Підсумки сезону 23/24 підбиватимемо після фінального матчу Ліги чемпіонів на красеня «Уемблі» в Лондоні, де в очній дуелі силами поміряються найтитулованіша команда континенту й п’ята сила німецької Бундесліги.
П’ять фіналів поспіль, починаючи з мадридського в сезоні 18/19 між «Ліверпулем» і «Тоттенхемом» (2:0), завершуються через низ за тоталом 2.5 м’яча й відсутністю обміну голами. Більше того, останні чотири роки дзеркальний рахунок 1:0 вганяє у депресію фанатів яскравого футболу:
Чи не настав час перервати гегемонію п’ятирічного прагматизму? Для прикладу, в фіналах ЛЧ, з сезону 10/11 по 17/18, неодмінно фіксувалася опція «ОЗ», тобто вісім років поспіль ми насолоджувалися куди більш яскравим футболом – 3:1, 1:1, 2:1, 4:1, 3:1, 1:1, 4:1, 3:1.
Ще один примітний момент, мадридський «Реал» жодного разу не програвав у фіналі Ліги чемпіонів у 21-му столітті – 6 перемог із 6, а якщо чіпляти й шедевральні 90-ті, маємо 8 із 8 перемог у вирішальних поєдинках за вуханя:
На користь забитих м’ячів з боку мадридців свідчить і статистика цьогорічного розіграшу ЛЧ, за підсумками якої «Реал» забивав абсолютно у всіх поєдинках як на груповій стадії, так і в рамках плей-оф. Показово те, що навіть «Ман Сіті» і «Баварії» не вдалося зберегти свої ворота в недоторканності в обох дуелях з «галактікос» – 3:3, 1:1, 2:2, 2:1.
Якщо з потенційними голами «РМ» розібралися (2+), чи варто чекати на гідну відповідь від «джмелів»? Припускаємо, що одностороннім даний фінал не буде. Дортмунд дивував на груповому етапі, вийшовши із групи-смерті «сухим із води» (перше місце), так само як і ½-й фіналу проти парижан наочно було продемонстровано характер сучасної «Боруссії», котра чіплятиметься за результат всіма шляхами, аби повторити досягнення зразка 96/97 (звитяга 3:1 над «Ювентусом»).
Якщо обирати між двома обличчями «Боруссії», на прикладі півфіналу з «ПСЖ» й чвертьфіналу проти «Атлетіко», акценти розставляємо на користь показників з «матрацниками», де за підсумками двох матчів було забито 9 м’ячів (1:2, 4:2), в той час як проти французів, в обох зустрічах, німцям відверто посміхалася фортуна в плані відсутності пропущених. До слова, «БД» – четверта оборона Бундесліги (43), де в середньому колектив Терзича давав осічку в захисті 1.27 разів за гру. Ризикнемо винести вердикт на користь результативного футболу, з обопільним взяттям воріт й підсумковим верхом.