Суботній вечір у польському Вроцлаві ознаменується як шоу, в якому виступатимуть одразу шість українських бійців, де головною стравою стане бій за участю найкращого супертяжа сучасності, протистояти якому буде обов’язковий претендент за версією WBA. З побажаннями удачі нашим бійцям приступаємо до розбору!
«Коли мрієш про велике – будь готовий прикласти надзусилля! Коли ставиш високу мету – будь готовий працювати ще більше! Шлях визначено і ми пройдемо його разом», – саме з таким посилом Сашко крокує від бою до бою, з кожним наступним поєдинком підкорюючи нові вершини. Залишилося зовсім трішки, аби здійснити найзаповітнішу мрію й стати абсолютом у двох вагових. Теренс Кроуфорд, з яким Усик перевіряв свої здібності за грою в шахи, став першим, кому у липні цього року вдалося переписати історію світового боксу й зачистити два дивізіони.
Для Олександра головною перепоною у завоюванні останнього поясу за версією WBC стало «жадібне пузо» на прізвище Ф’юрі, котре тікає вдалину й не озирається. Як бізнесмена пана Тайсона зрозуміти можна, адже його акції перед боєм з Нганну значно б впали, якби він спершу бився з Усиком і програв. Логіка гранично зрозуміла, тож залишається лише чекати перемог обох володарів поясів і вірити в договороспроможність британця на двобій в першій половині 2024-го.
Стосовно майбутнього суперника Сашка, тільки лінивий не порівнював техніку і габарити Дюбуа з Джошуа. Ось тільки Даніель – це лайт-версія більш титулованішого Ентоні. Це стосується і належного досвіду, і швидкісних навичок, і не вміння працювати контрпанчером, і відсутності правого прямого в арсеналі. Головним же козирем Даніеля можна назвати лівий боковий (хук) і аперкот на зближенні. Тобто, середня й ближня дистанції – це підвищений рівень небезпеки для українського бійця.
Перейдемо до послужного списку британця. Єдиний суперник Даніеля, котрий заслуговує на увагу – це Джо Джойс. Особливий акцент варто приділити кількості пропущених джебів – 98 за неповних 10 раундів, що можна назвати катастрофою для Дюбуа. Якщо Усик підійде до бою з тим самим настроєм, що і до поєдинку проти Джошуа, обличчя «динаміта» перетвориться на «пюре». Тоннаж ударів Сашка в порівнянні з Джойсом буде несумірним.
Будучи ігровиком у ринзі, Олександр використовуватиме свою колосальну перевагу в роботі ніг, буде закручувати каруселі, рвати ритм, використовувати перевагу в таймінгу й боксерському інтелекті… За великим рахунком все зводиться до того, що єдиний шанс андердога – це лакі-панч на ближній дистанції і не більше того. І ось тут ми знову повертаємось до усіх мінусів Дюбуа. Як саме ще зелений Даніель (25 років) збирається впіймати на помилці того, хто пошив у дурні всіх топів крузервейта і хевівейта? Навіть у «жадібного пуза» на «велосипеді» немає гідної відповіді на дане питання.
Підводячи підсумки, робимо наступний висновок: стартові раунди підуть на розвідку, після чого Усик нарощуватиме темп, нашаровуючи все більше комбінаційної роботи, в той час як Даніелю нав’язати необхідний для себе силовий бокс не вдасться через банальну різницю у функціоналці, швидкісних навичках, плюс до всього не забуваємо, що в крайньому грудневому двобої з Лереною у «динаміта» стався розрив хрестоподібних зв’язок.
Букмекери чомусь впевнені у перемозі Олександра в першій половині бою, але якщо подивитись на послужний список Сашка, починаючи з першого гостьового поєдинку в Польщі у вересні 2016-го й закінчуючи торішньою Саудівською Аравією, жоден бій не завершувався раніше сьомого раунду. Навіть відвертий «мішок» Візерспун встояв до гонгу 7-ї трихвилинки.
Найвірогідніше Дюбуа не витримає тоннажу ударів у великий кількості від Усика і в той же час, з огляду на тенденцію і тактику Олександра безпосередньо в боях, умовний момент відмашки рефері станеться приблизно в раундах з 8-го по 11-й.