Закриваємо третій ігровий день у єврокубках матчами в рамках Ліги конференцій та Лізі Європи, де по черзі завітаємо на поля Словенії і Греції. Граємо на загальній й індивідуальній результативності команд.
«Олімпія» – «Полісся»
Житомиряни поки що є єврокубковою загадкою у світлі кардинальних змін всередині клубу, починаючи від тренерського штабу й закінчуючи стартовим складом. Акцентуємо увагу на тому, що у ростері «Полісся» 13 легіонерів (42%), а п’ять ключових трансферів було здійснено із «Дніпра-1» (4) та «Кривбасу» (1) в особі Гуцуляка, Сарапія, Волинця, Бабенка і Безкоровайного. Ведемо до того, що під керівництвом Імада Ашура «вовки» поки що сирий колектив в плані зіграності, що цілком може зіграти ключову роль у дебютному для них єврокубковому матчі.
Словенці вже встигли обрости досвідом виступів у єврокубках, де минулого ігрового року пройшли перевірку на міцність у Лізі чемпіонів (вікторії над латвійською «Валмієрою» (2:1, 2:1) та болгарським «Лудогорцем» (2:1, 1:1 + виліт від «Галатасарая» (0:3, 0:1), Лізі Європи (фіаско від «Карабаха» – 0:2, 1:1), а також у Лізі конференцій, зумівши завершити груповий раунд на третій сходинці у квартеті з французьким «Ліллем» (0:2, 0:2), братиславським «Слованом» (0:1, 2:1) і відкритям із Фарерських островів в особі «Клаксвіка» (2:0, 0:3). Якщо брати до уваги відрізок з 2010-го, і тут фіксуємо те, що «Олімпія» – це частий єврокубковий гість (участь у 12 сезонах із 14).
Складний матч для аналізу. Звісно х-фактором виступають гості, котрі можуть як провалитися, так і здивувати багатьох. Питання психології стоїть на першому плані, а якщо судити з того, як грали житомиряни у спарингах (з тим же «Епіцентром»), констатуємо наявність індивідуальних помилок в обороні, за що словенці обов’язково каратимуть у домашньому лігві. Спробуємо абстрагуватися від вибору переможця й заграти нестандартний варіант у вигляді діапазону загальної кількості забитих м’ячів від двох до трьох, де можна чекати як мирової 1:1, так і 2:0 в будь-який бік.
«Панатінаїкос» – «Ботев Пловдив»
Ні під яким соусом не проглядається конкурентної дуелі у наявній парі. Колектив із сонячної Болгарії продемонстрував жахливі результати наприкінці минулого сезону, за останні шість турів зазнавши п’яти поразок й ще один матч звівши внічию. І того, «Ботев» посів низьке 9-е місце у місцевому чемпіонаті, кваліфікувавшись до Ліги Європи за рахунок сенсаційного успіху у кубку країни, перегравши у фіналі «Лудогорець» (3:2). Що також варто відзначити – загальну високу результативність за участю даної команди в ході першості 23/24 (50 забитих/42 пропущених).
Представник Афін завершив минулий ігровий сезон на четвертому місці в грецькій Суперлізі, але при цьому маючи другу атаку дивізіону після «ПАОКа» (82 голи) й найгіршу оборону серед першої четвірки в особі «Олімпіакоса», «АЕКа» і вищезгаданого чемпіона (37 пропущених). Що цікаво, «зелені» втратили лідируючу позицію за три тури до фінішу, за останні чотири матчі зазнавши трьох невдач й зігравши один раз внічию, тоді як у лігу Європи «Панатінаїкос» потрапив так само, як і його майбутній болгарський суперник – через тріумф у Кубку Греції (вікторія 1:0 над «Арісом»).
Незрівнянні сили в майбутній парі і з точки зору вартості складів, де ростер «Панатінакоса» дорожчий більш ніж у шість разів. Дивлячись на позицію «Ботева» у минулій першості та його результати у весняній частині сезону, болгар можна сміливо називати випадковим гостем в даному турнірі. Ігровий рік, що минув, представник Афін розпочинав з кваліфікації у Лізі чемпіонів, а завершив на груповій стадії Ліги Європи, тоді як «Ботев Пловдив» у 21-му столітті лише чотири рази грав у єврокубках, жодного разу не пройшовши кваліфікаційний етап. З вибором переможця питань бути не може.