Продовжуємо розбирати перші матчі фіналу кваліфікації Ліги чемпіонів, де по черзі побуваємо у польському Любліні і шведському Мальме. Акценти розставляємо у бік підвищеної результативності у других 45-хвилинках.
«Динамо» Київ – «Зальцбург»
Віце-чемпіон Австрії підходить до майбутньої зустрічі без свого головного нападника Каріма Конате, а також не буде і колишнього гравця донецького «Шахтаря» в особі Фернандо. В двох словах, у зв’язку з відсутністю двох основних форвардів в стані гостей, у киян є шанс не пропустити більше одного гола, а якщо дивитися на ситуацію в контексті продуктивності атаки «Динамо», можна говорити про пару забитих м’ячів, враховуючи відсутність надійності «Зальцбурга» в оборонних порядках. «Твенте» забивало свої голи переважно після стандартних положень, що варто взяти на озброєння і віце-чемпіону України.
Структурно у «динамівців» можна виділити сильну лінію півзахисту, де креатив Шапаренка і Піхальонка здатний вирішити долю поєдинку. Десь вже час показати свій клас і Владиславу Ванату, котрий поки що далекий від своєї оптимальної форми, розгубивши свій кураж у літнє міжсезоння. Якщо говорити загалом про ігрову якість підопічних Шовковського, за п’ятибальною шкалою можна ставити тверду четвірку. «Біло-сині» продемонстрували своє вміння витримати натиск опонента й скористатися ледве не єдиними своїми шансами попереду (на прикладі матчу-відповіді з «Рейнджерс»).
У сухарі в дуелі з «Зальцбургом» не віриться від слова зовсім. Як вже згадувалося вище, австрійці не без гріха в обороні, але мають високий атакуючий потенціал, в той час як центр захисту «Динамо» є найуразливішим місцем українського клубу. Ведемо до того, що два поєдинки поспіль на нуль в обороні «біло-синім» оформити не вдасться. Основна небезпека в атаці австрійців виходитиме від їхнього найкреативнішого гравця Оскара Глуха, який може виступити як в ролі асистента, так і фінішора. Якщо від першого тайму чекаємо на розвідку боєм, то після перерви гра бачиться більш відкритою, у зв’язку з чим зупиняємо вибір на «ОЗ».
«Мальме» – «Спарта»
На сьогоднішній день атака «Мальме» є безапеляційно найкращою в шведському Аллсвенскан (47 забитих після 19 турів), так само як і в рамках кваліфікації Ліги чемпіонів «небесно-блакитні» проявляють себе в якості команди з відкритим ігровим стилем. Проти фарерського «Клаксвіка» чемпіон Швеції двічі відіграв у результативній манері (по 5 загальних м’ячів), впевнено тріумфувавши у домашніх стінах (4:1) й зазнавши фіаско на виїзді (2:3). На етапі півфіналу проти грецького «ПАОКу» вчергове констатуємо наявність великої кількості голів – 2:2 у рідних пенатах і 4:3 у гостьовій зустрічі (за підсумками екстра-таймів).
Стосовно «Спарти», показовими були поєдинки у контрольних іграх в літнє міжсезоння, де всі чотири матчі завершувалися через підсумковий «ТБ 2.5» – 3:1, 3:0, 2:5, 2:2. Далі фіксуємо парад забитих м’ячів у домашньому протистоянні з ірландським «Шемрок Роверс» (4:2), атака якого ніколи в рамках єврокубків не вирізнялася креативністю. У ½-й фіналу в суперниках був румунський «Стяуа», де перша дуель у Празі завершилася бойовою мировою (1:1), тоді як у Бухаресті представник Чехії забив три м’ячі у перші 37 хвилин ігрового часу, втримавши нажиту перевагу до фінального свистка (підсумкова вікторія 3:2).
Колись у далекому 2014-му році майбутні суперники зустрічалися в рамках півфіналу кваліфікації ЛЧ, де ключову роль відіграв фактор домашнього поля: після домашнього успіху «Спарти» з рахунком 4:2 послідував тріумф «Мальме» 2:0. Що цікаво, в трьох поєдинках із чотирьох за участю чемпіона Чехії, у других таймах фіксувався підсумковий «ТБ 1.5», так само як і ідентичну статистику має «Мальме», де в трьох іграх верх за тоталом 1.5 гола у других половинах дорівнювався ставці «обидві заб’ють». Як і в попередньому прогнозі, акценти розставляємо у бік більш відкритого футболу в таймі №2.