Закриваємо чвертьфінальну програму Ліги чемпіонів сезону 23/24 матчами на «Альянц Арені» та «Етіхад». Розглянемо, чи зможуть німецький і британський клуби підтвердити свій статус фаворитів.
«Баварія» – «Арсенал»
«Каноніри» були відправлені в нокдаун у вихідні, поступившись на «Емірейтс» «Астон Віллі» (0:2). Подібну осічку, котра скоріш за все коштувала лондонцям чемпіонства в Прем’єр-лізі, необхідно виправдовувати якісним виступом на єврокубковій арені, не повторюючи шлях «Ліверпуля».
Для мюнхенців Ліга чемпіонів – рятівне коло. Зокрема, для Кейна перемога хоча б в одному з турнірів буде маною небесною, адже британець досі не може виграти жоден значимий трофей у кар’єрі. Інша річ, що «Баварія» в ході сезону зарекомендувала себе в якості вкрай нестабільного колективу, з мінливим настроєм. Ніколи не знаєш, коли з командою станеться надлом. Негативних прикладів у першості 23/24 накопичилося досхочу.
У першому матчі в Лондоні суддя був прихильний до «Арсеналу». Йдеться про ситуацію з непризначеним пенальті в епізоді, коли Габріель взяв м’яч у руки після того, як був розіграний вільний удар голкіпером. Наприкінці поєдинку «рекордмайстер» також був ближчим до успіху, коли Коман перевірив на міцність ліву стійку. А ось статистично варто визнати, що «баварці» поступалися лондонцям, з двох ударів в площину вичавивши максимум (2 голи).
Артета має провести психологічну роботу з гравцями. Весь сезон «каноніри» доводили те, що можуть перемагати у топових битвах й прийдешнє протистояння не має стати винятком. Принаймні, явної переваги однієї з команд чекати не варто. Матч-відповідь бачиться не менш конкурентним, ніж поєдинок тижневої давності, а значить є всі підстави загравати опцію «точний рахунок 1:1 у будь-який час» за коефіцієнт 2.27.
«Манчестер Сіті» – «Реал Мадрид»
Критика на адресу Холанд набирає обертів. На кожному розі тільки й кажуть, що Ерлінг нестійкий психологічно і в матчах з приставкою топ виглядає блідою тінню себе справжнього. У 2024-му єдиний суперник з гучним ім’ям, проти якого норвежцю вдалося проявити себе в атаці – це «Ман Юнайтед», та й то «червоні дияволи» часом нагадують класичного середняка туманного альбіону, ніж представника великої шістки.
Піком результативності Холанда став кінець лютого – початок березня, коли норвежець забив переможний м’яч у ворота «Брентфорда» (1:0), після чого відвантаживши п’ять голів у кубковій грі з «Лутоном» (6:2) й забивши по одному м’ячу в дуелях з «МЮ» і «Копенгагену». Далі послідував цілий місяць безгольової посухи, де лише на старті квітня Ерлінг дав про себе знати – результативні дії в іграх проти «Крістал Пелес» і «Лутона», при цьому в чвертьфінальному матчі №1 з «Реалом» Холанд провалився.
Повертаючись до очних зустрічей річної давності на етапі півфіналу ЛЧ, в обох матчах Ерлінг не був найкращим у своїй команді, при цьому нападник вкотре промовчав в плані забитих м’ячів. В Мадриді на свій м’яч награв Де Брюйне, в той час як на «Етіхад» своє слово сказали Бернарду Сілва, Аканджі і Хуліан Альварес, котрий забив гол через дві хвилини після того, як замінив Холанда (89 – 90+1).
Після епохи Мессі і Роналду, саме Холанда з Мбаппе вважають правонаступниками нового десятиліття. У нинішньому сезоні Кіліан виглядає переконливіше і в той же час у Ерлінга є відмінний шанс довести протилежне, вивівши свою команду до ½-ї фіналу, тоді як шанси француза пробитися в наступний раунд суттєво нижчі. Ризикнемо припустити, що матч-відповідь з «Реалом» – той самий випадок, коли до норвежця фортуна повернеться правильним місцем.