Закриваємо четвертий ігровий день Євро-2024 двобоєм на «Меркур Шпіль-Арені» у Дюссельдорфі. Розглянемо, чи є шанси у Рангніка тактично здивувати віце-чемпіонів світу.
«Ле Бльо» виглядають монолітно у всіх лініях, куди не подивися. Навіть з лави запасних Дешам здатний провести рівноцінну заміну. А ось щодо самого коуча, тут лише питання. Коли на початку 21-го століття французів тренував Раймон Доменек, з конкретним персонажем «гальські півні» з кожним роком тільки регресували, що і призвело до відставки фахівця у 2010-му. Дешам схожий з попереднім наставником в тому, що не здатний повноцінно розкрити потенціал збірної, маючи у розпорядженні величезну широту можливостей поряд з кадровим потенціалом.
Плюси Франції в плані складу очевидні, але якщо говорити про тактику, Дешама можна переграти за рахунок того ж персонального пресингу, створюючи обмежений простір для Мбаппе та інших лідерів передньої ланки. За прикладами далеко ходити не треба – фінал крайнього ЧС проти Аргентини або ж чвертьфінал з Англією на тому ж турнірі, де індивідуалізм окремо взятих виконавців врятував французів. Але… всі ці питання і тенденції будуть актуальні вже у плей-оф, тоді як на груповому етапі у жодного з суперників немає шансів проти «триколірних».
Рангніка критикують за його прямолінійність. Пресинг, фланги, стандарти – те, в чому сильні австрійці, але водночас маємо дисбаланс між середньою та задньою лініями. У тому ж відборі розриви між вищезазначеними ланками були катастрофічні, чиж скористалися бельгійці й не змогли витиснути максимум шведи у світлі не високого індивідуального класу гравців. Очевидний мінус Австрії – це вразливість до контратак. Від одного Мбаппе варто чекати візок проблем, при цьому не забуваємо, що у французів якісно атакувати вміють навіть гравці оборони.
Як не крути потенційні розклади, а підсумок для австрійців бачиться невтішним. Суміш досвіду й зірок у всіх лініях на кожній з позицій – наявні два факти зводять підопічних Дешама до статусу безапеляційного фаворита квартету на ЧЄ 2024. Дві дуелі французів із Нідерландами у відборі – черговий показник демонстрації сили «Ле Бльо». Ризикнемо піти шляхом тенденції крайніх результатів між Австрією і Францією, де у трьох із чотирьох випадків фіксувався обмін голами – 3:1, 1:3, 1:1, 0:2, тоді як з точки зору переможця пари, пріоритети були розставлені вище.