Голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе вважає, що для ефективного розвитку грального бізнесу в нашій країні необхідно більш активно боротися з нелегальним сегментом азартної індустрії.
За його словами, наразі в Україні діють близько 1 100 нелегальних гемблінг-компаній на противагу всього 14 ліцензованим, що свідчить про критичну тінізацію ринку.
Також, на думку Кучухідзе, потрібно внести зміни до законодавства щодо тлумачення основних ринкових термінів.
У зв’язку з тим, що легальний гральний ринок з’явився не так давно, все ще залишається проблема невизначеності основної термінології. Експерт вважає, що це дозволяє маніпулювати ринком та постійно змінювати правила.
«Треба бити нелегалів. Чим менше можливостей реєструватися, виводити гроші з нелегальних сайтів – тим більше можливостей, що гравець піде все-таки до легального організатора і сплатить податки як організатор, так і гравець.
Необхідно внесення змін до законодавства, прийняття законопроєкту 2713-д та унормування всіх термінологічних визначень – що таке виграш, що таке валовий гральний дохід… Слід нарешті надати сфері азартних ігор правильне юридичне тлумачення», – зазначив очільник Всеукраїнської Ради Гемблінгу.
Нагадаємо, в Україні робота грального бізнесу стала легальною лише з 2020-го року. За перше півріччя 2023-го держбюджет отримав від ліцензованих операторів близько 2,94 мільярда гривень податків.