У заключний ігровий день місяця завітаємо до Нідерландів і на Піренейський півострів, де розглянемо півфінальні кубкові дуелі в Роттердамі та Більбао. Оцінюємо передматчеві розклади й виносимо вердикт в плані статистики і результативності.
«Атлетік» – «Атлетіко»
Після несподіваного домашнього фіаско у першому півфінальному матчі, шанси «матрацників» на вихід у фінал бачаться примарними й справа не тільки в тому, що на «Сан-Мамесі» необхідно відігравати гандикап в один гол, а й у відсутності двигуна команди Антуана Грізманна (травма щиколотки). Без француза мадридці не змогли переграти на виїзді найгіршу команду Прімери в особі «Альмерії» (2:2), котра двічі досить швидко відігравалася після забитих м’ячів Корреа і Де Пауля, при цьому за метрикою xG награвши всього на 0.39 гола. З листопада місяця для «Атлетіко» оступатися у гостьових зустрічах стало стабільністю й набуло системний характер.
Баски також провалилися на вихідних, не зумівши скористатися кадровими втратами й втомою «Бетіса», з перших хвилин демонструючи нульовий футбол за частиною креативу попереду, при цьому вже в першій половині у підопічних Вальверде намітилися проблеми з дисципліною, у зв’язку з чим закінчення першого тайму й всю другу половину «леви» відіграли у чисельній меншості. Наявна невдача віддалила Більбао від заповітної зони топ-4 (від «Атлетіко») на три пункти (49 – 52). Й водночас варто визнати, що наразі усі думки гравців «Атлетіка» лише про вихід у фінал Кубка Іспанії, котрий даний колектив не вигравав з далекого 1984-го.
Оскільки гра починається з рахунку 0:1 не на користь столичних, варто чекати щось схоже на те, у що грав «Атлетік» на «Вандо Метрополітано» після забитого гола. Баски не соромилися вибудовувати «автобус» за мінімальної кількості контролю м’яча, у зв’язку з чим вся статистика за ударами, кутовими і тощо, із запасом була на користь «матрацників». У матчі-відповіді пропонуємо також придивитися до переваги «Атлетіко за корнерами, де в поєдинку №1 банда «Ель Чоло» взяла гору 10:6, поступаючись до перерви 1:3. Тобто, коли того вимагала ситуація, у другій половині «АМ» перестріляв суперник за даним ігровим елементом рівно втричі (9:3). Коефіцієнт 2.19 на «П2» за кутовими – те, що нам потрібно.
«Феєнорд» – «Гронінген»
Роттердамці мають величезні шанси взяти цьогорічний трофей Кубка Нідерландів. Головні конкуренти в особі ПСВ, «Аякса», «АЗ», «Твенте» вже зійшли з дистанції, тоді як у фіналі підопічних Слота чекає скромний «Неймеген», котрий насилу зумів подолати півфінальний рубіж у вигляді «Камбура» (представника Еерсте Дивізі) – 2:1 за підсумками 120 хвилин. Майбутній суперник «Феєнорда в особі «Гронінгена» також представляє нижчий дивізіон, де за підсумками 26 турів розташовується лише на шостій сходинці з відставанням від лідера першості в розмірі 12 балів (45 – 57).
Крайні результати «Феєноорда» за півтора місяці свідчать про те, що команда заграла прагматично, не включаючи обертів на повну потужність. Тільки вдумайтеся, чемпіон Нідерландів, в одному з найверховіших чемпіонатів у Європі, має 9 матчів поспіль у всіх турнірах через «ТМ 2.5», в тому числі роттердамці зберегли свої ворота на замку в рамках 1/8-ї та ¼-ї фіналу Кубка Нідерландів проти ПСВ і «АЗ» (1:0 й 2:0 відповідно). У Ередивізі Хіменес і компанія вже не зрушать з другого місця, в той час як у єврокубках шлях «ФР» завершився на стадії 1/16-ї, де в серії пенальті «Рома» виявилася сильнішою.
Минулого сезону «Гронінген» борознив простори вищої ліги Нідерландів, де в очних дуелях двічі всуху поступався роттердамцям (0:1, 0:3). З того часу різниця в рівні між майбутніми суперниками стала тільки відчутнішою, а значить у фаворита є все, аби зняти питання про другу путівку у фінал задовго до фінального свистка. Важко уявити те, що на «Де Кейпі» шоста команда Еерсте Дивізі зможе втримати власні ворота в недоторканності хоча б в одному з таймів, при цьому, враховуючи, наскільки надійно на дистанції проводить в обороні свої поєдинки «Феєнорд», є сенс звернути увагу на опцію «П1 в обох таймах».