Керівник практики вирішення спорів компанії ETERNA LAW Андрій Астапов розповів, яким чином ухвалення законопроєкту №2285-д може вплинути на гральну індустрію.
Легалізація будь-якої комерційної діяльності – це постановка ринку на законні підстави та цивілізовані правила гри на ньому. Це спосіб захисту прав громадян та контролю сфери від порушень або зловживань. Один з учасників робочої групи по розробці законопроєкту №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» юрист Андрій Астапов назвав кілька ключових цілей легалізації гральної індустрії.
«Перше, це – покласти край нерегульованому чорному ринку, а також «сірому ринку», тобто організації азартних ігор у вигляді лотерей. Також мова про захист гравців – це соціальна мета, оскільки необхідно надати державі інструменти регулювання даного ринку з метою захисту гравців від потенційного негативного впливу азартних ігор, в тому числі боротьби з лудоманією. Крім цього – наповнити бюджет шляхом створення прозорої системи оподаткування грального бізнесу. І дати ринку стимули для розвитку економіки в цілому, будівництва готелів, соціальної інфраструктури, а також стимулу для розвитку окремих регіонів, зокрема шляхом створення окремих ігрових зон», – наводить слова Астапова видання UAportal.
Щоб ринок запрацював повноцінно, потрібно відрегулювати податкове законодавство і вибрати найбільш оптимальну модель оподаткування для ведення азартної комерції, зауважив Астапов.
Високий ціновий поріг для отримання ліцензій та входження компаній у бізнес буде гарантією того, що на ринок вийдуть серйозні учасники з великими інвестиціями. Верифікація гравців та реєстр ігрозалежних будуть захисними механізмами, рівно, як і державна система онлайн-моніторингу з метою контролю роботи операторів азартних послуг.
Верховна Рада легалізувала гральний бізнес в Україні у вівторок, 14-го липня. Законопроєкт «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» підтримали 248 депутатів.