Традиційно, з п’ятничного вечора стартують чергові тури у топових європейських чемпіонатах. Прістібаємо ремені й готуємося до турне на «Естадіо Хосе Сорілью» і «Парк де Пренс».
«Вальядолід» – «Мальорка»
Минулого сезону «кіноварні» здивували тим, що змогли пробитися до фіналу Кубка Короля, де також нав’язали максимально конкурентний бій баскському «Атлетіку» (фіаско у серії пенальті). Старт нинішньої першості ознаменований тим, що острів’яни розбивають об каміння негативні тренди, на прикладі того ж крайнього поєдинку на «Беніто Вільямарін», де в дуелях з «Бетісом» «Мальорка» стабільно демонструвала негативні результати, але цього разу Мурікі і компанія здобули перший тріумф над «зелено-білими» за останні 11 років (2:1), піднявшись у таблиці на єврокубкову шосту сходинку.
«Біло-фіолетові» очікувано плетуться в низах турнірної тблиці, насилу здобуваючи позитивні результати. Головним мінусом «Вальядоліда» є виступи у гостьових зустрічах, де за підсумками стартових чотирьох матчів у пасиві команди чотири поразки й катастрофічна різниця забитих/пропущених 2:15. А ось у рідних пенатах підопічні Пауло Пеццолано грають зразково дисципліновано, де за 270 хвилин ігрового часу не було пропущено жодного голу й здобуто п’ять балів (1 перемога, 2 нічиї, 0 поразок). «Мальорка» – з тих команд із закритим ігровим стилем, проти яких можна продовжити суху серію в обороні і взяти чергові очки в рідних пенатах.
Звертаємо увагу на той факт, що і «Вальядолід», і «Мальорка» грають агресивно по відношенню до суперника, не соромлячись зупиняти атаки опнентів за допомогою порушень, що і відображається на статистиці. «Біло-фіолетові» наразі йдуть на другій позиції у Ла Лізі після «Вільярреалу» за картками жовтого кольору (в середньому за матч 2.9), в той час як «кіноварні» на старті нинішнього ігрового року не добирають своїх показників минулого сезону, де за підсумками 38 турів першості 23/24 цифра ж/к зупинилася на позначці 2.7. Однозначно варто чекати на силовий футбол, з великою кількістю боротьби в центрі поля, де рефері Мунуера Монтеро буде змушений нагороджувати гравців гірчичниками.
«ПСЖ» – «Реймс»
Як і в попередньому прогнозі, одна з двох команд є суто домашньою. Мова йде про «Ренн», котрий на виїзді зазнав двох поразок (1:2 від «Реймсу» і 1:3 від «Страсбурга»), тоді як в плані матчів на рідній арені «червоно-чорні» демонструють найкращі цифри серед усіх учасників – 2 перемоги, 1 нічия, з різницею забитих/пропущених 7:1. Тобто колектив Жульєна Стефана цілком здатний конкурувати з найкращими командами Ліги 1 і явно не добирає очок у гостьових зустрічах, де в тій самій минулый першості «Ренн» мав практично рівні цифри за кількістю перемог/поразок поза домашніми умовами (5 – 6 – 6).
У парижан поки що одна втрата очок на старті ігрового року 24/25 – виїзна нічия проти «Реймса» в крайньому турі (1:1) одразу після важкого поєдинку в рамках Ліги чемпіонів з «Жироною», де за волею долі вдалося вирвати вікторію на останній хвилині основного часу завдяки ляпу голкіпера каталонців (1:0). У минулому сезоні «ПСЖ» грав з запасом, дозволяючи собі втрату концентрації й очок в окремо взятих поєдинках. Не виключено, що і в сьогоденні, у світлі інтенсивного графіка, столичний клуб гратиме не на повну силу на внутрішній арені, плюс до всього втрата Мбаппе в передній ланці позначатиметься.
За останні два сезони крайні чотири очні дуелі між даними командами говорять про те, що не варто робити однозначні висновки в плані переможця пари в конкретно взятій зустрічі. «Ренн» тричі відбирав очки у парижан, де двічі відсвяткував звитягу (1:0, 2:0) й ще в одному випадку розійшовся миром з «ПСЖ» на «Парк де Пренс» (1:1 у лютому 2024-го). Наявні факти підштовхують до думки, що можна і перестрахуватися на рахунок успішного виступу господарів й заграти не програш столичних. Ми ж спробуємо ризикнути й опцію «П1» підкріпити класичним обміном голами. До слова, підопічні Луїса Енріке пропускали у чотирьох поєдинках із п’яти на старті нинішньої першості – 1:1, 3:1, 3:1, 6:0, 4:1.