Острівний турнір UFC 254 в Абу-Дабі обіцяє стати найкасовішим в історії змішаних єдиноборств, а бій за участю одного з найбільш медійно розкручених бійців організації в особі Хабіба Нурмагомедова привертає особливу увагу не тільки з боку шанувальників ММА, але й викликає широкий інтерес у громадськості в цілому.
Відчайдушний американець Джастін Гетжи вельми несподівано увірвався в ряди претендента на чемпіонський пояс. У тому, що трапилося безпосередньо винна пандемія, яка зірвала довгоочікуваний бій Хабіб-Фергюсон. Саме на заміну Нурмагомедова і зголосився Джастін, в одні ворота перебивши універсала «Ель Кукуя». Хоча за великим рахунком Тоні сам підвів себе під несприятливий результат, пройшовши менш ніж за місяць дві вісогонки, чим суттєво вимотав свій організм напередодні поєдинку.
Дагестанець свій крайній бій провів у вересні минулого року проти яскравого ударника Порьє, удосрочив того в третій п’ятихвилинці і збільшивши свій рекорд до 28:0. Чимало помилок допустив «Орел» в тому протистоянні, як в стійці, так і партері, ледь не потрапивши на задушливий прийом. На сьогодні залишається відкритим питання психології Хабіба в зв’язку з трагедією в його родині. Як це відіб’ється на ньому і на його виступі безпосередньо в самому восьмикутнику, не знає ніхто.
Якщо розбирати техніку бійців, то в аспектах ударки і боротьби все гранично ясно. Незважаючи на те, що в стійці Нурмагомедов росте від бою до бою, змагатися з Гетжи в цьому аспекті було б помилкою. Американець відчуває себе як риба у воді на ближній і середній дистанціях. Він виразно провів роботу над помилками після двох поразок від Альвареса і Порьє, діючи більш ощадливо і холоднокровно. Поєдинок проти старожили дивізіону Фергюсона яскравий тому приклад.
Що стосується грепплінга, американець володіє базовими навичками боротьби, але в порівнянні з вміннями дагестанця, вони навряд чи принесуть свої плоди на довгій дистанції. Так чи інакше, «Орел» розірве дистанцію і переведе Джастіна, поступово вичавлюючи з того всі соки.
Швидкого закінчення сутички тут не бачу. Скоріш все піде по сценарію, де на початку поєдинку Гетжи вдасться стримувати спроби переводу в партер, працюючи переважно в центрі октагону. Але чим далі буде затягуватися дійство, тим більше буде позначатися кардіо Нурмагомедова. Коли поєдинок перевалить за екватор, настане час Х. У чемпіонських раундах «Орел» обрушить на суперника свій нещадний граунд-енд-паунд і цілком можливо змусить аменріканца постукати, вийшовши на прийом. Припускаю, що це станеться не раніше третьої п’ятихвилинки.