На порядку денному дві дуелі за золоті медалі на полях Німеччини і США. У матчі №1 придивляємось до лінії смолмаркетів, тоді у фіналі КА акценти розставляємо у бік прагматизму.
Іспанія – Англія
Піренейці – найваріативніша збірна турніру. Де ла Фуенте демонстрував тактичну гнучкість протягом усіх шести матчів Євро, граючи як у відкритому стилі з високою інтенсивністю, так і відверто засушуючи поєдинок, втримуючи мінімальну перевагу (приклад ½-ї фіналу). Єдине дві речі, котрі залишаються незмінними в ігровому стилі іспанців – це стерильний контроль м’яча та пресинг на всіх ділянках поля. Тільки Німеччині було що запропонувати «Фурії Роха» на етапі чвертьфіналу, де останні відскочили у екстра-таймах, зумівши не тільки витримати тиск Бундестім, а й ще підловити опонента на контратаці.
Від Англії футбольні фанати добряче втомилися. Лише у шостому матчі на форумі Саутгейт дозволив собі зіграти більш відкрито, подарував неупередженому вболівальнику велику кількість атакуючих дій поряд із забитими м’ячами у перші 30 хвилин. Далі, аж до закінчення основного часу, дуель з Нідерландами протікала у звичній для британців манері й все йшло до того, що «три леви» відкатають чергову мирову, а у Пікфорда з’явиться чергова бляшанка з іменами на післяматчеву лотерею. Поява Воткінса – це той самий прихований козир, який неочікувано витягнув коуч-прагматик.
Опцій для підсумкової перемоги у де ла Фуенте більше, але британці є майстрами зі стримування сильних сторін опонента. Найімовірніше ми побачимо Англію зразка другого тайму проти голландців, тоді як тактика Іспанії межуватиме щось між першим і другим таймами проти французів. Тобто, висока ймовірність відсутності голів у першій половині, а то й на дистанції всіх 90 хвилин. Враховуючи те, що «Фурія Роха» чудово використовує пресинг і сповідує тотальний контроль м’яча, а у «трьох левів» поняття пресинг відсутнє як таке, ставка на користь відсотка володіння м’ячем в бік іспанців виглядає найоптимальнішою в прематчі.
Аргентина – Колумбія
«Кавники» здивували результатами на КА. За рахунок божевільної самовіддачі колумбійці пройшли Уругвай, вистоявши в чисельній меншості в другій таймі (1:0), так само як і з бразильцями був показовий поєдинок, де Родрігес і співтовариші заслуговували більше, ніж на нічию (1:1), про що й каже післяматчева статистика xG (1.31 vs 0.22), ударів (13:7 й 6:3 у площину), кількість атак (107:71) й тощо. У Латинській Америці з нинішньою Колумбією необхідно рахуватися всім без винятку, й Аргентині зокрема, а значить у фіналі ніяких однозначностей й бути не може.
Шлях аргентинців на нинішньому Кубку Америки нагадує англійців зразка Євро. Сітка легка, але при цьому не обійшлося і без пригод у вигляді нічиї проти Еквадору, де у післяматчевій лотереї ще й Мессі не забив стартовий пенальті. Того вечора еквадорці награли на 1.77 очікуваних голів проти 1.34 у «альбіселесте», так само як і інша статистика у вигляді ударів, кутових й тощо були не на користь фаворита. Для колумбійців вищезгаданий матч – гарний приклад того, що не настільки страшний чорт, як його малюють. Ліонеля і компанію можна продавити й обеззброїти за рахунок пресингу.
Аргентина попросту губиться у футболі, де суперник діє агресивно по відношенню до неї, позбавляє вільних зон… З точки зору ігрового малюнка колумбійці, з Хамесом і Діасом, виглядають найстабільнішим колективом на форумі. Духовитості «кавникам» не позичати і той факт, що фінал для Мессі пройде у рідному Маямі, глобально нічого не означає. У подібних матчах, ще й між представниками латинської Америки, частенько все закінчується низькою результативністю, а то й взагалі без забитих м’ячів. На даному турнірі вже приївся низький темп матчів, де фаворити включали прагматичні економ-режими. Напрошується те, що у битві двох хижаків голів у стартовому відрізку ми не побачимо.