Народна обраниця від фракції «Слуга Народу» Ірина Верещук вважає, що легалізувати гральний бізнес в України потрібно, адже це дозволить забезпечити захист для гравців. До того ж, після ухвалення законопроєкту №2285-Д будуть внесені зміни до Кримінального кодексу України, що зробить гральний ринок більш безпечним.
За словами парламентарки, ухвалення законопроєкту №2285-Д дасть можливість запровадити механізми захисту для людей, які мають залежність від азартних ігор, а також детінізувати сірі схеми в індустрії азартних ігор, які сьогодні «вимірюються мільярдами»:
«На сьогодні ми дійсно робимо першу спробу, аби зробити все від нас залежне, щоб гральний бізнес і ті люди, які страждають, і ті сім’ї, які відчувають цей біль, так, коли є лудомани, коли чоловіки, і діти, і жінки відносять і віддають останнє, були захищені законом і мали можливість одужати, мали можливість вийти з цього стану.
А головне – ті тіньові схеми, які сьогодні є, які вимірюються в мільярдах, мали можливість легалізувати й отримати ліцензію, бути підконтрольними державою та зрозумілими всім нам і суспільству».
Представниця «Слуги Народу» каже, що голосуватиме за законопроєкт №2285-Д у другому читанні, хоча у січні – під час першого читання – вона утрималася.
Верещук переконує, що після легалізації азартних ігор збільшиться санкції, що застосовуватимуть проти правоохоронців, які намагатимуться «кришувати» цей бізнес, та окремих підприємців, які спробують й надалі працювати без відповідних ліцензій:
«Цим законом ми також збільшуємо санкції, які, власне, будуть застосовані до тих підприємців, які порушуватимуть закон, до тих правоохоронців, які будуть дійсно «кришувати», не будемо боятися цього слова.
Там сотні тисяч доларів покарання, якщо буде порушення закону та позбавлення волі для правоохоронців, ми вносимо зміни до Кримінального кодексу України. Там дійсно драконівські санкції для тих, хто буде порушувати»,- резюмувала Верещук в коментарі LoginCasino.
Законопроєкт №2285-Д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» перебуває на розгляді Верховної Ради з 30-го червня. Депутати майже тиждень заслуховують поправки до відповідного проєкту закону.