Відкриваємо тиждень із протистоянь у Житомирі і Каталонії, де по черзі розглянемо матчі 26-го й 33 турів української Прем’єр-ліги та іспанської Прімери. Граємо на сильних сторонах фаворитів, комбінуючи з опціями загальної результативності.
«Полісся» – «Ворскла»
Представник Житомира горить бажанням реваншуватися за виліт із півфіналу Кубка України (0:1). Той матч запам’ятався тим, що «Полісся» створювало свої моменти виключно після стандартів, не маючи жодної гарної нагоди забити саме з гри. Звичайно ж Долганський не відступатиме від своєї філософії й спробує зіграти в тому ж прагматичному стилі, намагаючись засушити гру і по можливості реалізувати свій максимум попереду.
Полтавчани не мають турнірної мотивації на залишок сезону, в той час як «Полісся» все ще бореться за четверте-п’яте місце. Наприклад, від України до єврокубків кваліфікується п’ять команд у разі успіху «Шахтаря» над «Ворсклою» у фіналі Кубка країни, що з більшою часткою ймовірності так і станеться, тож мотивація «вовків» гранично зрозуміло у всіх сенсах.
&t=8s
Пригадуючи очний матч першого кола у Полтаві, констатуємо факт впевненої вікторії «Полісся» (3:0), котра успішно відіграла другим номером на контратаках. Але маємо дві істотні відмінності від того поєдинку. Перший – це відсутність Бені Макуана (автора одного із забитих того вечора); другий – майбутній матч вже не судитиме пан Козик, котрий відверто витягував житомирян у декількох зустрічах першого кола. Зокрема, в дуелі з «Ворсклою» даний рефері свистів фоли в один бік, за що був «нагороджений» критикою після поєдинку.
Виглядатиме дивно, якщо команда без мотивації виграє ще один матч у Житомирі протягом квітня місяця. Як мінімум чекаємо на не програш «Полісся», що можемо підкріпити діапазоном забитих м’ячів 1-3. За весь чемпіонат в домашніх матчах за участю «вовків» лише двічі фіксувалося більше трьох голів – нещодавні 1:4 проти «Чорноморця» й сенсаційна вікторія у чисельній меншості проти «Динамо» (3:2). Ставка на прагматизм у конкретному поєдинку – вірний рецепт успіху.
«Барселона» – «Валенсія»
Цікаво, що заява Хаві про те, аби залишитися на тренерському містку прозвучала не в момент, коли каталонці видають шестиматчеву суху переможну серію в рамках Ла Ліги, а саме після невдалих поєдинків проти «ПСЖ» у Лізі чемпіонів (1:4) і «Реал Мадрида» на внутрішній арені (2:3). Мабуть, в керівництві клубу дійшли висновку, що в нинішньому футболі не так багато фахівців, котрі здатні потягнути одного із грандів європейського футболу, що й доводить приклад «Ліверпуль», для якого максимум у дні сьогоднішньому – це коуч з нідерландської першості в особі Арне Слота.
Перед стартом майбутньої зустрічі виходить так, що після серії із 13 матчів без поразок, в пасиві «блаугранас» два фіаско поспіль, котрі необхідно закривати перемогою й повертатися на другу сходинку в таблиці, на якій знову розташовується «Жирона». Якщо говорити мовою цифр, то після сенсаційної втрати очок з «Гранадою» (3:3), «Барселона» вийшла на серію із трьох домашніх сухих перемог поспіль в Прімері, по черзі здолавши «Хетафе» (4:0), «Мальорку» (1:0) і «Лас-Пальмас» (1:0). «Валенсія» – ідеальний суперник, проти якого можна продовжувати він-стрік, рівно як «синьо-гранатові» мають нагоду оформити черговий клін-шит.
«Кажанів» точно не назвати гостьовим колективом, навіть попри два виїзні успіхи поспіль над «Гранадою» та «Осасуною» (двічі по 1:0). Поза рідними стінами підопічні Барахи забивають на рівні «Альмерії» (по 16 голів), при цьому пропускають більше за «Алавес» (24 vs 21). Востаннє, коли «Валенсія» могла похвалитися перемогою над каталонцями в їхньому ж лігві, на дворі стояв квітень 2016-го (2:1), після чого в домашніх стінах «Барселона» виграла п’ять матчів й два звела внічию проти валенсійців. І цього разу нічого іншого не залишається, як дивитися в бік підсумкового успіху фаворита, а враховуючи низовий стиль гостей, припускаємо, що в матчі буде забито голів в діапазоні 2-4.