Підбиваємо підсумки тижня матчами в українській і англійській Прем’єр-лігах. Спершу завітаємо до Львова, після чого перемістимося до Лондона, придивляючись до ставок на господарів поля. Let’s go!
«Рух» – «Оболонь»
Колектив Пономарьова вкрай нестабільно себе показав в осінній кампанії, за два місяці, з 15-го вересня по 10-е листопада не вигравши жодного матчу в рамках Прем’єр-ліги, штампуючи одну нічию за іншою, у зв’язку з чим «Рух» перестали сприймати як одного із кандидатів на єврокубкові позиції. Друга половина минулого місяця й початок грудня перевернули ситуацію. Краснопір і співтовариші вирвали нічию проти «Шахтаря» (1:1), взяли чотири бали проти «Полісся» (1:1, 1:0) й тріумфували над «Лівим берегом» (1:0), у зв’язку з чим вже є підстави говорити про те, що львів’яни – головний конкурент «Кривбаса» за місце в топ-4.
«Пивовари» Сергія Шищенка наразі сприймаються в якості одного з головних кандидатів на прямий виліт з еліти українського футболу. Умовні «Інгулець» і «Лівий берег» помітно додають, так само як і «Колос» свої очки здобуває навіть в іграх з топами дивізіону в особі київського «Динамо» (1:1). Відзначаємо і матч з «Кривбасом» під завісу листопада, де «Оболонь» виглядала більш-менш непогано й реалізуй свої моменти, котрих було чимало (включно з не забитим пенальті), можна було б розраховувати і на нічию. Але подібні виступи у виконанні киян – це скоріше локальна акція. В більшості випадках ми бачимо відсутність якісної гри, де все зводиться до прагматичного закритого футболу.
Пригадуємо перший ігровий місяць нинішього сезону. «Рух» його почав зі знаком плюс, у невластивій для себе манері граючи результативно в кожному поєдинку, оформляючи розгромні вікторії над «Оболонню» (4:0), «Зорею» (3:0) і «Інгульцем» (5:0). Не виключено, що в заключному матчі цього року «Рух» нарешті згадає, як він вміє забивати не один м’яч у ворота суперника. «Пивовари» мають другу найгіршу оборону в лізі (28 пропущених), а отже існує висока ймовірність того, що підопічні Пономарьова відзначаться двома голами за 90 хвилин вперше з серпня місяця, на що і буде зроблено розрахунок.
«Челсі – «Брентфорд»
«Сині» мають чудовий шанс скоротити відставання від «Ліверпуля» до двох балів й збільшити відрив від «Арсенала» до чотирьох, адже і мерсисайдці, і «каноніри» розписали нічиї в суботній програмі Прем’єр-ліги, не зумівши переграти в домашніх умовах «Фулхем» та «Евертон» (2:2 й 0:0 відповідно). Також відзначаємо той факт, що «пенсіонери» можуть похвалитися найкращою атакою в дивізіоні (35 забитих) й водночас, підопічні Марески лідирують за іграм на виїзді – 19 очок у 8 поєдинках, а ось у рідних пенатах «Челсі» крокує на тринадцятому рядку (3 – 3 – 1), поступившись на «Стемфорд Брідж» лише «Ман Сіті» в стартовому турі (0:2).
«Бджоли» Томаса Франка – унікальна команда нинішньої першості. На рідному «Брентфорд» Ком’юніті» лондонці демонструють найкращі домашні показники серед усієї двадцятки команд АПЛ, випереджаючи «Ліверпуль» на три пункти (22 – 19), при цьому не маючи поразок (7 – 1 – 0). У свою чергу, гостьові зустрічі для «червоно-білих» проходять в іншому ключі і якщо за підтримки своїх трибун «Брентфорд» втрачав очки лише в одному випадку, то під натиском гостьових фанатів даний колектив зумів набрати очки лише у грі з «Евертоном», розписавши сухарі на «Гудісон Парк» (0:0), а в крайньому виїзному матчі представник столиці капітулював перед «Астон Віллою» (1:3).
На виході маємо дуель двох найяскравіших команд еліти англійського футболу. В середньому у матчах за участю «Челсі» відмічаємо гольових дій на рівні 3.53, тоді як в іграх з «Брентфордом» – 3.93. Аномальні показники, чи не так. В той же час, вище згадували про те, що «бджоли» вкрай слабко проводять виїзні зустрічі, маючи лише один зароблений бал у семи дуелях, що наштовхує на користь ставки «П1», котру підкріпимо обміном голами. До слова, крайнє очне протистояння між даними суперниками в березні 2024-го завершилося бойовою мировою 2:2. Чекаємо на яскраве шоу й цього разу.