Закриваємо програму другого туру Ліги націй поєдинками у Празі («Фортуна Арена») і Будапешті («Пушкаш Арена»), де в обох матчах зустрінуться аутсайдери своїх груп із нулем в графі очок.
Чехія – Україна
Після побаченого з Албанією складно зрозуміти, як може перебудуватися наша збірна тактично в нинішній варіації складу. Наприклад, сліпий побачить, що Судаков і Шапаренко несумісні у стартовому складі, де з гри обов’язково випадає один із них. Яремчук добре проявляє себе на просторі, а от коли опонент дисципліновано обороняється ешелонованим низьким блоком, Роман відходить в тінь. Центр оборони нашої збірної – це повна катастрофа. Хто цих професіоналів вчив грати при стандартних положеннях, де та ж Албанія створила безліч моментів після кутових положень.
Чехи – це насамперед про силовий футбол, з акцентом на стандарти і кроси. Тобто можна чекати на те, що колектив Гашека битиме по найслабших місцях «жовто-синіх» – по грі на другому поверсі, стабільно завантажуючи з флангів снаряд у карний майданчик. Інше питання, як справи з командною хімією в стані «чеського локомотива»? Крайній Євро і стартовий поєдинок Ліги націй продемонстрували, що Чехія регресує від матчу до матчу, так само як і не допомагає досвід таких виконавців в особі Патріка Шика, Томаша Соучека, Владіміра Цоуфала. Двома словами, з цією збірною на даному відрізку ігрового року грати можна і потрібно.
Розмірковуючи логічно, складно віддати перевагу одній із збірних у конкретно взятій дуелі. За великим рахунком, переможе той, хто краще реалізує помилки суперника, в той час як найімовірнішим підсумком бачиться нічия за умови обміну голами. Обидві сторони допускають безліч невимушених помилок в обороні, тому розраховувати на сухарі не доводиться. Коли рахунок на табло вирівняється (що трапиться з високою часткою ймовірності), програвати ніхто не захоче й гра набуде характеру, де ризик відійде на другий план. За опцію «Х+ОЗ» трейдери пропонують апетитний коефіцієнт 4.15.
Угорщина – Боснія і Герцеговина
Гра двох аутсайдерів, де, на перший погляд, маємо явного фаворита в особі мадярів, котрі завжди славилися своїм умінням дотискати суперника в рідних пенатах. Трохи бентежить розгромне фіаско від Німеччини в суботній програмі 1-го туру ЛН, але водночас Бундестім виглядає тактично гнучким монстром під керівництвом Нагельсмана. Нагадаємо, що німці – це єдиний суперник Іспанії на крайньому єврофорумі, який нічим не поступався піренейцям (а то й був кращим у деяких аспектах). Втім, не варто говорити про дуель у Дюссельдорфі, як про показовий матч, де назовні вспливла вся слабкість угорців.
З іншого боку маємо регресуючих боснійців, котрі підходять до майбутньої зустрічі на серії із семи поразок поспіль. У поєдинку проти Нідерландів «жовто-сині дракони» змогли нав’язати конкурентну гру до 88-ї хвилини, після чого фаворит на класі двічі впіймав андердога на помилках й переміг розгромно (5:2). Власне, оборона стабільно підводить Боснію протягом останніх років. Як не згадати домашнє і гостьове фіаско від Португалії та Люксембургу відповідно (0:5, 1:4), так само як і не вистачило балканцям класу втримати вікторію з Україною у стикових дуелях, пропустивши вирішальні два голи на 85-й та 88-й хвилинах.
Припускаємо, що майбутня зустріч носитиме емоційний характер, де в очному протистоянні визначатиметься головний аутсайдер квартету, у світлі чого нас цілком може чекати гаряча кінцівка. У всякому разі, боснійці грають грубо навіть у тих випадках, коли без шансів програють матч (приклад протистоянь з Люксембургом та Словаччиною у заключних турах відбіркового циклу – 6:3 й 3:1 за жовтими картками на користь «жовто-синіх»). З Україною у плей-оф також поєдинок завершився з великою кількістю гірчичників (4:3 за балканцями). Висновок напрошується на користь індивідуального тотал гостей в плані ж/к через верх.