Закриваємо третій ігровий день дуеллю у Гельзенкірхені за участю одного із головних претендентів на золоті медалі. Розглянемо, чи вдасться підопічним Саутгейта виправдати очікування.
На минулому Євро переважна більшість фанатів вболівала проти Англії, проти того стилю, котрий прищепив Саутгейт «трьом левам». У груповому етапі, в іграх за участю британців можна було відіспатися на три дні вперед, а гра з Шотландією (нульова нічия) стала найнуднішим поєдинком усього турніру. Якщо говорити мовою цифр, за підсумками стартових 3-х матчів в графі забитих/пропущених фіксуємо 2:0, де двічі мінімально вдалося переграти хорватів і чехів (1:0, 0:0, 1:0).
Головна особливість англійців – їх неможливо задавити інтенсивним футболом. Що «три леви», що «тартанова армія» – дві саме фізично міцні збірні на турнірі, проти яких не працюватиме пресинг. До того ж, за нинішньої середньої ланки Англія розриватиме у швидких переходах із оборони в атаку. Беллінгем, Фоден, Сака, плюс Кейн, котрий вміє як віддати філігранну передачу з центру поля (приклад гостьового матчу з Україною), так і сам виступити в якості фінішера (одного з найкращих у світі).
Ця Англія голодна до перемог і жадає здобути свій перший титул чемпіона Європи. А от серби лише розчаровують. Відбірковий цикл можна назвати наполовину провальним для балканців, адже мучитися до останнього туру в настільки слабкій групі – момент показовий. Насамперед зазначаємо – відсутність ідей з боку Стойковича (коуча збірної). Футбол нинішньої Сербії примітивний і передбачуваний. Організація гри нульова. Щоразу складається враження, що у збірній гравці вперше бачать один одного. Немає думки в атаці, тоді як високо задерта лінія оборони має стати ласим шматком для таких швидкісних збірних, як англійці.
Гра на флангах вирішуватиме багато в плані підсумкового результату. Якщо по краям у «трьох левів» все тіп-топ, то у сербів навпаки, повна відсутність швидкісних виконавців. Різниця в цьому аспекті між суперниками буде колосальною на користь фаворита. Припускаємо, що в групі Англія намагатиметься віддзеркалити свій прагматизм трирічної давності, додаючи в ігровій якості по ходу турніру (на прикладі Франції зразка 2018-го). Виносимо вердикт на користь опції «П2 + ТМ 4.5».