Оглядаємо матчі 3-го туру української Прем’єр-ліги та 15-го туру на туманному альбіоні, де придивляємося як у бік результативності команд, так і в одному з випадків акцентуватимемо увагу на сильних аспектах гри фаворита.
«Динамо» Київ – «Металіст 1925»
Кияни провели два поспіль матчі на нуль при Шовковському, де в матчі №1 більшою мірою сухарю сприяло вилучення в стані «Кривбаса, котрий навіть у чисельній меншості мав два забійні моменти забити свій м’яч, в той час як у крайній дуелі проти «Руха» «динамівцям» вдалося зламати суперника ще в першій половині й нівелювати ризики пропущеного до мінімуму у другій сорокап’ятихвилинці, зробивши акцент на стерильному контролі м’яча. Чи варто чекати третій поспіль кліншит у виконанні столичних при новому наставнику?
Що цікаво, починаючи з середини вересня кияни незмінно давали збій в обороні, пропускаючи у семи матчах поспіль, включаючи ігри проти кандидатів на пониження в класі в особі ЛНЗ Черкаси (4:2), «Оболоні» (0:1), «Олександрії» (4:2). На сьогодні, якщо брати середню кількість пропущених м’ячів за поєдинок, оборона «Динамо» є середняком Прем’єр-ліги (1.33 голи за гру), в той час як у тих же черкащан і «Руха» показник зупинився на позначці (1.12).
Тобто, у вищезазначеному аспекті «біло-сині» ділять 9-11 позиції з «Олександрією» та «Оболонню» (у всіх в середньому по 1.33 пропущених) й це при тому, що колектив Шовковського трохи виправив становище за рахунок останніх двох зустрічей.
Тенденція результатів харків’ян «ОЗ + ТБ 2.5» перервалася у крайньому протистоянні з чемпіоном країни «Шахтарем» (0:2), тоді як перед прийдешнім поєдинком матчі за участю «Металіста 1925» незмінно завершувалися з великою кількістю забитих м’ячів (серія із п’яти ігор поспіль – 1:3, 2:2, 2:1, 1:2, 3:4). Зважаючи на те, що у минулому сезоні «жовто-сині» двічі відбирали очки у столичних (1:1, 0:0), дати бій андердог здатний і в конкретно взятій дуелі. Говорячи про підсумок, сенсація навряд чи станеться дивлячись на те, що киян почали додавати в ігровій якості і в той же час класичний обмін голами котирується невиправдано високо.
«Тоттенхем» – «Вест Хем»
«Шпори» грають у сміливий, атакуючий футбол при новому наставнику. Яскраве тому підтвердження цього не тільки результати команди у кожному окремо взятому поєдинку, але і у випадках, коли доводиться грати в чисельному меншості. Згадайте, гру проти «Челсі», де «Тоттенхем» догравав зустріч вдев’ятьох – навіть в такому стані лондонці намагалися не притискатися до власного карного майданчика, періодично тримаючи лінію оборону досить високо, а за рахунку 1:2 це навіть дало свої плоди (забитий м’яч, скасований через офсайд).
21 офіційний матч провели «молотобійці» цього сезону (АПЛ + кубок країни + єврокубки) і лише у п’яти випадках не було зафіксовано обмін голами. Тобто в нинішній першості «Вест Хем» асоціюється виключно з голами, але при цьому останнім часом вже простежується нотка низових результатів, де в останніх п’яти зустрічах тричі фіксувався низ за тоталом 2,5 м’яча (1:0, 1:0, 0:0), при цьому у всіх 5-ти іграх колектив Мойєса жодного разу не програвав (чотири перемоги + одна нічия). У лондонському дербі «молотки» однозначно гратимуть на перемогу, аби скоротити відставання від єврокубкової зони.
Тур серед тижня не може не таїти в собі частку непередбачуваності й відсутності логіки. Обидвом командам належить зіграти вже найближчої неділі, де «шпорам» протистоятиме «Ньюкасл», а «молотобійцям» «Фулхем». Тобто веду до того, що високої інтенсивності протягом усіх 90 хвилин у майбутньому поєдинку не варто чекати. І «Тоттенхем», і «Вест Хем» намагатимуться розподіляти сили на дистанцію, а отже «феєрії голів на прикладі крайнього матчу за участю підопічних Постекоглу (3:3) не варто чекати. В сухарі також не віритися, тоді як золотою серединою у всьому вищесказаному бачиться діапазон забитих м’ячів від двох до трьох.