Підбиваємо підсумки чвертьфінальної програми Євро-2024 поєдинками у Дюссельдорфі та Берліні. Розглянемо шанси фаворитів на вихід у півфінал змагань.
Англія – Швейцарія
До старту 1/8-ї фіналу букмекери вважали головним фаворитом турніру саме британців. Причина подібного могла бути лише одна – статус збірної. Конкретно по грі «три леви» точно не заслуговують входити до числа претендентів на золото.
«Наті» навпроти тільки приємно дивують, працюючи немов швейцарський годинник. Все злагоджено, дисципліновано, з чітким малюнком й розумінням, у який футбол грає збірна. В цьому плані Швейцарія є прямою протилежністю в порівнянні зі своїм майбутнім опонентом, слабким місцем якого є тренер.
Інша річ, що швейцарці ніколи не вміли грати проти англійців, маючи негативну статистику виступів у очних дуелях – 3 перемоги, 6 нічиїх, 22 поразки (різниця забитих/пропущених – 23:82). Більше того, в 21 столітті «Наті» не виграли у «трьох левів» жодного матчу: 0 – 2 – 7, при цьому одна із нічиїх обернулася фіаско для Зоммера і компанії, в серії післяматчевих пенальті, в рамках Ліги націй (2019).
Враховуючи вищевикладені цифри, а також те, в якій манері грає фаворит, припускаємо черговий низовий характер матчу за участю Англії. Тотал 2.5 м’яча оцінюється лише скромними 1.51, у зв’язку з чим є сенс поєднати наявну опцію з не програшем британців в основний час. Даний комбо-варіант оцінюється за прийнятні 1.84.
Нідерланди – Туреччина
Завершальний поєдинок чвертьфінальної програми обіцяє стати повною протилежністю попередній грі в Дюссельдорфі. Нідерланди не змогли забити лише в одній зустрічі на турнірі, у ворота Франції (0:0), де вкрай спірно скасували гол Сімонса. В решті трьох випадках атака «помаранчевих» відзначалася 7 разів (2:1, 2:3, 3:0).
Турки слабкі у позиційній грі. Оборона є «ахіллесовою п’ятою» «місячних зірок», тоді як у майбутньому протистоянні Монтелли в пору задуматися про більш закритий стиль гри, ще більше насичуючи центральну вісь захисту. Вдруге поспіль Нідерланди навряд чи відіграють з поганою реалізацією попереду, маючи моментів на 5-6 голів (на прикладі матчу з Румунією).
За великим рахунком, з фаворитом пари все очевидно. Нідерланди на порядок сильніші за турків з точки зору організації гри й в індивідуальній майстерності. Зокрема, атака голландців істотно превалює над рівнем оборонної ланки Туреччини, що майже напевно матеріалізується як мінімум у два забиті м’ячі. Водночас можна розглянути і один із статистичних варіантів.
Поєдинок за участю гарячої турецької команди – це завжди привід звернути увагу на опцію жовтих карток. За прикладом далеко ходити не треба – дуель проти Чехії у третьому турі групового етапу, котра завершилася з 18 гірчичниками (11 у пасиві «місячних зірок!) й двома вилученнями, 13 з яких було зафіксовано після перерви (Туреччина одноосібно – 9).