На обрії останній ігровий день 6-го туру групового етапу ЛН. Розбираємо обидва поєдинки в квартеті 1 ліги В, де вирішується доля усіх чотирьох позицій.
Албанія – Україна
Другий груповий раунд поспіль «жовто-сині» примудряються створювати собі проблеми на рівному місці. Спочатку це сталося на Євро-2024, де ми зіпсували собі весь розклад завдяки сенсаційному фіаско від Румунії (0:3), тоді як в рамках Ліги націй підопічні Реброва вперше у своїй історії програли Албанії (1:2), завдяки чому підходимо до вирішальної битви на останньому рядку.
Балканці демонструють унікальну статистику в нинішньому розіграші, зумівши оформити дві гостьові вікторії у трьох поєдинках, тріумфувавши над Ураїною (2:1) і Грузією (1:0), забивши три м’ячі за підсумками 3-х виїзних зустрічей, в той час як у рідних пенатах Албанія не може відзначитися хоча б одним взяттям воріт (мирова 0:0 з Чехією й поразка 0:1 від грузинів).
Згадуючи очну дуель між українцями і албанцями на початку вересня, констатуємо те, що наша збірна вкрай слабо відіграла при стандартних положень, з традиційними дірками в центрі оборони. Подібна розконцентрація у вирішальному матчі буде коштувати збереженням прописки у лізі В, що можна охрестити ганьбою нинішньої кампанії.
Коуч «жовто-синіх» акцентує увагу на тому, що у найближчому поєдинку гравці гратимуть заради жителів нашої країни, котрі продовжують витримувати бомбардування міст з боку нацистів по сусідству. Позитивні емоції хоча у спортивній складовій нашій країні точно не завадять.
Ризикувати грати вікторію гостьової команди можна і потрібно, так само як і альтернативний варіант у вигляді верхового тоталу жовтих карток є оптимальним вибором у прематчі. В першому колі між даними суперниками було зафіксовано 30 фолів, тоді як рефері проявив лояльність (2 ж/к). Цього разу гру розсудить суворий португалець Пінейро, у зв’язку з чим напрошується «ТБ» за картками, рівно як і статус матчу про це свідчить.
Чехія – Грузія
Яскраві два поєдинки провели опоненти між собою в ході нинішнього ігрового року. Спершу пригадуємо матч групового етапу на Євро-2024, де збірні розписали результативну нічию (1:1), тоді як арбітру тієї зустрічі довелося 9 разів діставати гірчичник з кишені, за наявності 29 загальних порушень правил (17:12 за «чеським локомотивом»).
У вересні 2024-го, в рамках 1-го туру Ліги націй, «хрестоносці» наочно продемонтували, що вихід до 1/8-ї фіналу форуму в Німеччині не був випадковістю, розгромивши підопічних Гашека у Тбілісі (4:1), до 66-ї хвилини ведучи в рахунку з різницею в чотири голи. Незважаючи на односторонній характер зустрічі, вчергове фіксуємо верх як за фолами (18:13 на користь грузинів), так і в плані попереджень (6).
Чехія відіграла грубо і в крайній дуелі проти Албанії, очікувано затягуючи суперника в силовий футбол (порушення правил – 15:11 за Соучеком і Ко), так само як і в паралельному протистоянні між Грузією та Україною було зафіксовано велику кількість карток жовтого кольору (6) при загальному тоталі фолів у розмірі 25 (8:17 з а «жовто-синіми»).
Як і в попередньому прогнозі, акценти варто розставляти у бік агресивного, силового футболу, де ближче до фінального відрізку поєдинку емоційна складова зашкалюватиме на прикладі вищезгаданої очної дуелі між чехами і грузинами в червні 2024-го, в рамках 2-го туру. В той вечір, лише з 81-ї хвилини суддя чотири рази нагороджував гравців жовтими.
Грецького рефері майбутнього поєдинку в особі Анастасіоса Папапетру можна сміливо віднести до когорти суворих, де в якості одного з прикладів можна навести крайній матч за його суддівства у єврокубках між «Лудогорцем» і «Атлетіком» Більбао, за підсумками якого було зафіксовано 7 попереджень при 32 фолах. Чогось подібного чекаємо і в майбутній зустрічі.