Найближчої доби завітаємо до сонячної Одеси на арену «Чорноморець», а також побуваємо на Піренейському півострові, де продовжуємо оглядати стартовий тур Ла Ліги. Граємо на опціях результативності й викладках статистики.
«Чорноморець» – «Колос»
Бабич поки що вичавлює з «моряків» все, що може, виходячи з наявних кадрів. Одеса могла забивати як у гостьовій грі проти «Кривбаса», так і в домашньому матчі з «Зорею», при цьому «Чорноморець» продемонстрував те, що вміє більш-менш організовано сідати низьким блоком й не давати супернику розтягнути власну оборону. І тим не менш, роблячи перші висновки після стартових турів, фіксуємо те, що одесити все ще виглядають сирувато структурно. Без поповнень у ростері в ході трансферного вікна справа з мертвої точки суттєво не зрушиться.
По «Колосу» змін не помітно від слова зовсім. Філософія клубу залишається незмінною, тоді як друга половина поєдинку проти «Оболоні» виступає в якості винятку. За підсумками перших двох турів, у трьох таймах із чотирьох за участю ковалівців фіксувалися нулі на табло. Зустріч з «Інгульцем» тижневої давності наочно продемонструвала, що з себе в сьогоденні представляють підопічні Поздєєва – самі не грають в атаку й не дають це робити супернику (1 удар у площину воріт на дві команди). Дуель з представником Петрово взагалі можна охрестити як найнудніший матч стартового відрізка чемпіонату (0:0).
Виходячи з вищевикладених фактів, напрошується логічний висновок на користь малорезультативного футболу. Для прикладу візьмемо в обіг і очні дуелі минулої першості, де в обох зустрічах перемагали господарі (1:0, 2:0), а отже можна зробити сміливий висновок на користь опції «хоча б одна не заб’є» за скромний коефіцієнт 1.72. У господарів на одному Хобленку виїхати не вийде, намагаючись розкрити ешелоновану оборону «Колоса» або впіймати ту на контратаці, тоді як у стані ковалівців наразі й виділити нема кого у передній ланці.
«Лас-Пальмас» – «Севілья»
Минулого сезону можна виділити чотири команди, котрі доволі мало фолили на супернику в середньому за поєдинок – «Реал Мадрид» (9.7), «Жирона» (10.7) і «Барселона» з «Лас-Пальмасом» (по 10.8). З іншого боку виділяємо шість колективів, які найбільше провокували опонентів порушувати правила на собі, у показниках яких цифра перевалювала за тринадцять – «Гранада» (13.3), «Кадіс» (13.1), «Бетіс» (13.1), «Райо Вальєкано» (13.6) й вищезгадані «Реал Мадрид» 13.8) та «Лас-Пальмас» (13.1). Як бачимо, представник Гран-Канарії представлений в обох випадках.
Стосовно севільців, колектив Хав’єра Гарсії Пім’єнті зліплений з іншого тіста в плані ігрового стилю, де на супернику «нервіонці» фолять частіше, ніж приймають порушення на собі. За підсумками першості 23/24 «червоно-білі» зробили 12.6 фолів, спровокувавши на собі 11.7. Середні цифри жовтих карток також красномовні – 2.8 за матч (108 у 38 поєдинках + 4 вилучення), що є другим показником у Прімері після «Хетафе». Наприклад у «Лас-Пальмаса» одні з найнижчих цифр за даним ігровим елементом серед усіх учасників – 2.1 (80 ж/к).
Квітнева очна дуель майбутніх суперників на полях Гран-Канарії завершилася паритетом з точки зору гірчичників – 3:3 (плюс червона картка з боку «Лас-Пальмаса»), при цьому за показниками фолів «Севілья» мала відчутну перевагу – 13:8. У дуелі на «Рамон Санчес Пісхуан» у вересні 2023-го ще раз фіксуємо перемогу «нервіонців» за порушеннями (13:12), в той час як за кількістю жовтих «пальми» вдвічі перестріляли севільців (6:3). Висновки зі сказаного напрошуються відповідні, де можна грати як мінусовий гандикап фолів на користь гостей, так і їхній індивідуальний верховий тотал.