На порядку денному перші матчі 1/8-ї фіналу Ліги Європи, де по черзі розбираємо запеклі дуелі на полях Азербайджану та Франції. Міксуємо налаштування результативності з лінією статистики.
«Карабах» – «Байєр»
Леверкузенці без п’яти хвилин чемпіон Німеччини вперше у своїй історії, в той час як їхній тренер Хабі Алонсо наразі найпопулярніший у списку топових клубів Європи. В цілому на дистанції сезону «Байєр» жодного разу не дав у собі сумніватися й досі не програвши жодного поєдинку ні в Бундеслізі, ні в Кубку Німеччини, ні в рамках Ліги Європи, де виграв посередню за рівнем групу з «Карабахом», «Молде» та «Хеккеном» зі стовідсотковим показником перемог, двічі перегравши свого майбутнього суперника із загальним рахунком 6:1 (домашні 5:1 + гостьові 1:0).
«Карабах» куражиться на внутрішній арені, випереджаючи найближчого переслідувача «Сабаїл» на 23 очки (60 – 37), тоді як у єврокубках азербайджанцям не позичати характеру. Двоматчеву дуель проти португальської «Браги» в 1/16-й фіналу можна охрестити трилером, де у першій зустрічі на «Ештадіу Мунісіпал де Брага» підопічні Гурбанова здобули впевнену вікторію 4:2, після чого у рідних пенатах «скакунам» усю гру поламало вилучення на початку другої половини й у фінальному 20-хвилинному відрізку португальцям вдалося відіграти два м’ячі, але при цьому «зброярі» примудрилися у чисельній більшості пропустити два голи від в екстра-таймах (2:3). Азербайджанці продемонстрували жагу до перемоги й заслужено крокували далі.
Примітним став матч-відповідь «Карабаха» проти «Браги», де азербайджанці досить грубо зупиняли атаки португальців, за що змушували рефері 7 разів діставати жовту картку, що в одному з випадків переросло у вилучення. Думається, проти «Байєра» «скакуни» також не пасивуватимуть в плані порушень. В якості прикладу можемо провести аналогії з двома іграми групового раунду між даними колективами, де в обох випадках підопічні Гурбанова заробляли більше гірчичників й двічі оформляли індивідуальний верх за тоталом ж/к 2.5 (4:3, 3:2). Емоційне тло буде високим і на стадії 1/8-й фіналу.
«Марсель» – «Вільярреал»
Слабка гра в обороні в ході всього нинішнього сезону – це те, що поєднує майбутніх суперників. «Провансальці» пропустили три м’ячі від посереднього «Шахтаря», не зумівши зберегти свої ворота в недоторканності в жодному з поєдинків (2:2, 3:1), так само як і у 2024-му серія «Марселя» з пропущеними досягла вже як 10 поєдинків поспіль, серед яких виділяємо домашні матчі «Олімпіка» проти представників нижньої частини таблиці й зони вильоту в особі «Страсбурга» та «Меца» (двічі по 1:1), плюс згадуємо поразку від «Бреста» (0:1), де «ОМ» грав у чисельній більшості і саме після цього фіаско було звільнено Гаттузо.
«Жовта субмарина», під керівництвом колишнього тренера «Марселя» в особі Марселіно, поступово вибирається із кризи, не знаючи гіркоти поразок протягом семи матчів поспіль, розписавши чотири нічиї (тричі по 1:1 й одного разу 0:0), при яскравих трьох перемогах над «Барселоною» (5:3), «Реал Сосьєдадом» (3:1) і «Гранадою» (5:1). З останніми двома «Вільярреал» відіграв 23-го лютого й 3-го березня, тобто свої два крайні матчі, в яких одноосібно оформив 8 забитих при 10 загальних голах. Також акцентуємо увагу і на тому, що у семи зустрічах за участю «субмарини» (з 20-го січня по 3-е березня) в шести випадках фіксувалося обопільне взяття воріт.
Статистика і господарів, і гостей говорить про те, що обміну забитими м’ячами варто чекати з високою ймовірністю, та й Ліга Європи – це той турнір, в якому фіксується значно вища результативність на подібних стадіях порівняно з результатами матчів плей-оф Ліги чемпіонів. Останні виступи обох команд також свідчать про те, що з атакою по обидва боки барикад все в повному порядку. Той же «Марсель» у дуелях із «Шахтарем» (3:1), «Монпельє» (4:1) і «Клермоном» (5:1) наколотив 12 голів і в кожному обов’язково по разу помилявся в обороні, так само як і «Вільярреал» має практично ідентичні показники. Зупиняємо вибір на «ОЗ + ТБ 2.5» за апетитний коефіцієнт 2.13.