В Україні можуть легалізувати гральний бізнес без створення нового контролюючого органу.
Одним із завдань, які поставила перед собою нова влада, було виведення з тіні грального бізнесу. Президент України Володимир Зеленський доручив прийняти законопроект, який регулював би цей процес, до початку 2020-го року. Однак до сих пір доручення глави держави виконано не було. Навряд чи щось зміниться в цьому питанні і до кінця року.
Ще 17 жовтня Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект про легалізацію грального бізнесу. Однак з того часу в парламенті з’явилося ще сім законопроектів, які розглядалися як альтернатива документу, запропонованому урядом.
Згідно з інформацією «Економічної правди», така ситуація може призвести до того, що легалізація грального бізнесу може відбутися в країні без створення нового регулятора. Створити оперативно такий орган навряд чи вийде. До того ж є серйозні сумніви в його доцільності. Також наголошується, що є пропозиції про доповнення функціоналу нового органу – наприклад, дати йому більше прав для боротьби з незаконним впливом на підсумки спортивних змагань.
Один з учасників грального бізнесу в інтерв’ю ресурсу зазначив, що для швидкої легалізації грального бізнесу не обов’язково створювати спеціальний регуляторний орган. За його словами, ці функції можна було б покласти на Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. У той же час він вважає, що для затягування процесу легалізації грального бізнесу можна і створити новий орган.
Нагадаємо, гральний бізнес був заборонений в Україні у 2009-му році.