Закриваємо єврокубковий тиждень матчами у Пльзені, Сан-Себастьяні та Глазго. Придивляємося до сильним сторонам лідерів у поєднанні із загальною результативністю поєдинків. І нехай фортуна нам посміхнеться!
«Вікторія» Пльзень – «Манчестер Юнайтед»
Поки що, під керівництвом Аморіма, «червоні дияволи» не вражають. Єдиний матч, за підсумком якого до манкуніанців не виникало питань, залишається дуель на «Олд Траффорд» проти «Евертона» (4:0), після якої 20-кратний чемпіон Англії не зумів стримати атаку «Арсенала» (0:2) і «Ноттінгема» (2:3) і якщо проти «канонірів» подібний підсумок був очікуваним, то в поєдинку з «Форестом», за підтримки рідної публіки, в більшій мірі «Ман Юнайтед» здивував. За характером того матчу «лісники» зіграли рівно в тій же манері, що і на «Енфілді», коли завдали єдиної поразки в сезоні «Ліверпулю», відігравши глухим другим номером.
Бронзовий призер чемпіонату Чехії зразка минулого сезону йде впевнено на нинішньому етапі змагань без поразок. Непоступливість і характер – два головні козирі «Вікторії» в нинішньому розіграші єврокубків, що й довів перший же поєдинок на даній стадії проти «Айнтрахта» у Франкфурті, де Пльзень здійснила камбек з 1:3 (підсумкові 3:3), так само як і домашня вікторія над «Реал Сосьєдадом» варта особливої уваги (2:1). У п’ятому турі українські вболівальники ще раз в ігровому році 24/25 змогли переконатися в тому, що «ВП» – це міцний середняк європейського футболу, де слідом за «Кривбасом» (1:2, 0:1) чехам поступилися і «динамівці» (1:2).
Незважаючи на домашній статус поєдинку для «Вікторії», складно повірити у третє поспіль фіаско «Ман Юнайтед». У разі чергового невдалого виступу з боку «дияволів» поява новоспеченого португальського наставника на тренерському містку команди вийде змазаною. Аморім і так піддався критиці за поразку від «Ноттінгема». Наразі настав час для «червоних» взяти залікові бали на класі й цим самим повернути собі психологічну впевненість. Насамперед варто повірити в атаку гостей, котра зобов’язана оформити 1-2 голи й водночас, оборона «МЮ» в сьогоденні переживає не найкращі часи. «Х2 + ОЗ» – те, що нам потрібно.
«Реал Сосьєдад» – «Динамо» Київ
Шанси сан-себастьянців зачепитися за топ-8 групового етапу Ліги Європи можна розцінювати як стримано оптимістичні. Після київського «Динамо» у «Сосьєдада» за графіком виїзд у Рим до Лаціо, котрий вже в шостому турі може на 99.9 вирішити свої питання відносно 1/8-ї фіналу, а в заключному 8-му поєдинку Кубо і компання зіграють з одним із аутсайдерів в особі грецького «ПАОКа» в домашніх умовах. В будь-якому випадку, «РС» зобов’язаний брати три бали у прийдешній зустрічі і, як мінімум, мінімізувати ризики залишитися за бортом єврокубків у весняній частині сезону. До слова, шанси взяти три бали проти «ДК» можна оцінити у еквіваленті 95%.
З киянами в ЛЄ все зрозуміло. У контексті того, в якій футбол грає «Динамо» на єврокубковій арені, складно навіть говорити про престиж і статус команди. Якщо не брати жодного очка в дуелях проти таких середнячків як «Ференцварош» (0:4) і «Вікторія» Пльзень (1:2), тоді про що можна говорити напередодні матчу на Піренейському півострові проти однієї з найкращих оборон чемпіонату Іспанії. В сьогоденні підопічні Шовковського сконцентровані на українській Прем’єр-лізі, де справи йдуть на 5+ й в крайньому турі столичні це довели, переконливо взявши три пункти з прямим конкурентом «Олександрією» (3:0).
На відміну від матчів в рамках УПЛ, у Лізі Європи атака «динамівців» вкрай малоефективна. Єдиний м’яч за підсумками п’яти турів вдалося забити в крайній дуелі проти бронзового призера чемпіонату Чехії, коли на останній компенсованій хвилині Кабаєв, в стилі Роналдінью зразка 2002-го року, перевірив пильність воротаря «Вікторії». Навряд чи варто розраховувати на щось подібне і у Сан-Себастьяні, де з більшою часткою ймовірності гра піде за сценарієм низької результативності. Свої пару м’ячів «Реал Сосьєдад» майже напевно заб’є і на класі втримає нажиту перевагу, включивши економ-режим.
«Рейнджерс» – «Тоттенхем»
Як і в попередній парі, майбутні суперники підходять до очної битви за повної рівності очок (по 10). «Шпори» переконливо стартували в рамках ЛЄ, з трьох вікторій в ряд, не залишаючи шансів «Карабаху» (3:0), «Ференцварошу» (2:1) і «АЗ» (1:0), після чого лондонці зазнали гостьового фіаско від «Галатасарая» (2:3), дивом не пропустивши більше 3-х м’ячів протягом 90 хвилин, а у п’ятому турі колектив Постекуглу розійшовся результативним миром з «Ромою» на домашній арені (2:2), втративши перемогу на останніх хвилинах зустрічі. Власне, «Хотспур» почали невдало виступати й у внутрішній першості, поклавши в скарбничку лише один бал за підсумками 3-х матчів.
Крайнє фіаско представника Глазго на етапі групового раунду Ліги Європи датовано початком жовтня, коли у рідних пенатах «Рейнджерс» розгромно поступився «Ліону» (1:4). З того моменту «Джерс» провели успішні дуелі проти «Стяуа» (4:0) і «Ніцци» (4:1), а також розписали нічию з «Олімпіакосом», при цьому крайні дві зустрічі пройшли поза домашніми умовами, де передня ланка шотландців відзначилося п’ятьма забитими за 180 хвилин, що доволі показово. Власне, за підсумками стартових 5-ти турів «ГР» має третю атаку серед усіх 36 учасників (12 голів). Більш висока результативність тільки у «Галатасарая» і «Аякса» (по 13).
Вочевидь, що у прийдешній зустрічі атака превалюватиме над обороною. На туманному альбіоні, з появою Постекоглу на чолі тренерського кута, «Тоттенхема» асоціюється з відкритим футболом й те ж саме можна сказати і про «Рейнджерс», котрий у шотландській Прем’єр-лізі поступово набирає обертів, оформивши 9 точних ударів у крайніх двох поєдинках, розгромивши по черзі «Кілмарнок» (6:0) і «Росс Каунті» (3:0). Складаючи все воєдино, виступи обох колективів як на євроарені, так і в місцевих чемпіонатах, напрошується логічна опція з обміном голами за умови верхового тоталу м’ячів 2.5.