На порядку денному 23-й тур англійської Прем’єр-ліги, в якому детальніше розбираємо протистояння на «Гудісон Парк» у Ліверпулі, де місцеві «іриски» зроблять все, аби залишити зону вильоту.
2024-й рік проходить під знаком низових результатів. «Евертон» обидві зустрічі в рамках Прем’єр-ліги провів без голів, розписавши мирові проти «Астон Вілли» та «Фулхема» (0:0, 0:0), в той час як «шпори не зраджують собі навіть без лідера атаки в особі Сон Хин Міна й продовжують штампувати голи із завидною регулярністю, двічі відіграючись на «Олд Траффорд» (2:2) й перевернувши гру після перерви в дуелі посеред тижня з «Брентфордом» (вікторія 3:2).
У «ірисок» відкрилося друге дихання після того, як з команди зняли 10 балів. Перша половина грудня пройшла під прапором перемог (чотири поспіль), після чого «Евертон» вкотре скотився на свій колишній рівень примітивного футболу, видавши серію із чотирьох фіаско уряд. Почерк Шона Дайча часів «Бернлі» наразі помітно не озброєним оком. Команда виглядає обмежено в атаці, роблячи акцент в бік закритого футболу. Підсумок – зона вильоту, з відставанням в один пункт від найскромнішої за бюджетом команди АПЛ в особі «Лутона» (18 – 19).
За фактом, майбутнє протистояння можна охрестити як дуель двох протилежностей, «інь і янь». Чия візьме за підсумками – прагматичний, дуболомний футбол Дайча чи яскрава, атакуюча манера Постекоглу? Ставимо на другого. Третій матч поспіль відіграти на нуль «Евертону» не вдасться, та й становище зобов’язує представника Ліверпуля думати про результативні дії попереду. Один м’яч у будь-який бік розкриває гру й тим паче, якщо він буде забитий у ворота Пікфорда.
Відносно статистики, у Олівера буде багато роботи. «Шпори» – лідери АПЛ в плані прийнятих фолів на собі (14.1), тоді як «іриски» у топ-3 за порушеннями на супернику (12.7). Вище лише «Челсі» та «Вулверхемптон» (по 12.8). Однозначно, з боку господарів варто чекати на підвищену частоти фолів, котрі трансформуються у підсумковий як «ІТБ1» так загальний «ТБ» за жовтими картками.