У найближчі дві доби на Піренейському півострові відвідаємо арени Естадіо Мендісорроса та Естадіо де ла Кераміка. Граємо на опціях статистики та загальної результативності.
«Алавес» – «Реал Сосьєдад»
Представник Алави зберігає комфортну дистанцію від зони вильоту у розмірі семи балів (32 – 25), при цьому порівняно з 18-м «Кадісом» «пожирачі бобів» мають одну гру в запасі. Для «Алавеса» причин для занепокоєння немає навіть попри дві поразки у крайніх трьох турах. Насамперед виділяємо вміння «біло-синіх» грати закрито, на контратаках й водночас якщо говорити про цифри статистики, підопічні Луїса Гарсія Пласи пропускають на рівні топів в особі «Барселони», «Жирони» та «Атлетіко» (35 vs 34), але при цьому кульгає ефективність передньої ланки (26 забитих).
Сан-себастьянці мають примарні шанси здобути путівку до ЛЧ на наступний сезон, відстаючи від топ-4 дивізіону на 10 пунктів (46 – 56) і в той же час «Сосьєдаду» вдалося вийти із крутого піке після затяжного невдалого відрізка, по черзі здолавши «Гранаду» (3:2) і «Кадіс» (2:0). За дев’ять турів до фінішу сезону «РС» варто більше концентруватись на збереженні єврокубкової шостої сходинки, за яку також бореться «Бетіс» (46 – 42). Що цікаво, в ході нинішнього чемпіонату Кубо і компанії рівноцінно однаково проводять поєдинки як у домашніх умовах, так і на виїзді (по 23 очки).
Очна дуель першого кола між майбутніми суперниками завершилася підсумковою нічиєю (1:1), при цьому відзначаємо високу частоту порушень з боку «Алавеса» (17:9 за фолами), в той час як в плані жовтих карток цифри наступні – 5:4 за «Сосьєдадом» (плюс вилучення в стані сан-себастьянців). Представник Алави довів, що вміє грати агресивно, тоді як «РС» не властиво для себе зіграв через низ за порушеннями. В середньому по сезону колектив Альгуасиля фолить 16.1 разів за матч (другий показник після «Хетафе»), а отже у майбутній грі від фаворита варто чекати більш агресивнішого футболу, що у сукупності має дати підсумковий «ТБ» за вищезгаданим ігровим елементом.
«Вільярреал» – «Атлетіко»
«Жовта субмарина» вийшла на він-стрик із чотирьох матчів поспіль, зумівши піднятися на 10-у позицію й тим самим скоротити відставання від зони єврокубків до 8 очок (38 – 46). Водночас, сезон для «Вільярреала» можна вважати провальним (його першу половину зокрема), де в ході чемпіонату довелося міняти тренера, а на старті весняної кампанії підопічні Марселіно вилетіли від «Марселя» із Ліги Європи завдяки провалу у Франції (0:4). Що цікаво, представник провінції Кастельон, також і «РС» прогнозом вище, рівноцінно однаково заробляють очки як на домашній арені, так і поза нею (19).
«Матрацники» кардинально відрізняються ігровою якістю на виїзді і в рідних пенатах. Для прикладу, «Атлетіко» має найкращий домашній показник у лізі (40 балів), тоді як у гостьових зустрічах «індіанці» лише 9 серед 20 учасників (15 очок), при негативному балансі перемог/нічих/поразок (4 – 3 – 7) ). У весняній частині сезону шукати логіку в результатах «АМ» безглуздо: у Лізі чемпіонів команда перемагає «Інтер» й проходить у чвертьфінал, в той час як на внутрішній арені колектив Сімеоне зазнає двох поспіль сухих фіаско від «Кадіса» і «Барселони» (0:2 й 0:3 відповідно).
Гадати переможця пари не має сенсу. Шанси обох команд приблизно 50 на 50, тоді як в плані результативності звернемо увагу на показники забитих/пропущених «Вільярреала» в цілому по сезону – 47:51 (98), що є найвищими цифрами (загальна кількість) у Ла Лізі. У світлі нестабільності «Атлетіко» на відрізку з лютого місяця до сьогоднішнього дня (0 перемог у крайніх 6 виїзних матчах), варто звернути увагу на опцію обміну голами, котру підкріпимо підсумковим верхом за тоталом 2.5 м’яча. До слова, у крайніх п’яти очних дуелях, чотири рази фіксувався верх за тоталом 3.5 – 3:1, 2:2, 2:0, 2:2, 2:2.