Продовжуємо оглядати товариські матчі на європейському континенті. На черзі дуелі на «Парк Олімпік Ліоннез» у Ліоні й арені «Паркен» в Копенгагені, у яких акцентуватимемо увагу на сильних сторонах фаворитів.
Данія – Швейцарія
Вкрай непереконливо виглядали швейцарці у відбірному циклі. Зокрема виділяємо останні чотири тури, в яких «Наті» не змогли здобути жодної перемоги, розписавши три поспіль мирові з Білоруссю (3:3), Ізраїлем (1:1) та Косово (1:1), після чого капітулювавши перед Румунією у боротьбі за перше місце в підгрупі I, при цьому випередивши євреїв (третя позиція) всього на два пункти (17 – 15). Зазначаємо і той факт, що підопічні Якіна, при досить слабкій опозиції, в середньому пропускали більше одного голу за матч (11 м’ячів у 10 іграх).
Датчани зняли всі питання стосовно прямого виходу на Євро-2024 за тур до фінішу відбіркового циклу, при цьому навіть, з урахуванням поразки від Північної Ірландії в завершальному поєдинку, «датський динаміт» не втратив лідируючої позиції. В середньому підопічні Юльманда пропускали рівно 1 м’яч за поєдинок (10 за підсумками 10 турів), в той час як забили за весь відбірковий етап майже вдвічі більше (19). Скандинави все ще у топі європейського футболу і на майбутньому форумі однозначно попсують нерви головним фаворитам на титул, як це було на прикладі минулого європейського форуму.
У контрольних зустрічах спиратися на логіку – себе обманювати. Все залежатиме від настрою і бажання гравців, але якщо робити об’єктивний вибір, швейцарці продемонстрували регрес у грі і результати в осінній кампанії кваліфікації, тоді як датчани в рідних стінах мають стовідсотковий показник перемог протягом крайніх двох відбіркових стадій. Раніше ми зазначали, що у відборі обидві збірні багато пропускали, незважаючи на не найсильнішу опозицію, а отже, є сенс звернути увагу на опцію «ОЗ», котру підкріпимо підсумковою вікторією більш стабільних господарів.
Франція – Німеччина
Удар по креативу французів у майбутній зустрічі – це відсутність Антуана Грізманна, але в той же час лінію атаки «гальських півнів» можна назвати вбивчою на чолі з Мбаппе, Жиру, Дембеле (Тюрамом), плюс середня і задня ланки з Меньяном на стражі воріт виглядають монолітно. Як би раніше не критикували Дешама за відсутність нових ідеї, за наявного ростера Дідьє має всі шанси здобути титул чемпіона Європи і підняти цей трофей над головою не лише у статусі гравця (на прикладі успіху 2000-го року), а й в якості тренера.
Бундестім переживає непрості часи. Таких виконавців як Хаверц, Фулькруг або Вернер не звести до списку топових фінішерів сучасності, тоді як Вірцу і Мусіалі ще треба обрости належним досвідом, аби на рівних протистояти тим же англійцям. Не дає приводів для оптимізму і поява Нагельсмана на посту коуча, при якому вдалося виграти лише один матч із чотирьох – вікторія 3:1 над штатами, після чого послідула мирова з Мексикою (2:2) й два поспіль фіаско від Туреччини і Австрії (2:3 та 0:2 відповідно).
Німеччина у пошуку своєї гри й оптимальних тактичних схем, в той час як Франція – це готовий продукт для підкорення найвищих вершин. У Ліоні максимум, на який може розраховувати нинішній Бундестім – забитий м’яч, тоді як віце-чемпіони світу мають мотивацію у вигляді реваншу за поразку в Дортмунді у вересні 2023-го (1:2). Того вечора головна ударна сила французів в особі Мбаппе залишився гріти лаву запасних й водночас подібного точно не відбудеться у найближчій зустрічі. Зусиллями Кіліана господарі візьмуть гору у результативній манері.