних колективів лише раз фіксувалася відсутність обміну голами – 2:0 на користь леверкузенців у листопаді 2022-го, в той час як у решті 10 випадках із забитими м’ячами з обох сторін проблем не виникало. Зокрема варто відзначити крайні три поєдинки між «фармацевтами» і «швабами», котрі пройшли у 2024-му, де незмінно команди забивали одна одній по два голи. Спершу, у чвертьфіналі Кубка Німеччини «Байєр» оформив вікторію 3:2, після чого в рамках 31-го туру Бундесліги суперники розійшлися миром 2:2, а в середині серпня, у Суперкубку країни, підопічні Алонсо дотиснули опонента у серії пенальті (2:2 в основний час).
У минулому турі, в матчі проти «Хольштайн Кіля», до вилучення догрався основний центрбек «Штутгарта» Джефф Шабо, що безумовно є вагомою втратою для задньої лінії гостей, в той час як у лазареті представника Леверкузена немає ключових виконавців й всі готові допомогти команді у найближчій топ-битві, включаючи Вірца і Боніфейса. Більше того, для «Байєра» чергова втрата очок серйозно вдарить по шансах захистити титул чемпіона країни, адже в сьогоденні «Баварія» і «РБ Лейпциг» вже відірвалися в таблиці на п’ять пунктів (15 – 20). У двох словах, фавориту потрібно вмикатися на максимум.
З іншого боку, яким би не був високим атакуючий потенціал «фармацевтів», не можна заперечувати відсутність надійності «Байєра» в оборонних порядках. Що казати, якщо в рідних пенатах леверкузенці пропускають три м’ячі від «Вольфсбурга» (4:3) й два голи від «Хольштайн Кіля» (2:2). Водночас «Штутгарту» теж потрібно набирати очки, оскільки команда зі старту опинилася в середині таблиці, тоді як у разі успіху в найближчій зустрічі «швабам» вдасться зрівнятися за набраними балами з колективом Алонсо. Не змінюватимемо тенденції й заграємо те, що фіксувалося у всіх очних поєдинках нинішнього року між даними командами – «ТБ 1.5» з обох сторін.
«Алавес» – «Мальорка»
Те, що представник Алави йде фаворитом у конкретно взятому матчі – з букмекерами в цьому сенсі можна посперечатися. Навіть при грі в чисельній меншості «Мальорка» грає організовано, що продемонструвала крайня домашня дуель проти баскського «Атлетіка», де вже з першого тайму «кіноварні» грали вдесятьох (підсумкові 0:0), а з тим же «Вальядолідом», якому «Алавес» поступився у рідних пенатах (2:3), острів’яни взяли виїзні три пункти (2:1), продемонструвавши різницю в класі після перерви й маючи статистичну перевагу, так само як і якість небезпечних моментів суттєво різнилася.
Здавалося б, домашня вікторія над «Севільєю» у другій половині вересня (2:1) затвердила на думці, що «Алавес» – це міцний середняк Прімери, але в подальшому послідувало гостьове фіаско від мадридського «Реала», де «пожирачі бобів» мало не здійснили камбек з 0:3 (підсумкова поразка 2:3), після чого підопічні Луїса Гарсії зазнавали невдачі ще у чотирьох поєдинках поспіль, де фінальним акордом є фіаско від «Райо Вальєкано» (0:1). Кубкова вікторія над «Компостелою» (1:0) не дає підстав говорити про те, що для «біло-синіх» настане світла смуга. Наразі залишається лише констатувати суттєвий ігровий спад колективу з Алави.
Обидві команди люблять грати другим номером. Зокрема, це стосується «Алавеса», котрий має найнижчі показники у лізі в плані контролю м’яча (41.4%), але при цьому «пожирачі бобів» здатні боляче жалити на контратаках, котрі розвивають переважно через фланги. Власне, на показниках кутових господарів хотілося б загострити особливу увагу. На рідному «Естадіо Мендісорроса» колектив із Алави в середньому підходить до кутового прапорця 5.6 разів за матч, тобто цифри маємо наближені до показників мадридського «Реала на «Бернабеу» (6.2). Ризикнемо зупинити вибір на індивідуальному тоталі корнером фаворита за тоталом 5.5 через верх.